Вікіпедія:Вікімарафон 2022

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikipedia Community cartoon - high quality.png

ВІКІМАРАФОН

Коротка адреса: wikimarathon.org.uaПеріод проведення: 27-31 січня
Ідея: 30 січня українській Вікіпедії виповнюється 18 років. Аби привітати її з днем народження, закликаємо усіх подарувати Вікіпедії бодай одну статтю.


Марафон проводить ГО «Вікімедіа Україна»

Ukrainian Wikipedia 18 years logo - Circles.svg
Вікіфлешмоби (згодом — Вікімарафони) проводяться щорічно з 2014 року. Ідею проведення Вікіфлешмобів в українській Вікіпедії одним з перших висловив Ігор Костенко, дописувач Вікіпедії з Небесної сотні.

Результати

Детальніша інформація
Примітки
 1. Враховуються статті, позначені шаблоном {{Вікімарафон 2022}}, не раніше і не пізніше періоду Вікімарафону
 2. Зареєструвались не раніше 20 січня

Основні умови

Сувеніри, які розсилались учасникам Вікімарафону минулого року

До Вікімарафону можна долучитися з будь-якої точки світу із 27 по 31 січня включно.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь у Вікімарафоні онлайн, треба:

 1. Створити протягом періоду Вікімарафону принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
 2. Обов'язково додати на сторінку обговорення створених статей шаблон {{Вікімарафон 2022}} (дивіться покрокову інструкцію, як це зробити).

Можна створити статтю на будь-яку тему. Для натхнення можна скористатися пропонованими темами.

Усі учасники й учасниці марафону, можуть отримати сувеніри. Зверніть увагу: Щоб отримати сувеніри, потрібно записатися на окремій сторінці: Вікіпедія:Вікімарафон 2022/Учасники.

Як створити статтю

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Як долучитися до Вікімарафону 2022
Nuvola apps kaboodle.svg Запис вебінару — принципи роботи Вікіпедії, демонстрація створення статті та подання її на Вікімарафон

Щоб дізнатися про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та Майстром створення статей. Також доступні відеоінструкції — загальна відеодемонстрація створення статей (8 хвилин) і запис вебінару до Вікімарафону (59 хвилин).

Дивіться також відеодемонстрації про те, як зареєструватися у Вікіпедії і як поліпшити вже наявну статтю.

Базові вимоги до статей
 • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
 • у Вікіпедії діють критерії значущості; не варто створювати статті, які їм не відповідають.
 • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
 • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.
 • текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
 • статті не повинні містити грубих порушень інших правил Вікіпедії.

Вебінари та онлайн-консультації

Щоб навчитися редагувати Вікіпедію та отримати відповіді на ваші питання, долучайтеся до онлайн-подій, які буде проводити організаційна команда Вікімарафону.

Зареєструватися на вебінари та консультації

Вебінари

Під час вебінарів ви зможете прослухати презентацію про роботу Вікіпедії, подивитися демонстрацію процесу створення і редагування статті, поставити свої запитання. Вони будуть проходити через Zoom із трансляцією на YouTube. Посилання на Zoom-подію буде надіслано зареєстрованим учасникам; зареєструватися можна за посиланням.

Вам достатньо долучитися лише до одного вебінару у найбільш зручний час, не обов'язково (хоча й можна)) долучатися до всіх. Орієнтовна тривалість вебінару — 60-90 хвилин.

Розклад:

Онлайн-консультації

Також організатори Вікімарафону проведуть три онлайн-консультації у визначений час. Це будуть сесії питань-відповідей: наперед заданої програми не буде, ви зможете поставити своє запитання.

Консультації будуть проходити через Zoom без запису чи трансляції на інші канали. Посилання на Zoom-подію буде надіслано зареєстрованим учасникам; зареєструватися можна за посиланням.

Розклад:

 • Четвер 27 січня, 18:00
 • П'ятниця 28 січня, 15:00
 • Неділя 30 січня, 15:00

Місцеві події

У межах Вікімарафону «Вікімедіа Україна» надає фінансову, інформаційну та іншу підтримку локальним заходам для спільної роботи у Вікіпедії — як наживо, так і в онлайн-форматі. У більшості випадків ці заходи проходять для наперед визначеної аудиторії за попередньою реєстрацією. Список проведених подій доступний за посиланням.

Розкажіть про участь та долучайтеся до організації

Wikipedia by Giulia Forsythe.jpg Цей користувач — учасник
Вікімарафону 2022
 • Розкажіть про вашу участь у Вікімарафоні у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram тощо) з додаванням до повідомлення гештеґів #Вікімарафон, #ЯпишуВікіпедію.
 • Теґайте сторінки Української Вікіпедії у Facebook logo (square).png та AIMMP@Twitter.png.

Більше інформації / поставити питання