Відмінності між версіями ««НепрOSTі листи»»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (додано Категорія:Суспільні акції за допомогою HotCat)
Рядок 69: Рядок 69:
 
{{категоризація}}
 
{{категоризація}}
 
{{переробити}}
 
{{переробити}}
  +
  +
[[Категорія:Суспільні акції]]

Версія за 08:34, 11 травня 2019

«НепрOSTі листи»
афіша проекту «НепрOSTі листи»
Статус активний
Жанр архівно-музейний проект
Починається 9 травня 2018
Частота регулярний
Країна Україна
Відкрито 9 травня 2018
Засновник Макарівський районний історико-краєзнавчий музей, Державний архів Київської області, Всеукраїнська кампанія "Пам’ять Нації"
Лідер Віталій Гедз, Соф’я Каменєва, Олександр Алфьоров

«НепрOSTі листи» — архівно-музейний проект з повернення рідним та близьким листів-муляжів примусових робітників.

Організатори проекту

«НепрOSTі листи» у травні 2018 року розпочав Віталій Гедз за підтримки керівництва Державного архіву Київської області. У червні 2018 року співорганізаторами проекту стала Всеукраїнська кампанія "Пам’ять Нації". У квітні 2019 року за ініціативи Каменєвої Соф’ї Арсентіївни – директора Державного архіву Київської області – проект набув обласного характеру[1]

Історія проекту

У 2018 році Віталій Гедз у фондах Державного архіву Київської області відшукав понад 1500 листів остарбайтерів з Макарівського району. Після детального вивчення листів стало зрозуміло, що вони у 1943 році так і не дійшли за вказаними адресами. У травні 2018 року було розпочато роботу з пошуку рідних авторів листів та вручення їм листів-муляжів. Першими листи отримали мешканці Макарова, Калинівки та Фасівочки. Станом на травень 2019 року вручено понад 400 листів мешканцям Зурівки, Андріїівки, Липівки[2], Гавронщини, Юрова, Завалівки, Ніжилович, Колонщини, Березівки, Фасової, Людвиновки, Плахтянки, Почепина.

На черзі вручення листів у Красногірці, Королівці, Копіївці, Ситняках, Наливайківці, Мотижині, Копилові, Комарівці, Новомирівці, Садках Строївці, Рожеві, Небелиці, Макарівській Буді, Соболівці, Борівці, Великому Карашині, Бишеві, Горобіївці, Вітрівці, Грузькому, Лишні, Козичанці, Леонівці, Мар’янівці, Мостищі, Новосілках, Пашківці, Соснівці, Чорногородці, Юрівці, Яблунівці та Ясногородці.

У квітні 2019 до проекту приєдналися Обухівський, Васильківський, Броварський, Бориспільський, Іванківський, Переяслав-Хмельницький, Ірпінський, Зурівський, Вишгородський райони[3].

Також волонтери кампанії "Пам’ять Нації" розшукують рідних та близьких у населених пунктах Києво-Святошинського району.

Примітки

Посилання