Відмінності між версіями «Ізюмська міська центральна бібліотека»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 60: Рядок 60:
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
 
Сайт Ізюмської центральної бібліотеки http://www.izium-cbs.edu.kh.ua
 
Сайт Ізюмської центральної бібліотеки http://www.izium-cbs.edu.kh.ua
  +
[[Категорія:Бібліотеки України]]
  +
[[Категорія:Бібліотеки Харківської області]]
  +
[[Категорія:Бібліотеки м. Ізюм]]

Версія за 09:51, 10 вересня 2014

Ізюмська міська центральна бібліотека
Izumlibrary
Країна: Flag of Ukraine.svg Україна
Адреса Україна Україна, 64300 Харківська область, Ізюмський р-н, м. Ізюм, вул. Соборна, 47/58
Заснована 1895 року
Фонди: понад 43 тис. прим.

Ізюмська міська центральна бібліотека – публічна бібліотека м. Ізюм, яка очолює міську централізовану бібліотечну систему, що складається з 6 бібліотек: 2 центральні міські бібліотеки – для дорослих та для дітей, 2 бібліотеки-філії для дітей та 2 міські бібліотеки-філії.[1]

Історія

Ізюмська міська центральна бібліотека була заснована у вересні 1895 року з ініціативи місцевої прогресивної інтелігенції. Було створено правління на чолі з П. В. Сукочовим, яке займалося збиранням книг та підготовкою приміщення для бібліотеки. Коли кількість зібраних книг досягла 300 екз., бібліотека почала працювати в будинку на подвір’ї пошти. Згодом її розташували в одному із будинків на вул. Свердлова. Коли фонд бібліотеки склав 1000 прим., його розділили на дві частини. Перша частина - для читачів, які сплачували за користування книгами. Друга – безкоштовна «народна читальня», фонд складався із книг серії «Читання для народу», «Читальня народнї школи»; журналів «Душеполезное чтение», «Кормчий», «Церковный вестник». Обов'язки бібліотекарів на той час з власної ініціативи виконували міськи інтелігенти - М. Н. Ковтун, А. В. Любарська, Д. Н. Данкова та інші.
Згодом на пожертви жителів міста був побудований будинок, в якому на першому поверсі була розміщена бібліотека. В бібліотеці проводились загальнодоступні лекції, недільні читання для народу. Першим завідуючим бібліотекою було призначено міщанина С. Петрова- Іговського. Після революції 1917 р. бібліотека перейшла в державну власність та отримувала державне фінансування. Для читачів користування бібліотекою було безкоштовним.

Протягом 20-х рр. співробітниками було організовано 64 пересувні бібліотеки для обслуговування користувачів усільській місцевості. У 1938 р. на Всесоюзному конкурсі на кращу районну бібліотеку бібліотека здобула І місце в республіці. Колектив бібліотеки був нагороджений грошовою премією - 10 тис. карбованців.

До початку Великої Вітчизняної війни у 1941 р. фонд бібліотеки складав 66 тис. прим. Під час окупації фонд бібліотеки було пограбовано. Після визволення в 1943 р. бібліотека відновила свою роботу. У період 1950-1955 рр. в бібліотеці працював літературний гурток, який пізніше переріс в літературне об'єднання «Крем'янець» при місцевій газеті «Радянське життя».

При бібліотеці працював клуб любителів поезії (1964-1965), на засіданнях якого виступали місцеві поети та письменники А. І. Саєнко, І. Є. Мирошниченко, Г. Бахтін та інші. Відвідували клуб і харківські літератори, зокрема В. Холод, Ю. Герасименко, З. Кац.

У 1977 р. бібліотека увійшла як бібліотека-філія № 1 в Ізюмську централізовану бібліотечну систему, що об’єднала бібліотеки району. В різні роки бібліотекою завідували Є. М. Мєзіна, Л. І. Котелевська, С. М. Толста.

В 2003 р. була створена Ізюмська міська централізована бібліотечна система і бібліотека стала міською центральною бібліотекою. Централізована бібліотечна система м. Ізюм налічує 6 бібліотек: 2 центральні міські бібліотеки – для дорослих та для дітей, 2 бібліотеки-філії для дітей та 2 міські бібліотеки-філії.

Сьогодення

Бібліотека постійно бере участь у підготовці заходів до святкування Дня міста; Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року»; є засновником міської учнівської інформаційної Олімпіади «Інформаційна незалежність».

Із 2003 року діє літературно-музичний клуб за інтересами «Літературна вітальня».

У 2010 році бібліотека взяла участь у ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», завдяки чому в бібліотеці працює центр вільного доступу до Інтернету.

В бібліотеці працює Кабінет російської мови фонду «Русский мир». Бібліотека проводить цікаві, змістовні заходи, присвячені російській літературі, мистецтву, культурі: екскурсії по залах картинної галереї «В гости к картинам с томиком стихов», «Кто лучше женщины расскажет о любви», «Стихи растут как звезды и как розы» (М. Цвєтаєва), «Белла Ахмадулина – женщина, рожденная поэтом», «Благодарю волшебный мой романс».

Бібліотека плідно працює з управлінням у справах сім'ї та молоді, проводячи роботу з молоддю у питаннях морального, духовного, патріотичного виховання, профорієнтації молоді. Це семінари, круглі столи, тренінги, зустрічі, тематичні вечори, тощо.

Цікавим напрямком роботи бібліотеки є робота в координації з Кримінально-виконавчою інспекцією Ізюмського району з засудженими неповнолітніми, що перебувають під наглядом. Для цієї категорії молоді в бібліотеках проводяться заходи, спрямовані на розвиток особистості, з метою повернення молодої людини до соціуму і попередження правопорушень. Заходи мають правову та загальноосвітню тематику. Наприклад, година спілкування «А. С. Макаренко – педагог і письменник», відеоперегляд «Мандрівка по Сіверському Дінцю», інформаційна година «Ми і Закон ».

Робота бібліотеки висвітлюється на сторінках газет «Обрії Ізюмщини» та «СІАТ», в передачах міського телебачення «СІАТ» та міської радіокомпанії «Ізюм».

Основні напрямки роботи бібліотеки:

  • Задоволення потреб читачів у духовному та інтелектуальному розвитку, самопізнанні та самоосвіті;
  • Надання інформаційно-бібліографічних послуг населенню з використанням новітніх інформаційних технологій;
  • Надання безкоштовних Інернет-послуг;
  • Сприяння профорієнтації та допомога в пошуку роботи жителів міста;
  • Сприяння патріотичному, моральному, естетичному, екологічному вихованню;
  • Сприяння правовій освіті населення;
  • Покращання іміджу бібліотеки серед жителів громади, шляхом надання якісних інформаційних послуг. Позиціонування бібліотеки як культурного, інформаційного центру для жителів громади.
Izumlibrary

Примітки

  1. Історія бібліотечної справи Ізюмщини. - Ізюм, 2001. - 12 с.

Посилання

Сайт Ізюмської центральної бібліотеки http://www.izium-cbs.edu.kh.ua