Європейська геостаціонарна служба навігаційного покриття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта мережі EGNOS (Натисніть для збільшення)

EGNOS (англ. European Geostationary Navigation Overlay Service) - європейська геостаціонарна служба навігаційного покриття. EGNOS призначена для поліпшення роботи систем GPS, ГЛОНАСС та Galileo на території Європи і є аналогом американської системи WAAS. Зона дії EGNOS охоплює всю Європу, північ Африки і невелику європейську частину Росії. Так само, як і WAAS, система складається з мережі наземних станцій, головної станції, яка акумулює інформацію від супутників GPS, ГЛОНАСС і Galileo, і геостаціонарних супутників EGNOS, через які ця інформація транслюється на GPS-приймачі, що підтримують прийом диференційованих поправок.

Склад і працездатність EGNOS

Система EGNOS включає в себе 3 геостаціонарних супутника, що належать двом компаніям Artemis та Inmarsat, кожна з яких має свою незалежну мережу наземних станцій.

Першій компанії належить супутник під номером - 124, другій - супутники під номерами 120 і 126. Номери відповідають GPS-приймачам компанії Garmin.

До недавнього часу система EGNOS функціонувала в тестовому режимі, і це пояснює часткову нестабільність її роботи, невідповідність переданих даних заявленої специфікації і проблеми у використанні сигналів навігаційної апаратурою. Тим не менше, більшість часу система дійсно виконувала свої функції для Європи.

1 жовтня 2009 віце-президент Європейської Комісії з транспортної політики анонсував офіційний старт служби EGNOS.

EGNOS і РФ

Система EGNOS поки не має наземних станцій в РФ, що означає неможливість застосування системи на більшій частині території федерації, в тому числі і в авіації. Ще однією проблемою є низький кут піднесення супутників EGNOS над горизонтом. Фактично побутовими приймачами неможливо захопити сигнал і використовувати поправки на відстані понад 1000 км від західного кордону c Білоруссю (умовно).

EGNOS і Україна

На всій території ​​України (за винятком самих східних областей) прийом сигналів супутників EGNOS можливий навіть простими побутовими приймачами. Так як система EGNOS поки не має наземних станцій в Україні, практична користь варіює в залежності від регіону. Система EGNOS протестована у взаємодії з поліпшуючою системою України. Інформація для формування поправок передавалася з RIMS м. Харків в Норвегію допомогою супутникового каналу в 2004 році. Ведуться активні переговори про розширення використання цієї системи в Україні, та можливо, будівництво станції на території України (в східних областях в першу чергу) для її повноцінного функціювання. Досягнуто домовленість про будівництво станції EGNOS у аеропорту Жуляни[1].

  1. Ukraine Economic Update April 10, 2018. pubdocs.worldbank.org. Процитовано 2018-12-15. 

Посилання