Вікіпедія:1000000

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikipedia-logo-v2-uk-mln-v5.svg
million.wikipedia.org.ua

23 березня 2020 року в українській Вікіпедії була створена мільйонна стаття. На цій сторінці зібрана інформація про цю подію і про те, як її відзначають спільнота Вікіпедії і зокрема ГО «Вікімедіа Україна».

Мільйонна стаття[ред. код]

Мільйонною в українській Вікіпедії стала стаття Одетта (співачка)‎. Її автор — Користувач:Oleh Kushch.

Мільйонна стаття створена о 22:21 22 березня 2020 за UTC (0:21 23 березня 2020 за Києвом). Більше інформації про неї та його автора можна знайти у блог-дописі «Вікімедіа Україна».

Станом на 4 червня 2023 року в українській Вікіпедії — 1 266 635 статей.

Святковий логотип[ред. код]

Для відзначення мільйона статей відбувся конкурс логотипів, в рамках якого спільнота української Вікіпедії вибрала святковий логотип, котрий тимчасово замінив стандартний логотип в українській Вікіпедії.

Автори логотипу-переможця — wmq, Atoly, Anntinomy.

Інші матеріали[ред. код]

Анімований графік, який показує зростання української Вікіпедії від створення до мільйона статей

Висвітлення події у ЗМІ і соцмережах[ред. код]

Подію отримала висвітлення в українських ЗМІ; станом на кінець березня про неї написало понад 50 видань. Публікації збираються на сторінці Вікіпедія:Публікації про Вікіпедію#1 000 000. Прес-реліз від ГО «Вікімедіа Україна» доступний тут

Також те, що українська Вікіпедія перетнула позначку в мільйон статей, отримало помітне висвітлення у соцмережах. Наприклад, допис про подію на Фейсбук-сторінці «Українська Вікіпедія» побачили майже 70 тисяч людей, його поширили понад 370 разів.

Офлайн-святкування[ред. код]

Попередньо планувалося провести прес-конференцію та офлайн-святкування у Києві й інших містах України. Однак через карантин, спричинений пандемією COVID-19, у березні не вдалося провести ці заходи. Святкові вікізустрічі можуть бути організовані, коли завершиться карантин.

Організаційна команда[ред. код]

Організаційна команда із відзначення мільйона статей в УкрВікі

Електронна адреса організаційної команди: million@wikimedia.org.ua.