Обговорення Вікіпедії:Форум адміністраторів вікіпроєктів 2021

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нагадування: форум адміністраторів уже на цих вихідних[ред. код]

Нагадую усім, що подія пройде уже в суботу-неділю 29-30 травня. Зареєструватися потрібно за цим посиланням. Також заохочуємо пропонувати теми до обговорення і/або пропозиції виступів. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 14:41, 24 травня 2021 (UTC)

Тези до доповіді «Створення і розвиток власного вікісайту»[ред. код]

Ось тези мого виступу в Неділю, о 14:00-14:15

http://wikinosivka.info/index.php/Створення_і_розвиток_власного_вікісайту

При наявності запитань, необхідності уточнень — пишіть тут нижче. --Perohanych (обговорення) 06:15, 27 травня 2021 (UTC)

Програма форуму[ред. код]

Дякую усім, хто зголосилися виступати! Опублікував програму: Вікіпедія:Форум адміністраторів вікіпроєктів 2021#Програма. Планується дев'ять сесій (включно з однією подвійною): два обговорення, шість презентацій і тренінгів, одна серія бліц-промов. Стандартно сесії будуть записуватися для тих, хто не зможе долучитися під час події, але на прохання доповідача/модератора окремі сесії можуть проходити без запису. Для участь заповніть реєстраційну форму, якщо ще цього не зробили. --AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення) 12:59, 27 травня 2021 (UTC)

Ідеї, почуті на форумі[ред. код]

Цікаві на мою особисту думку:

 • Люди, які або самостійно номінуються в адміни, або намагаються відповісти на запрошення номінуватися, або котять бочку на лінивих адмінів, можуть не розуміти, як насправді робота адміна виглядає зсередини. Користувачі-неадміни бачать лише її зовнішні прояви. Тому знадобилось би мати якийсь практичний курс по кнопках адмінів — щось на зразок початкових турів у Вікіданих, де тебе проводять по всіх кнопках, ти їх реально натискаєш і бачиш реальні наслідки. (Відправити людей на testwiki можна, але це занадто розпливчасто і неефективно).
 • З цієї ж причини можна було б робити щось на зразок адмінстажування для нових адмінів. Вести нового адміна за руку; можливо, працювати у стилі наставників для новачків. З іншого боку — і це напів жартома — можна влаштувати лотерею і надання адмінправ переможцю на певний час: таку собі вікілотерею. Це могло б допомогти кращому розумінню адмінроботи.
 • Оскільки адміни володіють регаліями, які приваблюють журналістів, як медоноси, кожному адміну варто, по-перше, мати під рукою основні сторінки і новини, пов'язані з вікісвітом, які можуть зацікавити сторонніх (хоча б 19 питань про Вікіпедію), а по-друге, тему і структуру власного висловлювання, на випадок якщо вас як сніг на голову спитають «а розкажіть про Вікіпедію щось»).

--Ата (обг.) 12:30, 29 травня 2021 (UTC)

Наступні кроки: конкретні завдання + ідеї[ред. код]

Частина цілей форуму вже виконана — ми зустрілися, поговорили, поділилися досвідом і допомогли народитися цікавим ідеям. Однак більшість практичних змін, які ми там обговорили, потрібно сідати і втілювати в життя ) Запрошую у цьому розділі почати координацію такої роботи. Я зібрав деякі конкретні завдання та ідеї, які записав для себе — коментуйте їх та додавайте інші. --Acedtalk 11:54, 1 червня 2021 (UTC)

Конкретні завдання[ред. код]

У цьому розділі збираються очевидні речі, які не потребують особливих додаткових обговорень, але потребують відповідальних і дедлайнів. Тож підписуйтеся під завданнями у цьому списку і вказуйте, коли плануєте їх зробити (умовно: Зацікавлений(а) у цьому завданні, планую зробити до кінця червня --~~~~. Знову ж таки, можна і варто додавати інші завдання, яких тут поки немає; зокрема ті, над якими плануєте працювати особисто ви. --Acedtalk 11:54, 1 червня 2021 (UTC)

 • Розширити і доповнити сторінки Довідка:Адміністрування і/або Вікіпедія:Пам'ятка адміністратору (зокрема записати відеодемонстрацію)
  Планую попрацювати над цим у червні, але навряд чи все зможу зробити сам; запрошую зголошуватися інших. --Acedtalk 11:54, 1 червня 2021 (UTC)
 • Подумати над покращення процесу «онбордингу» нових адміністраторів: розширити інструкційні матеріали (див. вище) + можливо, запровадити якийсь процес звертання за допомогою (наприклад, список колег, яким можна писати за порадою?)
 • Пройтися по шаблонах-повідомленнях із цього списку та зробити формулювання більш зрозумілими та привітними для новачків, де потрібно.
 • Вдосконалити і популяризувати Шаблон:Адмінробота.
 • Пройтися шаблонами {{Шаблон:Шаблони упорядкування}} і зробити їх зміст більш чіткішим, зрозумілишим і однозначнішим, орієнтованим не тільки досвідчених дописувачів, але й на новачків. --Kharkivian (обг.) 09:02, 2 червня 2021 (UTC)

Ідеї[ред. код]

У цьому розділі збираються ідеї, висловлені на форумі, які можуть потребувати додаткове обговорення (яке може проходити як тут, так і в інших місцях). Запрошую обговорювати ці ідеї; висловлювати готовність займатися їхнім втіленням; додавати свої. --Acedtalk 11:54, 1 червня 2021 (UTC)

 • Розвивати процес залучення нових людей: регулярно проактивно запрошувати тих, хто потенційно може бути зацікавлений; подумати над тим, у якій формі це було б найкраще.
 • Прийняти процедуру оскарження підсумків (як варіант, скористатися проектом).
 • Подумати над обговореннями із автоматичним результатом, коли не вдається досягти консенсусу (наприклад, стаття на ВП:ВИЛ автоматично залишається, якщо немає підсумку вилучити за X часу).
 • Провести найближчим часом тренінг з дискусією щодо авторського права (тексти, зображення, ілюстрації), зокрема, з прицілом щодо заохочення новачків переробляти порушення АП чи фотографування того, що вони вантажать самостійно. --Kharkivian (обг.)

Ідеї для (покращення) схожих заходів у майбутньому[ред. код]

Усім, хто долучилися до форуму, я сьогодні розішлю посилання на форму зворотнього відгуку. Обов'язково її заповніть; загальні ідеї щодо схожих заходів у майбутньому можна залишати також тут. --Acedtalk 11:54, 1 червня 2021 (UTC)

 • Можливо, наступний такий форум варто робити вживу — із великим акцентом на розвитку практичних навичок + соціальною програмою. (Як варіант, зробити потік на щорічній Вікіконференції). Але при цьому можна більш-менш регулярно проводити онлайн-події (тренінги, обговорення) у форматі окремих вебінарів/дискусій, а не кількаденних форумів чи конференцій. Звісно, потрібні такі події не лише для адміністраторів, але адміни є однією із важливих цільових груп. --Acedtalk 11:54, 1 червня 2021 (UTC)
 • Якщо дозволятиме епідситуація, то користі від офлайнового форуму було би більше. Разом з тим варто продумувати можливість долучення учасників онлайн, такий собі змішаний варіант, що зміг би охопити значно ширшу аудиторію. Щодо окремого потоку на Вікіконференції, як на мене, варіант не ідеальний, можливо, якась одна окрема сесія, але теж потрібно думати. --Mcoffsky (обговорення) 13:57, 1 червня 2021 (UTC)