Відмінності між версіями «Євангеліє»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (r2.7.1) (робот додав: qu:Iwanhilyu)
м (r2.7.1) (робот змінив: cu:Благовѣствованиѥ)
Рядок 62: Рядок 62:
 
[[ca:Evangeli]]
 
[[ca:Evangeli]]
 
[[cs:Evangelium]]
 
[[cs:Evangelium]]
  +
[[cu:Благовѣствованиѥ]]
[[cu:Благовѣствова́ниѥ]]
 
 
[[cy:Efengyl]]
 
[[cy:Efengyl]]
 
[[da:Evangelium]]
 
[[da:Evangelium]]

Версія за 16:02, 7 травня 2011

Давньогрецьке Синопське Євангеліє, V-те ст.

Єванге́ліє або Благовість, Благовіщення (від грец. εύαγγέλιον — добра звістка) —

1) Ранньохристиянські твори, що оповідають про земне життя засновника християнства Ісуса Христа. Частина Біблії.

2) Переносно — книги, в яких укладено основні принципи, правила чогось.

У своєму первинному значенні «Євангеліє» означає «добру новину» для усьго людства, пов'язану зі спасінням через розпяття та воскресіння Ісуса Христа, котрий відкупив людей від рабства гріха та вічної смерті. Спочатку вважалося, що існує лише одне справжнє «Євангеліє» про життя Ісуса, котре лише доповідалось різними авторами. Багато критиків вважають, що Сам Ісус, не давав вказівок щодо письмового фіксування свого життя та діянь, але якщо взяти до уваги Єв. від Матвія гл. 23 ряд. 34, де говориться: «І ось тому посилаю до вас Я пророків, і мудрих, і книжників…» (у грецькому оригіналі слово книжники має значення переписувачі) стає очевидним, що Він уповноважив апостолів йти та проповідувати про «радісну звістку» щодо спасіння своїм співгромадянам з Ізраїлю та усім іншим народам, при цьому записавши усе бачене.

Євангеліє у християнстві

Євангеліє у християнстві — головна частина Нового Заповіту, який, в свою чергу, є частиною Біблії. Євангеліє містить розповіді про Ісуса Христа, його життя, вчення, смерть і воскресіння. Християнською церквою канонізовано (оголошено священними і включено до Нового заповіту) чотири Євангелії:

З точки зору багатьох спеціалістів, канонічні Євангелія, котрі було визнано дуже рано, відрізняються від апокрифів по-перше, своєю простотою та правдивістю, по-друге, мають найдавніше походження, по-третє, містять догматичну й моральну чистоту віровчення, по-четверте, підкріплені авторитетом апостолів або їх безпосередніх учнів.

Євангелії від Матвія, Марка та Луки мають багато паралельних місць та називаються синоптичними. Євангелія від Іоанна відрізняється від інших за композицією та змістом, бо вона була створена пізніше для доповнення вже існуючих розповідей. Апостол Іоанн у своєму теологічному творі представляє Ісуса Христа вічним Словом та унікальним Спасителем людства.

Апокрифи

Докладніше: Апокрифи

Крім канонічних, існують також кілька десятків апокрифічних Євангелій, стосовно яких християнська церква не має впевненості в їх істинності. Сучасна наука вважає, що перші Євангелія були записані в 2 ст., після цього їх багато разів переробляли і редагували різні проповідники християнства. В зв'язку з цим у Євангеліях багато розходжень і суперечностей. Євангелія є описом подій і діянь Христа. Велике місце в Євангеліє приділено проповіді покори і терпіння.

Відомі Євангелія

Дивись також

Джерело