Ідентифікація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ідентифіка́ція: (лат. identifico — ототожнювати) — ототожнення, прирівнювання, уподібнення, розпізнавання. Наприклад, ідентифікація мінералів (англ. mineral identification).

Ідентифікація  — це процес розпізнавання системою або людиною (криміналістом, дослідником, операційною системою тощо) іншої системи або об'єкта (людини, користувача, предмету, процесу тощо)

 • Ідентифікація у техніці — встановлення відповідності розпізнаваного предмета своєму образу (знаку).
 • Ідентифікація у філософії — встановлення тотожності невідомого об'єкта відомому на підставі збігу ознак, пізнання
 • Особиста ідентифікація — відповідь на питання про відношення особи до самої себе.
 • Ідентифікація у криміналістиці — стадійний процес встановлення тотожністі особи або речі на підставі незмінних ознак. Так, починаючи порівнювальне дослідження відбитків пальців рук, насамперед їх групують за типами візерунків на дуги, петлі та завитки. Потім кожну групу поділяють на менші за обсягом підгрупи за певною заданою сукупністю ознак. З отриманою підгрупою роблять те саме, і так доти, поки не зменшать кількість груп до двох об'єктів, ідентифікаційне поле кожного з яких містить неповторну сукупність ознак.
 • Ідентифікація в інформаційній безпеці — процедура розпізнавання користувача в системі, як правило, за допомогою наперед визначеного імені (ідентифікатора) або іншої апріорної інформації про нього, яка сприймається системою.[1] Наприклад, одна з типових систем ідентифікації — штрихкод.
 • Ідентифікація в психології — вид психологічного захисту. Характеризується тим, що при її реалізації відбувається несвідоме уподібнення індивіда тому об'єктові, який йому загрожує.
 • Ідентифікація особистості — психологічний механізм, робота якого заснована на існуванні емоційного зв'язку індивіда з іншими людьми, перш за все його батьками, що приводить до уподібнення, найчастіше несвідомо, цим значущим іншим. Орієнтація на іншу людину як на зразок суттєво підвищує показники соціального навчання. За рахунок ідентифікації у маленької дитини відбувається формування поведінкових стереотипів, що утворюють риси особистості, визначення ціннісних орієнтацій і статеворольової ідентичності.
 • Ідентифікація в хімії — встановлення тотожності невідомого з'єднання з іншим відомим.
 • Ідентифікація судово-медична -
1) Встановлення знаряддя травми (тупі та гострі предмети, транспортні засоби, вогнепальна зброя тощо) у разі заподіяння тілесних ушкоджень.
2) Встановлення особи загиблого.

Ознаки[ред.ред. код]

Для використання ознаки як ідентифікаційної вона має відповідати низці умов (критеріїв), як от[2]:

 1. суттєвість (специфічність, оригінальність);
 2. відтворюваність (здатність бути неодноразово відображуваною);
 3. відносна стійкість, незмінність;
 4. рідкісність (найбільша ідентифікаційна цінність).

Див. також[ред.ред. код]

Фільми

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

 • *