Імуноглобуліни класу G: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 3: Рядок 3:
Молекулу IgG складають 4 поліпептидних ланцюги : 2 легких (L-ланцюги) та 2 важких (H-ланцюги).
Молекулу IgG складають 4 поліпептидних ланцюги : 2 легких (L-ланцюги) та 2 важких (H-ланцюги).
=== L-ланцюги ===
=== L-ланцюги ===
Кожний з L-ланцюгів (від {{lang-en|light}}) містить 220 амінокислотних залишків та 2 доменів: варіабельного(V<sub><i>L</i></sub>), що розташований на N-кінці ланцюга та константного(С<sub><i>L</i></sub>), що знаходиться С-кінці. Ці домени побудовані з 2 β—шарів, що зв'язані дисульфідним зв'язком приблизно в середині домену.
Кожний з L-ланцюгів (від {{lang-en|light}}) містить 220 амінокислотних залишків та 2 доменів: варіабельного (V<sub><i>L</i></sub>), що розташований на N-кінці ланцюга та константного (С<sub><i>L</i></sub>), що знаходиться С-кінці. Ці домени побудовані з 2 β—шарів, що зв'язані дисульфідним зв'язком приблизно в середині домену.


=== H-ланцюги ===
=== H-ланцюги ===

Версія за 15:49, 29 липня 2015

Імуноглобуліни класу G — клас імуноглобулінів.

Будова імуноглобулінів класу G

Молекулу IgG складають 4 поліпептидних ланцюги : 2 легких (L-ланцюги) та 2 важких (H-ланцюги).

L-ланцюги

Кожний з L-ланцюгів (від англ. light) містить 220 амінокислотних залишків та 2 доменів: варіабельного (VL), що розташований на N-кінці ланцюга та константного (СL), що знаходиться С-кінці. Ці домени побудовані з 2 β—шарів, що зв'язані дисульфідним зв'язком приблизно в середині домену.

H-ланцюги

Кожний H-ланцюг (від англ. heavy) молекули IgG складається з 440 амінокислотних залишків та містить 4 домени : 1 варіабельного та 3 константних (СН1Н2Н3). Домени H-ланцюгів також побудовані з 2 β—шарів, що зв'язані дисульфідним зв'язком в середині кожного домену.

Посилання