Європейська рада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
European Council
Council of the EU and European Council.svg
European Council logo.svg
Емблема
Тип колективне головування ЄС
Засновано 1961 (неофіційно)
2009 (офіційно)
Галузь international governmental or non-governmental organizationsd[1]
Штаб-квартира Europa buildingd
Розташування Юстус Ліпсіус Білдінг, Брюссель
Офіційні мови англійська, німецька і французька
Офіс голови голова Європейської Ради
Голова Герман Ван Ромпей, з 1 грудня 2014 цю посаду обійме Дональд Туск
Материнська
організація
ЄС
Вебсайт www.european-council.europa.eu

CMNS: Європейська рада у Вікісховищі

Європейська рада (англ. the European Council, EC) — цей термін означає регулярні зустрічі глав держав та урядів країн Європейського Союзу.

Європейський Союз
Прапор Європейського Союзу

Це одна із статей, що входять до серії:
Політичний устрій Європейського Союзу

Започаткована згідно з комюніке, прийнятому в грудні 1974 р. на закритті Паризького саміту; перше засідання відбулося 10-11 березня 1975 р. в Дубліні. Раніше, від 1961 до 1974 рр., практикувалися європейські конференції на найвищому рівні. Існування Європейської ради було юридично визнане в Єдиному європейському акті, а офіційний статус підтверджено в Договорі про Європейський Союз.

Проводиться щонайменше двічі на 6 місяців; голова Європейської комісії бере участь у засіданнях як повноправний учасник. Визначає генеральні політичні напрямки для ЄС та спонукає його до подальшого розвитку.

Європейська рада у 2009 році стала однією з офіційних інституцій Європейського Союзу! Крім цього, у 2009 році згідно з Ліссабонським договором було запроваджено пост Голови Європейської ради. Голова ЄР обирається Європейською радою строком на 2,5 роки і може бути переобраний на цю посаду ще один раз. Нагадаємо, перший в історії Голова Європейської ради був обраний 19 листопада 2009 року. Рішення про призначення Хермана Ван Ромпей було прийнято одноголосно всіма державами-членами. Обраний на посаду Голови Європейської ради екс-прем'єр-міністр Бельгії Херман ван Ромпей приступив до виконання обов'язків з 1 січня 2010 р. А у березні 2012 року Хермана Ван Ромпея було переобрано на цю посаду вдруге.

Посилання

  1. 20th Century Press Archives — 1908.
  2. https://www.consilium.europa.eu/fr/meetings/european-council/2019/06/30/