Університет Північної Кароліни в Чапел-Гілл: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
стильові правлення, правопис
[перевірена версія][перевірена версія]
Немає опису редагування
(стильові правлення, правопис)
}}
 
'''Університет Північної Кароліни в Чапел-Гілл''' ([[Англійська мова|англ]]. University of North Carolina at Chapel Hill)&nbsp;— державний дослідницький університет в місті [[Чапел-Гілл (Північна Кароліна)|Чапел-Гілл]], штат [[Північна Кароліна]]. Заснований у [[1789]] році Генеральною Асамблеєюасамблеєю штату. Станом на [[2015]]-й рік в університеті навчається більш ніж 29,000 тисяч студентів. Університет Північної Кароліни в Чапел-Гілл є найстарішим громадським університетом [[США]] серед подібних йому в системі університетів штатів<ref> [http://ua.mbastudies.com/universiteti-i-shkoli/USA/UNC-Law/ Університети США]</ref>. Член [[Асоціація американських університетів|Асоціації американських університетів]], яка існує з [[1900]] року і об'єднує провідні дослідницькі інститути [[США]].
 
Перша публічна установа з надання вищої освіти у [[Північна Кароліна|Північній Кароліні]]. [[12 лютого]] [[1795]] року університет прийняв перших студентів<ref> [http://pulib.if.ua/abroad/49 Освіта у Сполучених Штатах Америки]</ref>.
 
== Символи університету ==
Одним із символів університету є Old Well&nbsp;— класична [[ротонда]], побудована на місці старого [[Водограй|водограю]] з південної сторони великого газону між студентськими гуртожитками Старий Схід та Старий Захід. Нині в ротонді є питний фонтанчик, підключений до системи міського водопостачання. За місцевою легендою першокурсник, який поп'є води з фонтанчика, матиме успіх впродовжупродовж наступних чотирьох років.
 
Іншим символом університету вважається Davie-Pappel&nbsp;— [[тополя]] віком від 300 до 375 років. За легендою, допокидоки стоятиме тополя, до того часудоти процвітатимерозквітатиме університет.
 
== Спорт ==
Навчальний заклад відомий своєю баскетбольною командою. Північна Кароліна вигравала чемпіонат NCAA п'ять разів. Найвідомішим баскетболістом, який навчався в університеті, є [[Майкл Джордан]]. Також за УПК виступали [[Антуан Джеймісон]], [[Ларрі Браун]], [[Вінс Картер]] та інші відомі баскетболісти.
 
Навчальний заклад має кілька команд з жіночого футболу, американського футболу, європейського футболу та інші видів спорту<ref>[http://center-ua.kiev.ua/uk/tsikavo-znati/universiteti-svitu/universitet-pivnichnoyi-karolini-v-chapel-hill/ Університет Північної Кароліни в Чапел-Гілл: все, що треба відати]</ref>. Дуже успішна у своїх виступах є команда з жіночого футболу, яка виграла чимало студентських північноамериканських першостей. Зокрема за університет в [[1989]]–[[1993]] роках виступала одна з найсильніших футболісток в історії, дворазова чемпіонка світу та дворазова олімпійська чемпіонка Міа Хемм.

Навігаційне меню