Черкащина. Універсальна енциклопедія: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
Відкинути редагування 93.74.135.51 до зробленого LastStep
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Відкинути редагування 93.74.135.51 до зробленого LastStep)
Роботу В.Жадька, висунену на здобуття Державної премії рецензували академік НАН України Іван Дзюба, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського НАН України та Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова.
 
== Звинувачення у плагіаті ==
==
Видання й упорядник згодом були піддані критиці через підробку рецензій, перекручування фактів і плагіат. [[31 березня]] [[2011]] року газета «[[Слово Просвіти]]» опублікувала статтю [[Дзюба Іван Михайлович|Івана Дзюби]] «''Віктор Жадько: Одинак, який тягне плуга історії''»<ref>[http://slovoprosvity.org/2011/03/31/віктор-жадько-одинак-який-тягне-плуга/ Іван Дзюба. Віктор Жадько: Одинак, який тягне плуга історії] // Слово Просвіти.&nbsp;— 2011 .&nbsp;— 31 березня</ref>. У листі до редакції від [[18 травня]] [[2011]] року Іван Дзюба заперечив своє авторство, вказавши, що «''що такої статті ніколи не писав''»<ref name="oni">[http://slovoprosvity.org/2011/05/26/отака-некрасива-історія…/ Отака некрасива історія...] // Слово Просвіти.&nbsp;— 2011 .&nbsp;— 26 травня</ref>. [[26 травня]] [[2011]] цього листа та відповідь головного редактора було опубліковано. Редакція перепрошувала «''за публікацію недостовірного матеріалу''» та наводила текст листа-звернення за підписами '''Вадима Мицика''', заслуженого працівника культури України, директора Тальнівського районного музею історії хліборобства, '''Володимира Хоменка''', краєзнавця, історика, члена НСЖУ, '''Олега Шатайла''', старшого наукового співробітника Тальнівського районного музею історії хліборобства, члена Національної спілки краєзнавців України, щодо роботи В.&nbsp;Жадька:
{{Цитата|''(…) енциклопедія не стала самодостатньою працею. Так, вона дає довідки про історію, людей Черкащини, але це зразок сканованої творчості, компіляції і, що найнеприємніше,&nbsp;— плагіату, помилок, спотворень і перекручень. В. Жадьку ніхто не давав права передруковувати слово в слово у своїй книжці чиїсь довідки, статті, відкидаючи авторів, навіть не згадуючи їх. Джерело він називає, а авторів&nbsp;— ні. На титулі книжки 26 кеглем виведено прізвище автора&nbsp;— Віктор Жадько. Маємо справу із справжнісіньким плагіатом, але зі своєрідним підходом''<ref name="oni"></ref>}}
Рецензія на енциклопедію «Чужеє оддавав в печать» була опублікована у газеті «[[Літературна Україна]]» (№&nbsp;15(5394) від 14 квітня 2011&nbsp;р., с. 12<ref>[http://litukraina.kiev.ua/kviten.html Літературна Україна: архів за квітень 2011 р.] {{Перевірено|16|1|2012}}</ref><ref>[http://www.trypillia.com/index.php?option=com_content&view=article&id=105:cherkaschyna-universal-encyclopedia-as-an-example-of-plagiary-and-replication-of-old-errors&catid=58:new-publications&Itemid=70 Вадим Мицик, Володимир Хоменко, Олег Шатайло. Енциклопедія як зразок плагіату і тиражування старих помилок]</ref>). Там також вказувалося на низку помилок автора-упорядника, які зауважив ще '''Мар'ян Сущенко''' у своїй рецензії на енциклопедію від 10 березня 2011 року<ref>[http://litukraina.kiev.ua/10cher.html Мар'ян Сущенко. Черкащина Віктора Жадька] // Літературна Україна.&nbsp;— 2011 .&nbsp;— 10 березня.&nbsp;— С. 15</ref>.
 
== Примітки ==
==
{{reflist}}
 
[[Категорія:Черкаська область]]
[[Категорія:Українські енциклопедії]]

Навігаційне меню