Архітектурна акустика: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
Управління акустичними умовами в приміщенні здійснюється шляхом установки відображаючих щитів і регулювання кількості звукопоглинальних матеріалів, що розміщуються на поверхнях. Теорія звукопоглинання і методи його вимірювання також відносяться до Архітектурної акустики . Все більше поширюється застосування електроакустичної апаратури для звукопідсилення і для створення штучної реверберації. Електроакустичними способами імітації відгомону приміщення користуються також в лабораторній практиці .
=== Сучасні акустичні матеріали. ===
Для забезпечення необхідного звукопоглинання найбільша увага приділяється стельового простору . Тому вже досить давно випускаються « акустичні » стелі , що поглинають звук. У великих приміщеннях , де для поліпшення акустики не вистачає одного тільки стельового простору , рекомендується також використовувати звукопоглинаючі стіновінастінні панелі.
До технічних характеристик стельових і стіновихнастінних звукопоглиначів відносяться: акустичні та гігієнічні показники , вологостійкість, пожежно-технічні характеристики, ударостійкість, світлотехнічні показники і довговічність.
В даний час існують матеріали , які придатні для вирішення не тільки одного завдання , а й цілого комплексу вимог , скажімо для забезпечення необхідної акустики в приміщеннях з підвищеною вологістю , наприклад у басейні . При цьому, природно , дані системи зобов'язані вирішувати ще й художні завдання з формування інтер'єру.
Вибір акустичного матеріалу стелі або стін залежить від різних параметрів: призначення приміщення , його обсягу , ціни матеріалу , інтер'єрних особливостей та ін ., а також від того , яку саме область частотного діапазону потрібно коригувати.
 
З точки зору поглинання акустичні матеріали можна розділити таким чином:
-* Середньо- високочастотні поглиначі ;
-* Низькочастотні поглиначі ;
-* Широкосмугові поглиначі .
 
До середньо- високочастотним поглиначів відносяться:
До середньо- Волокнистівисокочастотним поглиначів відносяться: ''пористі матеріали'' у вигляді плит, виготовлених з легких пористих матеріалів; ''волокнисті матеріали'', виконані також у вигляді плит , виготовлених з мінеральної або скловати , синтетичних або деревних волокон . Лицьова поверхня даних матеріалів може бути оброблена спеціальними фарбами ( пористими), що пропускають повітря , покрита акустично прозорими тканинами або нетканих матеріалів , а також у разі відсутності фарбувального або тканинного шару може мати зовнішню захист з перфорованого матеріалу (металу, дерева та ін). Коефіцієнт поглинання даних матеріалів знаходиться в межах 0,4 - 1,0 в діапазоні середніх / високих частот (500 Гц - 4 кГц).
- Пористі матеріали у вигляді плит , виготовлених з легких пористих матеріалів;
 
- Волокнисті матеріали, виконані також у вигляді плит , виготовлених з мінеральної або скловати , синтетичних або деревних волокон . Лицьова поверхня даних матеріалів може бути оброблена спеціальними фарбами ( пористими), що пропускають повітря , покрита акустично прозорими тканинами або нетканих матеріалів , а також у разі відсутності фарбувального або тканинного шару може мати зовнішню захист з перфорованого матеріалу (металу, дерева та ін )
До низькочастотних поглиначів відносять:
Коефіцієнт поглинання даних матеріалів знаходиться в межах 0,4 - 1,0 в діапазоні середніх / високих частот ( 500 Гц - 4 кГц).
-* Перфоровані матеріали у вигляді тонких панелей з різним ступенем перфорації , які можуть бути виготовлені з гіпсових плит , МДФ , дерева та ін;
Низькочастотні поглиначі :
-* Резонансні конструкції з пористих / волокнистих матеріалів перфорованих / тканинних екранів і повітряного зазору.
- Перфоровані матеріали у вигляді тонких панелей з різним ступенем перфорації , які можуть бути виготовлені з гіпсових плит , МДФ , дерева та ін;
 
- Резонансні конструкції з пористих / волокнистих матеріалів перфорованих / тканинних екранів і повітряного зазору.
Коефіцієнт поглинання даних матеріалів знаходиться в межах 0,3 - 1,0 в діапазоні низьких частот ( 63 - 500 Гц).
 
Поглиначі в широкому діапазоні частот:
-* Багатошарові резонансні конструкції, що складаються з декількох паралельних екранів з різним ступенем перфорації і повітряним зазором різної товщини ;
-* Акустичні конструкції з перфорованих матеріалів і пористих поглиначів . У даному випадку частотну характеристику поглинання можна регулювати підбором пористого матеріалу і зміною повітряного зазору.
 
== Джерела ==
8038

редагувань

Навігаційне меню