Стругання: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
235 байтів додано ,  6 років тому
вікіфікація
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(вікіфікація)
(вікіфікація)
[[Файл:Стругання.JPG|thumb|300px|]]
 
'''Струга́ння''' — процес [[обробка матеріалів різанням|обробки матеріалів різанням]] зі зняттям [[стружка|стружки]], здійснюється при відносному зворотно-поступальному русі інструмента (стругального різця, ножа й т.п.) або виробу. При струганні стружка, як правило, знімається за один робочий хід. Для здійснення процесу стругання використовують металорізальні верстати зі стругальними різцями для горизонтальних, вертикальних і похилих поверхонь із прямолінійними твірними.
 
При струганні стружка, як правило, знімається за один робочий хід. Для здійснення процесу стругання використовують металорізальні верстати зі стругальними різцями для горизонтальних, вертикальних і похилих поверхонь із прямолінійними твірними.
Стругання виконують на поздовжньо- та поперечно-стругальних верстатах. На поздовжньо-стругальних верстатах швидкість різання забезпечує рух стола із встановленою на ньому [[Заготовка деталі|заготовкою]], а на поперечно-стругальних — рух різця.
 
Стругання виконують на [[Повздовжньо-стругальні верстати|поздовжньо-]] та поперечно-стругальних верстатах. На поздовжньо-стругальних верстатах швидкість різання забезпечує рух стола із встановленою на ньому [[Заготовка деталі|заготовкою]], а на поперечно-стругальних — рух різця.
 
Стругання може забезпечити точність обробки до 8-9-го [[квалітет]]ів при [[шорсткість поверхні|шорсткості поверхні]] за параметром [[Ra]] 2,5…0,63 мкм.
 
Основні вади стругання&nbsp;— удар різального інструмента на початку кожного робочого ходу, а також наявність холостого ходу, що знижує стійкість інструмента і продуктивність обробки. За своєю продуктивністю стругання поступається [[фрезеруванняФрезерування (матеріалообробка)|фрезеруванню]]<ref>[http://leksika.com.ua/16800714/ure/strugannya Цей«Стругання»] метод// обробки використовуються у верстатобудуванні, у важкому машинобудуванні, при виготовленні великих, важких станин, корпусів, рам та інших деталей{{УРЕ}}</ref>. Також ці способи використовуються у ремонтних, інструментальних цехах, а також в одиничному та дослідному виробництвах.
 
Цей метод обробки використовуються у верстатобудуванні, у важкому машинобудуванні, при виготовленні великих, важких станин, корпусів, рам та інших деталей. Також ці способи використовуються у ремонтних, інструментальних цехах, а також в одиничному та дослідному виробництвах.
 
== Примітки ==
{{reflist}}
 
== Література ==
59 523

редагування

Навігаційне меню