Відмінності між версіями «Індіанці Південно-східного Вудленду»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Немає відмінностей)

Версія за 17:22, 11 січня 2020

Nordamerikanische Kulturareale en.png

Індіанці Південно-східного Вудленда або Індіанці Південного сходу — корінні індіанські народи та племена, що населяли південно-східні штати США та мали спільні культурні риси. Південно-східний Вудленд, в свою чергу, є частиною Східного Вудленда. В останні століття доколумбова періоду на південному сході США існувала Міссісіпська культура, в основі якої були попередні архаїчні традиції.

Мови

Більшість народів Південно-східного Вудленда є носіями мускозьких мов. Також в регіоні були поширені алґські, ірокезькі, каддоанські та сіуанські мови. Мови значної кількості племен є невивченими та зниклими (деякі з них за побічними ознаками традиційно відносять до сіуанських). Також на півдні та у регіоні Еверглейдс мешкали носії ізольованих мов — натчез, тімукуа, туніка тощо.

Список індіанських народів Південно-східного Вудленда

Алгонкінські народи та племена

Ірокезькі народи та племена

Каддоанські народи та племена

Мускозькі народи та племена

Сіуанські народи та племена

Інші

Джерела

  • Fogelson R. D. Southeast / Raymond D. Fogelson. — Washington, D.C.: Smithsonian Institution, 2004. — 1058 с. — (Handbook of the North American Indians).
  • Hann J. H. Indians of Central and South Florida, 1513—1763 / John H. Hann. — Gainesville, Florida: University Press of Florida, 2003. — 249 p.

Посилання