Європоп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:45, 23 серпня 2007, створена A1 (обговорення | внесок) (Нова сторінка: Європоп ({{lang-en|Europop}}) відсилає до різновиду поп-музики який розвивався у Європі у...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Європоп (англ. Europop) відсилає до різновиду поп-музики який розвивався у Європі упродовж 1970-х років. Пісні цього напрямку легко запам'ятовуються, вирізняються простою мелодією та ритмом і неглибокими текстами. Європоп очолював хіт-паради в 1980-х - початку 1990-х років. Зірки Європопа походили із Франції, Німеччини, Італії, Ірландії, Нідерландів та Швеції.


Найпопулярнішим представником Європопу 1970-х років вважається шведський квартет ABBA, на рахунку якої 10 синглів та 9 альбомів що очолили хіт-паради. В кінці 1980-х ранніх 1990s-х популярність Європопу в США та Британії підігрівають гурти Roxette та Ace of Base. Потужений вплив Європопа відчувається в творчості гуртів Spice Girls та Backstreet Boys.

Одна з важливіших рис, що відрізняє Європоп від Американського полягає в тому, що Європоп є більш танцювальним та екстатичним. Примітно, що саме Європоп домінував на Євробаченні, за що цей конкурс наражався на сувору критику. Щоправда останніми роками ця тенденція дещо змінилася - "Дикі танці" Руслани (переможець Євробачення 2004) являють собою компіляцію древніх етнічних гуцульських мотивів (ритмів і танців) і нових течій поп- і рок-музики, а "Hard Rock Hallelujah" гурту Lordi (переможець Євробачення 2006) в стилі Важкий метал й зовсім далека від стереотипів Європопу. Щоправда їх перемога є більшою мірою заслугою яскравості виконання, ніж якості самої музики

Шаблон:En