Іменна вогнепальна зброя (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:21, 22 березня 2013, створена KLBot2 (обговорення | внесок) (Вилучення 1 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:Q4200240)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Відзнака «Іменна вогнепальна зброя»
Відзнака Президента України «Іменна вогнепальна зброя».png
Країна Україна Україна
Тип Іменна вогнепальна зброя
Кому вручається офіцерський склад та державні службовці, які мають офіцерське звання
Підстава :
за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, підтримці високої бойової готовності військ, зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав і свобод громадян, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового та службового обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть
Статус вручається
Нагородження
Параметри сталь
Засновано: 29 квітня 1995
Перше: 7 травня 1995
Список нагороджених
Категорія:Нагороджені відзнакою «Іменна вогнепальна зброя» (101)

Відзна́ка «Іменна́ вогнепа́льна збро́я» — державна нагорода України для нагородження офіцерського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів Міністерства внутрішніх справ України, а також Державної спеціальної служби транспорту та державних службовців, які мають офіцерське звання, за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, підтримці високої бойової готовності військ, зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав і свобод громадян, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового та службового обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

Історія нагороди

 • 16 березня 2000 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про державні нагороди України», у якому була встановлена державна нагорода України — відзнака «Іменна вогнепальна зброя». Було установлено, що дія цього Закону поширюється на правовідносини, пов'язані з нагородженням осіб, нагороджених відзнаками Президента України до набрання чинності цим Законом; рекомендовано Президентові України привести свої укази у відповідність із цим Законом.

Статут відзнаки

 • Відзнаку «Іменна вогнепальна зброя» разом із посвідченням про нагородження нею та бойовим комплектом у кількості 16 патронів вручає Президент України або за його уповноваженням керівник міністерства, іншого центрального та місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, військового формування.
 • Зброя, що є відзнакою «Іменна вогнепальна зброя», має бути зареєстрованою в органах внутрішніх справ за місцем проживання нагородженого і зберігається у порядку, що визначається Міністерством внутрішніх справ України.
 • Особи, нагороджені відзнакою «Іменна вогнепальна зброя», мають право зберігати її, носити і застосовувати. Вони повинні неухильно додержувати правил зберігання, носіння і застосування зброї.
 • Порядок застосування зброї під час виконання службових обов'язків чи в інших випадках визначається законодавством України.
 • Передача зброї, що є відзнакою «Іменна вогнепальна зброя», іншим особам або відчуження її забороняється.

Опис відзнаки Президента України «Іменна вогнепальна зброя»

Відзнакою Президента України «Іменна вогнепальна зброя» є пістолет моделі Форт-12, корпус якого виготовляється з легованих конструкційних сталей, а рукоятка — з благородних порід дерева. Пістолет має заводське маркування, товарний знак, а також пластинку, на якій гравірується прізвище, ім'я, по батькові нагородженого.

Зовнішні деталі корпуса пістолета і рукоятки прикрашено художньою декоративною різьбою.

Затвор і рамка пістолета посріблені, а курок, важіль запобіжника, затворна затримка, мушка, цілик, спусковий гачок, кнопка фіксатора магазину, гвинти кріплення накладної рукоятки — з жовтого металу.

  Технічні дані пістолета Форт-12: 
  1. Калібр                 9 мм
  2. Набій                  9×18 ПМ
  3. Початкова швидкість польоту кулі    315 м/сек.
  4. Режим вогню               одиночний
  5. Бойова швидкострільність        40 пост./хв.
  6. Дульна енергія             305 Дж
  7. Кількість деталей пістолета       46
  8. Габаритні розміри: 
    - довжина                174 мм 
    - ширина                32 мм 
    - висота                124 мм
  9. Довжина прицільної лінії        127 мм
  10. Місткість магазина (набоїв)      12
  11. Вага із спорядженим магазином     930 г

Див. також

Посилання