Відмінності між версіями «Український світ»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
(→‎Український світ в країнах: доповнення, уточнення, оновлення даних, оновлення даних, джерела)
Рядок 1: Рядок 1:
 
<noinclude>{{Delete|3 серпня 2018}}</noinclude>
 
<noinclude>{{Delete|3 серпня 2018}}</noinclude>
 
{{ОД|дата=лютий 2018}}
 
{{ОД|дата=лютий 2018}}
{{otheruses|Український світ (значення)}}'''«Український Світ»'''&nbsp;— [[Геополітика|геополітична]] [[ідея]]{{fact}}, [[концепція]]{{fact}}, що визначається як спільний «[[Цивілізація|цивілізаційний простір]]» світового українства{{fact}}, покликана розширювати геополітичну присутність України у світі{{fact}} та реалізацію національних інтерсів України через міжнародну інтеграцію і співробітництво{{fact}}. Основи «Українського Світу»{{fact}}: [[духовність]] і [[держава]], [[українська культура]] і [[українська мова|мова]], національна [[економіка]] і розвинена [[Соціальне забезпечення|соціальна сфера]], українська [[наука]] та [[технологія|технології]].
+
{{otheruses|Український світ (значення)}}'''«Український Світ»'''&nbsp;— [[Геополітика|геополітична]] [[ідея]]<ref>[http://politiko.ua/blogpost31537 ГЕОПОЛІТИЧНІ ІДЕЇ]</ref>{{fact}}, [[концепція]]{{fact}}, що визначається як спільний «[[Цивілізація|цивілізаційний простір]]» світового українства{{fact}}, покликана розширювати геополітичну присутність України у світі{{fact}} та реалізацію національних інтерсів України через міжнародну інтеграцію і співробітництво{{fact}}. Основи «Українського Світу»{{fact}}: [[духовність]] і [[держава]], [[українська культура]] і [[українська мова|мова]], національна [[економіка]] і розвинена [[Соціальне забезпечення|соціальна сфера]], українська [[наука]] та [[технологія|технології]].
 
Українці, які живуть в різних країнах світу (діаспора) відповідно до українського законодавства мають статус закордонного українця, за різними оцінками - це від 12 до 20 млн. осіб, - спілкуючись українською мовою в побуті, з колегами на роботі, об'єднуючись за зацікавленнями в: гуртки, художні колективи, громадські організації, релігійні об'єднання, відкриваючи і засновуючи: учбові заклади, засоби масової інформації, церкви, монастирі, музеї, бібліотеки, культурні центри, пам'ятники культури тощо, - створюють '''«Український Світ»'''{{fact}}. Їхній статус і принципи діяльності регулюються національним законодавством країни перебування та нормативно-правовими актами України.
 
Українці, які живуть в різних країнах світу (діаспора) відповідно до українського законодавства мають статус закордонного українця, за різними оцінками - це від 12 до 20 млн. осіб, - спілкуючись українською мовою в побуті, з колегами на роботі, об'єднуючись за зацікавленнями в: гуртки, художні колективи, громадські організації, релігійні об'єднання, відкриваючи і засновуючи: учбові заклади, засоби масової інформації, церкви, монастирі, музеї, бібліотеки, культурні центри, пам'ятники культури тощо, - створюють '''«Український Світ»'''{{fact}}. Їхній статус і принципи діяльності регулюються національним законодавством країни перебування та нормативно-правовими актами України.
   

Версія за 15:27, 16 серпня 2018

«Український Світ» — геополітична ідея[1][джерело?], концепція[джерело?], що визначається як спільний «цивілізаційний простір» світового українства[джерело?], покликана розширювати геополітичну присутність України у світі[джерело?] та реалізацію національних інтерсів України через міжнародну інтеграцію і співробітництво[джерело?]. Основи «Українського Світу»[джерело?]: духовність і держава, українська культура і мова, національна економіка і розвинена соціальна сфера, українська наука та технології.

Українці, які живуть в різних країнах світу (діаспора) відповідно до українського законодавства мають статус закордонного українця, за різними оцінками - це від 12 до 20 млн. осіб, - спілкуючись українською мовою в побуті, з колегами на роботі, об'єднуючись за зацікавленнями в: гуртки, художні колективи, громадські організації, релігійні об'єднання, відкриваючи і засновуючи: учбові заклади, засоби масової інформації, церкви, монастирі, музеї, бібліотеки, культурні центри, пам'ятники культури тощо, - створюють «Український Світ»[джерело?]. Їхній статус і принципи діяльності регулюються національним законодавством країни перебування та нормативно-правовими актами України.

Український світ в країнах світу

Австралія Урядова інституція, що займається співпрацею з українською діаспорою - Департамент імміграції, багатокультурності та справ корінного населення.

 • Закон про міграцію 1958 року та окремі правові акти,які належать до компетенції Департаменту у справах корінного населення, інтеграції мігрантів у суспільство.
 • Церкви, Монастирі, релігійні громади.

Українська католицька церква (УКЦ) в Австралії, Новій Зеландії та Океанії (за оцінками духовенства) Мельбурн -8 парафій, 14 церков, 23 тис. осіб.

Монастирі сестер василіанок є в Сіднеї, Мельбурні, Аделаїді.

Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) в Австралії - 16 парафій.

 • Дитячі садки, дошкільні класи, літні табори.

Австрія

 • Церкви, Монастирі, релігійні громади.

Українська греко-католицьке братство ім. Св.Варвари. Відень . Засновано 1862 року.

Азербайджан

 • Конституція 1995 року.
 • Рамкова конвенція Ради Європи про захист національних меншин 1994 року.
 • Указ Президента Азербайджанської республіки "про захист прав і свобод, державну підтримку розвитку мов і національних меншин, нечислених народів і етнічних груп, що проживають в Азербайджанській Республіці" 1992 рік.

Аргентина

 • Політика уряду спрямована на якомога швидшу асиміляцію етнічних груп.

Білорусь

 • Закон про національні меншини в Республіці Білорусь. 1992 рік.
 • Угода між Україною і Республікою Білорусь про співробітництво у забезпеченні прав осіб, які належать до національних меншин.

Велика Британія

 • Rase relation Act. 1976 + Rase relation (Amedment) Act 2000.

Естонія

Законодавство України

Окремі точки зору

 • Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський — предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав:
«Я розумію український світ як єдність та солідарність українців в Україні та в усьому світі. Будувати український світ - означає дбати про свою культуру та любити український народ, а також піклуватися, щоб гідність українців поважали інші народи»[2]
"Не буде в Україні Президента, який би підтримувався б Росією, російським бомондом, навіть на рівні російської влади, я не кажу вже про різні там політичні сили. Коли Президент Росії Володимир Путін каже, що Україна - це неприродна держава, то про що можна далі говорити?”
Разом з моїми однодумцями я пропоную і підтримую доктрину українського світу. Це означає інтеграцію до європейського простору. Це означає докорінне оновлення життя в нашій країні. Це означає встановлення економічних правил, за допомогою яких буде створено робочі місця, підтримати малий і середній бізнес, залучити зовнішні і внутрішні інвестиції, не боячись корупції. Це означає повну реформу медичної галузі й соціальної сфери, щоб до людей ставилися не як до бидла, а як до головної цінності держави. Це означає очищення України від всього совкового мотлоху, який через нестачу волі не вдалося відкинути нашим попереднім лідерам. Це і означає український світ, який завжди стоятиме проти будь-яких неоімперських концепцій.[3]
"Моє завдання як Президента - створити належні умови для чесної політики національної пам'яті. Саме таку політику повернення до наших історичних джерел я і впроваджую від дня своєї інавгурації, і продовжуватиму її надалі. Бо досвід вчить: коли ми впадаємо в амнезію, стаємо легкою здобиччю ворога в гібридній війні.

Ми вшановуємо українських героїв, відзначаємо свої свята і пам’ятні дати. І більше ніколи не допустимо експансії радянсько-російської імперської ідеології в український простір. Тут вам не «русский мир», тут – український світ!»[4]

Ми будуємо наш український світ. ...Наші цінності – мир і воля – це тисячолітні цінності нашого народу. Від часів Київської Русі. Сьогодні за наше право жити гідно тисячі українських хлопців і дівчат б'ються на передовій. Мабуть, ворог у своїй імперській маячні забув, що не тільки мечі перековуються на рала, а й з плуга кують мечі. І сотні спалених ворожих танків швидко нагадали Кремлю, що українці – нація воїнів. Хочу побажати Божого захисту нашим героям. Повертайтеся з перемогою до своїх рідних. Цілими і неушкодженими. Ви – надія і майбутнє Української держави! Ми обов’язково звільнимо нашу землю! Ми знову засіємо наші окуповані ворогом поля! І зберемо новий врожай![5]

Український світ у літературі та мистецтві

Див. також

Джерела

Виноски