Створення світу в Біблії: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
суміш розкладок за допомогою AWB
[перевірена версія][перевірена версія]
м (→‎Критика бібілійних текстів: суміш розкладок, replaced: ХVIII- → XVIII-)
м (суміш розкладок за допомогою AWB)
Найбільш відомим прихильником буквальною інтерпретації історії творення [[Отці Церкви | святоотецької]] епохи є [[Василь Великий]], який створив свій [[Шестоднев]], в якому він відхиляє алегоричні тлумачення. Наприклад, він пише:
 
{{Цитата|Відомі мені правила іносказань, хоча не сам я винайшов їх, але знайшов у творах інших. За сим правилами, інші, приймаючи написане не в загальновживаному сенсі, воду називають не водою, але якимосьякоюсь іншиміншою речовиною, і рослині, і рибі дають значення на свій розсуд, навіть буття гадів і звірів пояснюють згідно з своїми поняттями, подібно як і сонниксонники баченому в сонних мріях дають тлумачення соглаcниезгідно з власним їх наміром. А я, чуючи про траву траву і розумію, також рослинарослину, рибу, звіра і худобу, все, чим воно названо, за те і приймаю. Не соромлюся бо Євангелію (1 Рим., 16). <...> Не паче Чи прославлю Того, Хто не ускладнив розуму нашого предметами порожніми [світської мудрістю, науками того часу] але влаштував так, щоб все було написано для науки і усовершенія душ наших? Цього, здається мені, не зрозуміли ті, які за власним своєму розуміли намірилися надати деяку важливість Писанню якимись наведення і пристосованим. Але це означає ставити себе мудріший словес Духа і під видом тлумачення вводити власні свої думки. Тому так і будемо розуміти, як написано »<ref>'' [[Василь Великий]]''. Бесіди на Шестоднев. [Http :/ / www.orthlib.ru/Basil/sixday09.html Бесіда 9] / / Творіння іже во святих отця нашого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Ч.1. - Москва, 1891. - С. 5-149.</ref>}}
 
Виходячи з буквального розуміння біблійного тексту, Василь Великий вважає, що Бог творив світ протягом шести днів, а день творіння становить 24-годинні земні добу:

Навігаційне меню