Відмінності між версіями «Аміна бінт Вахб»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: {{Пишу}} '''Аміна бінт Вахб''' — дружина Абдаллаха ібн Абд аль-мутталиба і мати пророка Мух...)
(Немає відмінностей)

Версія за 03:09, 2 березня 2021

Аміна бінт Вахб — дружина Абдаллаха ібн Абд аль-мутталиба і мати пророка Мухаммеда [1]. біографія

Аміна бинт Вахби походила зі знатної і впливової сім'ї племені курайшитів. Вона була дочкою Вахби ібн Абд аль-Манафа, лідера клану Зухра, племені курайшитів і Баррі бинт Абд аль-Узза з клану Абд аль-Дар. Точна дата народження Аміни невідома [2].

Ібн Са'д повідомляє, що її виховував її дядько Вухайб ібн Абд Манаф, який в один день видав її заміж за Абдуллаха ібн Абд аль-мутталиба, а свою дочку Халю за Абд аль-мутталиба. Якщо це повідомлення вірно, то це може бути якимось забутим шлюбним доисламским звичаєм [3].

Коли Аміна ще була вагітна, її чоловік Абдуллах виїхав до Сирії, але, доїхавши до Ясриба, помер [4]. Відповідно до ісламського переказами, під час вагітності вона побачила світло, що йде від неї, який осяяв палаци бусра в Сирії [3].

Через два місяці після смерті Абдуллаха у Аміни народився син, якого назвали Мухаммед. За існуючою в той час у курайшитів традиції маленького Мухаммеда віддали на виховання бедуїнів племені Бану Са'д. Перебування в пустелі давало можливість дитині вивчати арабську мову і арабські традиції. За Мухаммадом доглядала Халима бинт Абу Зуайб.

Коли Мухаммаду виповнилося 5 років, Аміна забрала його до себе. Близько 577 року вона разом з сином вирішила поїхати в Ясриб для того, щоб відвідати родичів і могилу Абдуллаха. Пробувши в місті близько місяця, вони виїхали назад в Мекку. По дорозі Аміна тяжко захворіла і померла в селі аль-Абва між Ясриб і Меккою [2].

У 1998 році саудівська влада зрівняли з землею гробницю Аміни бинт Вахби, останки якої були перепоховані [5]