Обличчя Фюрера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обличчя Фюрера

Der Fuehrer's Face («Обличчя Фюрера»; перша назва — «Дональд Дак у країні Натці»англ. Donald Duck in Nutzi Land[1]) — американський короткометражний пропагандистський мультиплікаційний фільм з серії «Дональд Дак» на суміші німецької та англійської мов, випущений студією Уолта Діснея у 1942 рокові (перший показ відбувся 1 січня 1943 року), а також назву пісні з мультфільму. Обидва містять насмішку над Адольфом Гітлером.

Мультфільм займає 22 місце у списку 50 найвизначніших мультфільмів, складенім істориком анімації Джеррі Беком у 1994 рокові.

Сюжет[ред. | ред. код]

Німецький воєнний оркестр, який складається з Тодзьо Хідекі з сузафоном, Генріха Гіммлера з малим барабаном, Йозефа Геббельса з тромбоном, Германа Герінга з флейтою і Беніто Муссоліні з великим барабаном, марширує по маленькому, розмальованому свастиками, містечку, співаючи пісню, пародіюючи доктрину нацизму, під музиці. Дональд прокидається від шуму, і музиканти забирають його на фабрику озброєння, де він змушений «працювати на Фюрера 48 годин у день». Одночасно з роботою він повинен постійне кричати «Хай Гітлер!» і постійно салютувати портретам Гітлера які з'являються то там, то там. Від нервового виснаження у Дональда починаються жахіття. Прокинувшись від жахів, він приймає тінь від статуетки, що показує Статую Свободи, за чергове нацистське привітання. У цей момент становиться зрозуміло, Дональд — американець, а всі попередні події були його поганим сном у себе дома

Головну пісню мультфільму «Der Fuehrer's Face» написав Спайк Джонс, сама вона пародує гімн Третього рейха.

Використання після прем'єри[ред. | ред. код]

Демонстрував у радянськім кінопрокаті у 1940, у тому числі показував і під час війни.[2]

Мультфільм у 1984 рокові увійшов у телевізійний фільм, присвячений 50-літньому ювілею Дональда Дака. Фрагменти мультфільму показані у фільмі «Перлина-Харбор».

У 2010 рокові мультфільм включений у російський Федеральний список екстремістських матеріалів (пункт 2030) під назвою «Дональд Дак і фашизм (заборонена серія)», надалі розповсюджувачів мультфільму залучали до адміністративної відповідальності, але у 2016 рокові, за прохання губернатора Камчатского краю президії крайового суду скасували рішення про визнання мультфільму екстремістським матеріалом.[3][4]

  1. New U.S. War Songs. Life 13 (18). 2 November 1942: 44. Процитовано 20 January 2012. 
  2. Помилка: не задано параметр |назва= в шаблоні {{публікація}}. — Уральский рабочий. — 1945. — 13 березня. — С. 2.
  3. Дональд Дак — антифашист попал под раздачу // Информационно-аналитический центр «Сова», 03.09.2015
  4. Суд отменил решение об экстремизме в мультфильме с Дональдом Даком. Процитовано 2016-07-19.