Природничо-географічний факультет ЦДПУ ім. В. Винниченка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Природничо-географічний факультет - одним з факультетів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Факультет поєднує три унікальні спеціальності – географію, біологію та хімію, які являються фундаментальними та універсальними для кожного природознавця. Історія факультету бере свій початок ще з 30-х років ХІХ століття, однак новий виток розвитку факультет розпочав з 1993 року. Природничо-географічний факультет Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка має свій навчальний корпус з обладнаними лабораторіями та спеціалізованими кабінетами, комп’ютерний клас, факультетську бібліотеку, навчальний природничий музей.

Історія розвитку

 • 1935 р. – створено природничо-географічний факультет при Кіровоградському педагогічному інституті.
 • 1939 р. – на природничо-географічному факультеті функціонували дві кафедри - природознавства та географії. На той час при факультеті діяли географічні, біологічні, хімічні кабінети і лабораторії, ботанічний сад з оранжереєю.
 • 1944 р. – відновлення роботи факультетів інституту.
 • 1944 – 1945 рр. – було започатковано функціонування геологічного кабінету.
 • 1945 – 1946 рр. – були створені географічний, біологічний, геологічний, хімічний кабінети, лабораторії.
 • 1950 р. – факультет було переведено до м. Одеси.
 • 1993 р. – відкрито нову сторінку в історії розвитку та становлення природничо-географічного факультету. У зазначеному році, після тривалої перерви, вперше з 1950 року відбувся набір студентів на спеціальності «Географія і біологія», а також «Хімія і біологія».
 • 1994 р. – природничо-географічний факультет відновлює свою роботу.

Кафедри факультету

 1. Кафедра географії та геоекології
 2. Кафедра хімії
 3. Кафедра біології та методики її викладання

Джерела

 1. Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка - 95 років в історії та розвитку Центральної України. Тексти доповідей регіональної наукової конференції. - Кропивницький: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017. - 160 с.
 2. Кривульченко А.І. Кафедра географії та геоекології. Історія розвитку та сучасний стан. До 20-річчя природничо-географічного факультету (1993 - 2014 рр.) / А. Кривульченко. - Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2014. - 72 с.
 3. Шевченко С.І. Історія Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (1964 - 1999 рр.) / С. Шевченко. - Кіровоград: ВО "Акорд", 2005. - 127 с.