Колекція професора В. М. Голубєва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Колекція професора В. М. Голубєва — зібрання творів мистецтва професора В. М. Голубєва яке знаходиться в постійний експозиції Алупкинського палацово-паркового музею-заповідника.

Історія експозиції[ред. | ред. код]

У 1988 році професор Нікітського ботанічного саду Віталій Миколайович Голубєв подарував Алупкинському палацово-парковому музею-заповідникові зібрану ним колекцію живопису та графіки. Колекція нараховує 93 полотна живопису та 113 графічних листів і хронологічно охоплює все XX століття: від «Привидів» (1903) В. Е. Борисова-Мусатова до «Набережної Ялти» (1987) В. М. Разгуліна.

Тепер постійна експозиція розміщена в Шуваловському (Гостьовому) корпусі палацу [1].

Експозиція знайомить відвідувачів з відомими художніми товариствами та об'єднаннями початку XX століття у Російській імперії, з творами майстрів живопису та графіки, чиї роботи знаходяться в найбільших музеях світу.

Історія створення колекції[ред. | ред. код]

Гавань в Гурзуфі, Костянтин Коровін

Про пошук найвидатніших творів В. М. Голубєв пише у Нарисі історії збирання зібрання і художньо-стилістичних особливостей картин (Очерке истории сложения собрания и художественно-стилистических особенностей картин, 1997), де з вдячністю згадує тих, хто доброчинно допоміг йому у підборі картин для своєї колекції. Полотна прийшли до зібрання В. М. Голубєва різними шляхами: закуповувалися у спадкоємців або самих майстрів, знаходилися дивним чином серед непотрібних речей. Яскраво представлені художні товариства 1900-1920-х років; складних та трагічних 1930-1960-х; окрему цінність цих творів мистецтва, судячи з датування, складає приблизно півсотні; вичерпно представлене піднесення образотворчого мистецтва, який припав на 1970-1980-ті роки.

Творчі товариства, представлені в експозиції[ред. | ред. код]

Світ мистецтва[ред. | ред. код]

Художнє товариство «Світ мистецтва», засноване в 1898 році, до нього можна приписати картини, які є в збірці: «У саду» (Б. І. Анісфельда, 1908); «Натюрморт зі статуеткою» (М. О. Волошина, 1908); «Іспанський пейзаж» (1911). Сюди також слід віднести К. Ф. Богаєвського, який представлений пізніми малюнками Кримських гір.

Союз російських художників[ред. | ред. код]

«Союз російських художників» (1-а виставка відкрита 26 грудня 1903 року в Москві). У ній перебував неперевершений віртуоз мальовничо-пластичного виконання К. О. Коровін, до зібрання увійшли дві роботи: «Вечер в Крыму» (укр. «Вечір в Криму») та "Эскиз декорации к «Маскараду» М. Ю. Лермонтова (укр. "Ескіз декорації до «Маскараду»"М. Ю. Лермонтова") (1910).

Блакитна троянда[ред. | ред. код]

«Блакитна троянда» (1907 р.). Ідейно-художнім засновником цього напрямку є В. Е. Борисов-Мусатов. У зібранні можна побачити, що чільне місце займають його «Пруд» (укр. «Ставок») (1903) та графічний варіант «Привидів» (1903), який характеризує високий рівень живопису, умовність та символічні атрибути мистецтва. Яскравою фігурою цього художнього напряму був М. С. Сар'ян. У колекції також є його пізня, але характерна картина «Захолустная улочка» (укр. «Глуха вуличка», 1943).

Бубновий валет[ред. | ред. код]

«Бубновий валет» — товариство, яке веде початок з однойменої виставки, відкритої у 1910 році, поєднало у собі славні імена живопису першої половини XX століття: П. П. Кончаловського, І. І. Машкова, В. В. Рождественського, О. В. Купріна , Р. Р. Фалька та ін. В колекції представлені картинки А. В. Лентулова, О. В. Купріна та Р. Р. Фалька.

Московські живописці. Товариство станковистів[ред. | ред. код]

Багато з колишніх бубнововалетців утворили товариство «Московські живописці» (1925 рік), пізніше (1928 рік) перетворене у «Товариство московських художників» (ТМХ), яке займає одне з центральних позицій радянському образотворчому мистецтві. Одночасно з «Московськими живописцями» виникає «Товариство станковистів». Учасників об'єднання (у колекції представлені С. О. Лучишкін, О. А. Лабас, А. М. Козлов) цікавили питання художнього осягнення динамічних ритмів життя, атрибутів машинного століття.

Товариство «13»[ред. | ред. код]

Останнім художнім товариством перед заснуванням єдиного Союзу художників СРСР було товариство «13», яке розпочало своє життя виставкою 1929 року. В наявності колекції графічні картинки Д. Б. Дарана, Н. В. Кузьміна, В. О. Милашенського, А. Ф. Софронової, Т. О. Мавриної та живописця О. Д. Древіна, які входили до цього товариства. До них долучається й В. В. Лебедєв, графічний лист якого «Обнаженная на коленях» (укр. «Оголена на колінах», 1926), виконаний ламповою кіптявою, також знаходиться в колекції.

Післявоєнний період[ред. | ред. код]

У живопису післявоєнного періоду, зібрання представлене достатньо різнопланово, відрізнилися різноманітні тенденції розвитку, різні пошуки соціально-етичного і мальовничого та естетичного характеру. В якійсь мірі успадковувало й стилістичні особливості живопису 20-х років та більш раннього часу. Ця схожість художніх засобів з переглянутими течіями та товариствами почала з'являтися у повній мірі з середини 50-х років, а також у наступні десятиліття, коли художня спадщина минулого — передреволюційного часу — стало доступним для перегляду та отримувати об'єктивні позитивні оцінки. Важке військове минуле, особисто пережиті та незабуті духовні та фізичні травми, втілюються у М. З. Рудакова. Досить виражено в цьому плані («Трагический натюрморт» (укр. «Трагічний натюрморт»), в якому відчуваються реалії минулих військових подій — кульові поранення, дим пожеж, колючий дріт.

У живописі О. Д. Соколова, теж учасника німецько-радянського Другої світової війни, навпаки переважає життєрадісне звучання, його полотна наповнені кольоровою стихією, овіяні щирим ліричним почуттям. Правдиво передається настрій суспільства, який переживав миролюбні почуття, оптимістичним є «Натюрморт с маками» (укр. «Натюрморт з маками» 1976). Інша картина, «Камбала» (укр. «Камбала» 1972), виділяється своїми мальовничими якостями: повз товщу блакитно-фіолетової води ледь просвітлюються морські камінчики, риба облямована кільцем сизої води, вихлопної при «приземленні» камбали, з переливанням сріблясто-блакитного відблиску.

Великий шанувальник Криму Єгошин Герман Павлович збагатив збірку картиною «Ночная улица» (укр «Нічна вулиця» 1979), яка була на виставках Дрездена та Цвінґера. У цьому полотні, як у дзеркалі, переломилися всі складнощі, хвилювання та тривоги сучасного життя, гостро сприйняті художником, що отримали адекватне художнє втілення. В ній уловлюються емоційна імпульсивність, колірна експресія, глибинний гомін переживань.

До серії картин Г. П. Єгошина, Ю. М. Чхаідзе близько стоїть картина І. Н. Зисмана «Гурзуф» (укр. «Гурзуф» 1986), у якій струнна мальовнича енергія надає головний зміст.

До цього кола єдності варто віднести і картини: І. А. Старженської — «Крымский апрель» (укр. «Кримський квітень»), Н. Л. Соколової — «Домик» (укр. «Будиночок»" 1971), «Дворик в Гурзуфе» (укр. «Будинок в Гурзуфі» 1980), Є. Є. Григорьєвої— «Натюрморт с иконой» (укр. «Натюрморт з іконою» 1978), В. П. Соколова — «Натюрморт с иконой» (укр. "Натюрморт з іконою" 1975), «Бахчисарай. Тополя» (укр. Бахчисарай. Тополя 1978), «Софийский мотив» («укр. Софіївський мотив» 1981). Не зовсім далеко відходять від цієї групи і картини В. Ю. Брайніна «Большие деревья» (укр. "Великі дерева" 1977–1982), із серії «Рыбы» (укр. «Риби»1982), «Городской пейзаж» (укр. «Міський пейзаж»1984). Художньо-мальовнича стилістика, яка належить до основи цього циклу картин, успадкувала принципи та досвід імпресіонізму, а у випадку В. Ю. Брайніна — і досягнення Тьорнера.

У дусі народного примітиву виконана картина І. П. Шкадінова «Прогулка к Адаларам» (укр. «Прогулянка до Адалар» 1974), а професійно-художній (культурний) примітивізм цілеспрямовано розроблює Н. І. Нестерова, представленою картиною «Дом Альмы Дунги» (укр. «Будинок Альми Дунги»1980). Разом з тим він зосереджений м'яким побутовим гумором, який робить його ще більш доступним незацікавленому глядачеві.

Цікаві артефакти Інфанте-Арана Франческа, московського художника, який очолюючи взаємодію мистецьких об'єктів та природного середовища, сформував у зібранні доволі представницьку серію: «Вектор поляны» ('укр. «Вектор поляни»1966), Игра жестов (укр. «Гра жестів», «Ипостаси круга» (укр. «Іпостасі кола» 1977), «Зимний квадрат» (укр. «Зимовий квадрат» 1978), «Король треугольника» (укр. «Король трикутника»1978) «Очаги искривленного пространства» (укр. «Вогнища викривленого простору»1979). Художник виконує для своїх композицій дзеркальні плівки, трикутні, квадратні, круглі дзеркала, які з допомогою легших конструкцій розміщені на галявині серед поля, на березі моря і т. д. Технофілізм Інфанте гармонійно поєднується з дитячою любов'ю до феноменів живої природи. На перетині цих структурно-колірних категорій і народжуються його «артефакти», які фіксуються за допомогою фотографії.

Каталог художнього зібрання "Колекція професора В. М. Голубєва" в Алупкінському палацо-парковому музеї-заповіднику. 

Живопис[ред. | ред. код]

1. В саду. 1908–1910. Полотно, олія. 67,5 х 98,5 см.

2. Каміння у воді. 1911. Картон, олія. 32,5 х 40,5 см.

3. Натюрморт з молочаєм. 1988. Картон, темпера. 38 х 68 см.

4. Ставок. 1901–1903. Полотно/картон, олія. 38 х 49,6 см.

5. Великі дерева. 1977–1982. Полотно, олія. 97 х 75 см.

6. Із серії «Риби». 1982. Полотно, олія. 55,5 х 55,5 см.

7. Міський пейзаж. 1984. Полотно, олія. 30 х 49,5 см.

8. Портрет художника О. Заріпова. 1984. Полотно, олія. 40 х 49,8 см.

9. Яблучний сад. Полотно, олія. 67,5 х 52 см.

10. Гурзуф, ранок. 1980. Полотно, олія. 49 х 72 см.

11. Затихлі поля. 1911. Полотно, олія. 84 х 105 см.

12. Іспанський пейзаж. 1911. Картон, темпера. 36,5 х 80,5 см.

13. Ослик. Полотно, олія. 34,5 х 43 см.

14. Паризька кава. Картон, олія. 50 х 70 см.

15. Осінь. 1975. Картон, олія. 70,3 х 49,7 см.

16. Натюрморт з іконою. 1979. Полотно, олія. 54 х 50 см.

17. Барка. 1932. Полотно, олія. 61 х 80 см.

18. Стан в степі. 1932 (написана на звороті попередньої). Полотно, олія. 61,5 х 80 см.

19. Нічна вулиця. 1979. Полотно, олія. 89,5 х 80 см.

20. На віслюку. 1979. Полотно, олія. 65 х 85 см.

21. Зима 1941 року. 1982. Полотно, олія. 70 х 79,5 см.

22. Їл травня. 1981. Полотно, олія. 79,5 х 90 см.

23. Гурзуф. 1986. Полотно, олія. 73 х 83 см.

24. Воронові очі. 1975. Картон, олія. 85 х 66,5 см.

25. Лісовик. 1975. Картон, олія. 70,3 х 50,5 см.

26. Домовик. 1975. Картон, олія. 80 х 50,3 см.

27. Пейзаж з рікою. Картон, олія. 27 х 45,3 см.

28. Сільський пейзаж. 1915. Картон, олія. 29,3 х 29,5 см.

29. Портрет Н. К. Піменової. 1940. Папір, олія. 65 х 60 см.

30. Вид з тераси дачі Лентулова. Полотно/ картон, олія. 50,8 х 43,4 см. Полотно

31. Пейзаж. Полотно, олія. 65 х 55 см.

32. Вечір в Криму. Полотно, олія. 64,5 х 83 см.

33. Краснокам'янка. 1979. Полотно, олія. 50 х 65 см.

34. Весна, Малоярославець. 1978. Картон, олія. 24,5 х 35 см.

35. Куток старого Бахчисараю. 1957. Полотно, олія. 70,5 х 102,6 см.

36. Феодосійський залив. Ранок. 1948. Полотно, олія. 67,5 х 102 см.

37. Вулиця Бахчисарая. Полотно, олія. 73 х 120 см.

38. АюДаг. Досвіток. Полотно, олія. 68,2 х 90 см.

39. Станція метро «Динамо». 1949. Картон, олія. 34,5 х 43,5 см.

40. Пейзаж в Коктебелі. 1957. Полотно, олія. 55 х 81 см.

41. Чоловік і жінка. 1910. Полотно, олія. 70 х 84 см.

42. Крим. Алупка. 1908. Полотно, олія. 32,3 х 42,7 см.

43. Стара купальня. 1918. Полотно, олія. 59,5 х 62,5 см.

44. Арбатська площа. 1923. Полотно, олія. 50 х 60 см.

45. Композиція. 1922. Полотно, олія. 58,5 х 43 см.

46. Ріка Азау. Кавказ. 1936. Полотно, олія. 50 х 60 см.

47. Ейфорія. 1969. Полотно/картон, олія. 108,5 х 74 см.

48. Композиція. 1960. Картон, олія. 49,5 х 74,5 см.

49. Жіночний портрет. Вірменка. 1984. Полотно, олія. 69 х 55 см.

50. Будинок Альми Дунги. 1980. Полотно, олія. 86,3 х 65 см.

51. Майстерня Волошина. 1938. Полотно, олія. 54,3 х 62 см.

52. На дивані. Портрет Є. К. Гальпериної. 1929. Полотно, олія. 100 х 119 см.

53. Фантастичний пейзаж. 1974. Картон, олія. 12,2 х 24,3 см.

54. Вулиця в Гурзуфі. 1981. Полотно/картон, олія. 65,5 х 80 см.

55. Вулиця в Бухарі. 1986. Полотно/картон, олія. 65 х 80 см.

56. Портрет з червоним намистом. Полотно, олія. 87 х 67 см.

  • Сар'ян Мартірос Сергійович. 1880–1972

57. Глуха вуличка. 1943. Картон, темпера. 20 х 42,2 см.

58. Сурмачний янгол. 1979. Полотно, олія. 65,3 х 55 см.

59. Етюд до картини. 1969. Картон, олія. 35 х 49,5 см.

60. Натюрморт з маками. 1976. Полотно, темпера. 100 х 90 см.

61. Камбала. 1972. Полотно, темпера. 67 х 77 см.

62. Бахчисарай. Тополя. 1978. Картон, олія. 48,5 х 34,5 см.

63. Натюрморт з іконою. 1975. Полотно, олія. 84,5 х 54,5 см.

64. Софіївський мотив. 1981. Картон, олія. 45,6 х 54,8 см.

65. Вулички в Цесіссі. 1982. Картон, олія. 33 х 42,8 см.

66. Вуличка в Гурзуфі. 1986. Картон, олія. 33 х 44 см.

67. Дворик в Гурзуфі. 1980. Полотно, олія. 59,8 х 70 см.

68. Будиночок. 1971. Полотно, олія. 47 х 60,7 см.

69. Гурзуф. Квітіння. 1977. Полотно, олія. 60 х 80 см.

70. Гурзуф. Море. Полотно, олія. 78 х 58,5 см.

71. Судак. 1979. Полотно, олія. 60 х 80 см.

72. Весняний Гурзуф. 1985. Полотно, олія. 50 х 62 см.

73. Кримський квітень. 1976. Полотно, олія. 80 х 60,7 см.

74. Портрет Є. Ф. Молчанова. 1985. Полотно, олія. 40 х 30 см.

75. Натюрморт. 1980. Полотно, олія. 50 х 72 см.

76. Композиція. 1982. Полотно, олія. 65,5 х 75 см.

77. Композиція. 1985. Полотно, олія. 54,5 х 90 см.

78. Червоні виноградники. 1958. Полотно, олія. 80 х 100 см.

79. Кримський пейзаж. 1962. Полотно, олія. 70 х 82 см.

80. Оливи. Жуківка. 1978. Полотно, олія. 62,5 х 87 см.

81. Інтер'єр. 1977. Полотно, олія. 90 х 69,5 см.

82. АюДаг. 1984. Полотно, олія. 60 х 80 см.

83. Весняний пейзаж. 1931. Полотно, олія. 60 х 79,5 см.

84. Пейзаж з таючим снігом. 1931. Полотно, олія. 59,5 х 74,5 см.

85. Адалари. 1979. Картон, олія. 35 х 50 см.

86. Пейзаж з вікна. Париж (з великим небом). 1937. Полотно, олія. 73,3 х 92,3 см.

87. Алупка. Пейзаж з морем. 1950. Полотно, олія. 81 х 66 см.

88. Весняні квіти. 1974. Полотно, олія. 60 х 90 см.

89. Незабудки. 1969. Картон, олія. 32,3 х 46 см.

90. Вид у Парковій. 1980. Полотно, олія. 69,5 х 60 см.

91. Натюрморт з ворсовальною шишкою . 1980. Картон, олія. 79,6 х 49,5 см.

92. Нашесття. 1920-ті роки. Полотно/картон, олія. 47 х 56 см.

93. Прогулянка до Адаларів. 1974. Полотно, олія. 74 х 104 см.

94. Сільський пейзаж. 1949. Картон, олія. 59,7 х 92 см.

95. ЧуфутКале. Полотно, олія. 54,7 х 97,5 см.

Графіка[ред. | ред. код]

1. Натюрморт зі статуеткою. 1908. Папір, акварель. 23,3 х 25,7 см.

2. Пейзаж в Жуківці. 1981. Папір, акварель. 51,4 х 73,2 см.

3. Натюрморт з трояндами. 1968. Папір, акварель. 64 х 51,5 см.

4. Портрет М. С. Волошиної. 1967. Папір, акварель. 29 х 21 см.

5. Весняні води. Папір, акварель. 25 х 34 см.

6. Кози. 1923. Папір, олівець. 32,5 х 48,5 см.

7. Пейзаж в Козах. Папір, олівець. 30 х 48 см.

8. Горний пейзаж. Папір, олівець. 36,5 х 56,5 см.

9. Лист з серій літографій «Кіммерія». Папір, олівець. 34,3 х 41,3 см.

10. Привиди. 1903. Картон, акварель, гуаш. 45 х 58 см.

11. Ескіз декорації до «Жюстине Фавар». 1951. Папір, малегот. 48,1 х 71,4 см.

12. Молодиця. Папір, картон, акварель. 38,2 х 22,5 см.

13. Відливи раковини. 1925. Папір, акварель. 25,5 х 34 см.

14. Пагорбі стежки . 1928. Папір, акварель. 18,5 х 34 см.

15. Хмари над Коктебелем. 1930. Папір, акварель. 18 х 24,3 см.

16. Коктебель. 1930. Папір, акварель, тушь. 21 х 28,3 см.

  • Голубєв (Авін) Павло Вітальович. 1952

17. Нікітський сад (триптих). Композиція 1. 1984. Папір, акварель. 69 х 48 см.

18. Нікітський сад. Композиція 2. 1984. Папір, акварель. 69 х 48 см.

19. Нікітський сад. Композиція 3. 1984. Папір, акварель. 69,5 х 47,5 см.

20. У басейні. Папір, акварель, туш. 28 х 29,5 см.

21. У цирку. Папір, акварель. 26 х 23 см.

22. Із серії «Чарлі Чаплін». Папір, туш. 32,5 х 25,9 см.

23. Із серії «Чарлі Чаплін». Папір, туш. 10,5 х 7,7 см.

24. Акробатки. Папір, туш. 10,5 х 7,4 см.

25. Гадалка. 1936. Папір, туш. перо. 29 х 20,5 см.

26. Портрет Є. В. Нагаєвської. 1939. Картон, сангіна. 44 х 32 см.

27. У селі. 1918. Папір, картон, акварель. 34 х 28 см.

28. Дорога в горах. 1932. Папір, акварель. 32 х 23 см.

29. У мавзолею. 1921. Папір, акварель. 42,3 х 25,8 см.

30. Дитяче село. 1924. Папір, акварель. 25 х 31 см.

31. Колоси. Папір, акварель. 40,5 х 30 см.

32. На півночі. 1925. Папір, акварель. 17 х 23,4 см.

33. Долина ріки Альми. 1953. Папір, акварель. 19,7 х 27,2 см.

34. Мис Меганом. 1956. Папір, акварель. 20,2 х 27 см.

35. Ескіз декорації до «Маскараду» М. Ю. Лермонтова. 1910. Папір, темпера. 46,5 х 64 см.

36. За столиком. 1938. Папір, туш. 16,5 х 10,5 см.

37. Лубок. 21,5 х 30 см.

38. Гола на колінах. 1926. Бумага, ламповая копоть. 20 х 30 см.

  • Лембет Р.

39. Дружній шарж (В. М. Голубєв серед картин своєї збірки). 1980.

Папір, акварель. 16 х 18,5 см.

40. Митець та модель. 1981. Гравюра. 21 х 13,5 см.

72. Обетка (азбука) з 32 буквиць. 1981. Папір, ліногравюра. 21 х 15 см.

73. Людмила та я. 1982. Гравюра. Папір. 15,5 х 10,7 см.

74. Портрет В. Лободи. 1981. Папір, ліногравюра. 21 х 13,5 см.

75. Жіночий портрет. 1981. Папір, ліногравюра. 21 х 14,5 см.

76. Ілюстрації до трагедії О. С. Пушкіна «Кам'яний гість»

Папір, гравюра на дереві. 21,2 х 15,3 см.

77. О. С. Пушкін. «Моцарт та Сальєрі». 1982. Папір, ліногравюра. 21,5 х 15,4 см.

78. Святковий букет. 1945. Папір, акварель. 50,5 х 36,5 см.

79. Червона площа. Папір, акварель. 4 х 6 см.

80. Лежача жінка. Папір, туш, перо. 29 х 18 см.

81. Сидяча жінка . Папір, туш, перо. 25,8 х 17,5 см.

82. Гурзуф. Папір, акварель. 46,8 х 61 см.

83. Гірський пейзаж. 1974. Картон, пастель. 32 х 45 см.

84. Набережна Ялти. 1987. Папір, фломастер. 24 х 32 см.

  • Рахіна Валентина Іванівна. 1932

85. Гурзуф, осінь. 1983. Папір, акварель. 32 х 47,5 см.

86. Захід на Волзі. 1980. Папір, акварель. 36 х 51,5 см.

87. Адалари. Папір, пастель. 54 х 75 см.

88. Начерк портрета В. М. Голубєва. 1978. Папір, олівець. 21 х 16,1 см.

89. Портрет В. М. Голубєва. 1978. Папір, олівець. 40 х 29,5 см.

90. Червоний натюрморт. Картон, пастель. 58,7 х 40,3 см.

91. Трагічний натюрморт. Папір, пастель. 64 х 44 см.

92. Натюрморт з блакитними чашками. Папір, пастель. 58,5 х 49,5 см.

93. Бахчисарай. Вечір. 1956. Папір, акварель. 35 х 44,5 см.

94. Поцілунок. 1963. Папір, гуаш. 40,7 х 29,5 см.

95. Вид в Гурзуфі. 1986. Папір, монотонія. 13,8 х 19,8 см.

96. Гурзуф. 1986. Папір, монотонія. 44 х 28,7 см.

97. Жуківка. Пейзаж з оливами. 1976. Папір, акварель. 31,7 х 42,5 см.

98. Дівчина з БАМу 1982. Папір, вугілля. 42 х 38 см.

99. Натюрморт з птахами. Папір, пастель. 28 х 33,2 см.

100. Виноградники. 1978. Папір, акварель. 51 х 73 см.

101. Пустинний берег в Жуківці. 1973. Папір, акварель. 50 х 65,5 см.

102. Оголена. 1917. Папір, акварель. 41,5 х 28,5 см. Папір

103. Куток старого Тбілісі. 1960. Папір, монотонія. 22 х 12,5 см.

104. Натуриця. 1923. Папір, олівець, сангіна. 34 х 21 см.

105. Ялта з масандрівського берега. Папір, акварель, гуаш. 28,5 х 41,2 см.

Інфанте-Арана Франсіско. 1943[ред. | ред. код]

1. Вектор поляни. 1966. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

2. Гра жестів. 1977. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

3. Гра жестів. 1977. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

4. Іпостасі круга. 1977. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

5. Зимний квадрат. 1978. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

6. Іпостасі круга. 1978. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

7. Король трикутника. 1978. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

8. Вогнища викривленого простору. 1979. Фотовідбиток. 28 х 28 см.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Выставки Гостевого (Шуваловского) корпуса. Дворец-Музей. Архів оригіналу за 6 жовтня 2015. Процитовано 6 жовтня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Голубев В.Н. В памяти сердца нетленной. — Симферополь : Автограф, 2000.
  • Алупкинский дворцово-парковый музей-заповедник. Художественное собрание музея. Вып. 2. Г. Филатова. — Симферополь : Н. Ореанда, 2008. — 344 с. — ISBN 978-966-96878-1-4.
  • Собрание Голубева. — Симферополь : Фирма Салта, Лтд, 2010. — 152 с. — ISBN 978-966-1623-24-7.