Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Спецномінації (2021)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спеціальні номінації «Вікі любить пам'ятки» 2021

«Аерофото»[ред. код]

 • Знімки об'єктів нерухомої культурної спадщини України, які зроблені із дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата.
 • При завантаженні потрібно вибрати пункт «Аерофото» у Завантажувачі.
 • Переможців визначить окреме експертне журі.

«Відео»[ред. код]

 • У цій номінації беруть відеоролики, які зображають пам'ятки нерухомої культурної спадщини України.
 • Щоб взяти участь у цій спецномінації, завантажте відео пам'ятки із основних конкурсних списків пам'яток. Зверніть увагу, що нема потреби нічого вибирати у Завантажувачі — роботи відповідних форматів автоматично потраплять до спецномінації.
 • Переможців визначить окреме експертне журі.

«Єврейська спадщина»[ред. код]

 • У цій номінації беруть світлини пам’яток нерухомої культурної спадщини єврейського народу з території України.
 • Щоб взяти участь у цій спецномінації, завантажте фото пам'яток єврейської спадщини із окремих списків. Зверніть увагу, що нема потреби нічого вибирати у Завантажувачі — роботи з відповідними ID автоматично потраплять на спеціальну номінацію.
 • Переможців визначить окреме експертне журі.
 • Світлини об'єктів без офіційного охоронного статусу будуть відзначені лише в межах цієї спецномінації.
 • Спецномінацію підтримує канадська недержавна організація «Українсько-єврейська зустріч» (UJE).

«Квіти України»[ред. код]

Спецномінація «Квіти України» фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» охоплює об'єкти нерухомої культурної спадщини України, що перебувають на межі руйнації. Можна також подавати світлини будівель, які ще не захищаються державою, але мають історичну чи архітектурну цінність. Будуть прийматися також фото знесених об'єктів, адже документування таких пам'яток — важлива частина роботи для нашого проєкту. У фокусі будуть архітектурні об'єкти у населених пунктах, а не руїни замків чи фортець, якщо тільки вони не перебувають у межах населених пунктів і є потенційно цікаві забудовникам.

WLM2021UA-kvity.png

«Млини»[ред. код]

 • У цій номінації беруть світлини пам’яток українських млинів різних типів та різного ступеня збереженості.
 • Щоб взяти участь у цій спецномінації, завантажте фото млинів із окремих списків. Зверніть увагу, що нема потреби нічого вибирати у Завантажувачі — роботи з відповідними ID автоматично потраплять на спеціальну номінацію.
 • Переможців визначить окреме експертне журі.
 • Світлини об'єктів без офіційного охоронного статусу будуть відзначені лише в межах цієї спецномінації.
 • Партнер спецномінації — громадська організація «Українська млинологічна асоціація».

«Пам'ятки національно-визвольної боротьби»[ред. код]

Спецномінація «Пам'ятки національно-визвольної боротьби» фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» охоплює об’єкти нерухомої культурної спадщини України, які мають стосунок до національно-визвольної боротьби ХХ століття, а також ті пам’ятки, що були споруджені для вшанування цієї боротьби. До списку входять тільки і ті об’єкти, які охороняються як пам’ятки, і ті, які ще не отримали охоронного статусу. Це можуть бути світлини із зображенням пам’ятників та меморіальних дошок учасникам національно-визвольної боротьби; будівель, пов’язаних із їхньою діяльністю; місцья поховань тих, хто полягли в боротьбі за незалежну українську державу тощо.

WLM2021UA-memory.png

«Пам'ятки Подесення»[ред. код]

«Via Regia Ukraine»[ред. код]

Є ще ідеї?[ред. код]

Якщо у вас є ще ідеї щодо спеціальних номінацій та бажання їх втілювати, напишіть про це на електронну пошту: wlmAt sign.svgwikimedia.org.ua.

У листі потрібно описати, які саме об'єкти нерухомої культурної спадщини мали б входити до спеціальної номінації, можливих партнерів для такої спеціальної номінації тощо.

Також бажано зазначити, над чим ви взялися б працювати для організації такої спеціальної номінації (укладати списки, говорити з потенційними партнерами, формувати журі, вести соціальні мережі тощо).

Спецномінації попередніх років можна переглянути тут.

Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English