Бахмутський «Бабин Яр»: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Створена сторінка: Артемівський Бабин Яр – це місце масового вбивства цивільного населення, серед якого б...
Мітка: перше редагування
 
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
Артемівський Бабин Яр – це місце масового вбивства цивільного населення, серед якого більшість були приналежні до [[Євреї у Другій світовій війні|єврейської національності]], здійснюване німецькими окупаційними військами і українськими [[Колабораціонізм у Другій світовій війні|колабораціоністами]] у 1942 році. Це місце знаходиться в [[Артемівськ (Донецька область)|м. Артемівську, Донецької області]], на території заводу шампанських вин «Artemovsk Winery».
'''Артемівський Бабин Яр''' – це місце масового вбивства цивільного населення, серед якого більшість були приналежні до [[Євреї у Другій світовій війні|єврейської національності]], здійснюване німецькими окупаційними військами і українськими [[Колабораціонізм у Другій світовій війні|колабораціоністами]] у 1942 році. Це місце знаходиться в [[Артемівськ (Донецька область)|м. Артемівську, Донецької області]], на території заводу шампанських вин «Artemovsk Winery».

== Примітки ==
[http://www.06274.com.ua/news/451934 Артемівська стіна плача]
[http://bahmut.com.ua/news/society/1251-v-artemovske-pochtili-pamyat-tysyach-evreev-kotoryh-zazhivo-zamurovali-v-shahte.html Артемівський Бабин Яр]
[http://evreiskiy.kiev.ua/artemovskijj-babijj-jar-12032.html Артемовский Бабий Яр]
[http://donbass.ua/news/region/2011/01/29/jeto-slezy-po-ubiennym.html Вшанування пам'яті загиблих під час Другої світової]


== Трагедія Артемівського Бабиного Яру ==
== Трагедія Артемівського Бабиного Яру ==

Версія за 20:05, 2 квітня 2015

Артемівський Бабин Яр – це місце масового вбивства цивільного населення, серед якого більшість були приналежні до єврейської національності, здійснюване німецькими окупаційними військами і українськими колабораціоністами у 1942 році. Це місце знаходиться в м. Артемівську, Донецької області, на території заводу шампанських вин «Artemovsk Winery».

Примітки

Артемівська стіна плача Артемівський Бабин Яр Артемовский Бабий Яр Вшанування пам'яті загиблих під час Другої світової

Трагедія Артемівського Бабиного Яру

Цифра вбитих нацистами людей коливається біля 3000 тисяч загиблих. Відомо, що знищення людей проводилося німцями у різний спосіб – одних вбили, використовуючи газові камери, інших замуровували заживо у алебастрових штольнях. Саме одна з камер-вироблення алебастру була обрана окупантами для здійснення масового вбивства. За даними досліджень саме в камері №46 було замуровано заживо людей. Їх не виокремлювали за статевими або віковими ознаками, у нацистів було завдання винищити якомога більше людей, приналежних до єврєйської національності. У матеріалах Нюрнберзького процесу над головними військовими злочинцями 1959 року висвітлені наступні дані: «У двох кілометрах на схід від міста Артемівська, в тунелі кар'єра алебастрового заводу на відстані 400 метрів від входу є невеликий отвір, замурований цеглою. Після руйнування цього отвору виявлено продовження тунелю, що закінчується овальною печерою. Вся печера заповнена трупами людей, лише невеликий простір біля входу і вузька смуга в центрі вільні від трупів. Всі трупи тісно притиснуті один до іншого і звернені спинами до вхідного отвору печери. Трупи настільки близько стикаються, що на перший погляд являють собою суцільну масу тіл».

Пам'ятники, встановлені на місці трагедії

Міськрада Артемівська, єврейський благодійний фонд та Артемівський завод «Artemovsk Winery», на території якого знаходиться камера, в якій було здійснене вбивство, ініціювали і відкрили 12 січня 1999 на місці трагедії меморіал «Стіна плачу». Відомо, що з цієї стіни постійно сочиться ґрунтова вода, але місцеві називають це явище сльозами загиблих на тому місці людей.

Вшанування пам'яті загиблих

10 січня у шахті заводу «Artemovsk Winery» проводяться акції вшанування пам'яті загиблих людей. Щорічний мітинг-реквієм відвідує багато небайдужих людей, які пам'ятають про страшні події і трагедії історії.

Файл:Стіна плача
Встановлений пам'ятник "Стіна плача"