Відмінності між версіями «Індустріальне суспільство»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Рядок 16: Рядок 16:
 
* [[Доіндустріальне суспільство]]
 
* [[Доіндустріальне суспільство]]
 
* [[Постіндустріальне суспільство]]
 
* [[Постіндустріальне суспільство]]
  +
* [[Інформаційне суспільство]]
   
 
== Джерела та література ==
 
== Джерела та література ==

Версія за 16:53, 6 лютого 2017

Індустріа́льне суспі́льство — суспільство, в якому закінчено процес створення великої, технічно розвиненої промисловості (як основи і провідного сектора економіки) та відповідних соціальних і політичних структур; етап розвитку суспільства, коли основна маса населення зайнята на заводах і фабрикахіндустрії).

Індустріальне суспільство — стадія історичного розвитку людства, якій властиве домінування промислового виробництва над аграрним, кількісне переважання міського населення над сільським; високий рівень промислового виробництва характеризується його механізацією та автоматизацією, використанням досягнень науковотехнічного прогресу, що зумовлює великі якісні зміни і в інших ділянках суспільного життя — соціально-побутовій, політичній, культурно-духовній.

У Західній Європі перехід від аграрного до індустріального суспільства відбувся внаслідок промислової революції, що почалася в 18 ст. у Великій Британії. Основною технологією, яка спричинила такі зміни була парова машина, що дозволила організувати масове виробництво.

Елвін Тофлер виділяє такі характерні для індустріального суспільства риси:

  • стандартизація;
  • концентрація;
  • централізація;
  • синхронізація;

Див. також

Джерела та література