Інженерна геологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:09, 4 березня 2007, створена Білецький В.С. (обговорення | внесок) (Нова сторінка: '''Інженерна геологія''' (рос. инженерная геология, англ. engineering geology; нім. Ingenieurgeologie f) – галузь [[...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Інженерна геологія (рос. инженерная геология, англ. engineering geology; нім. Ingenieurgeologie f) – галузь геології, що вивчає геологічні умови і динаміку вер-хніх горизонтів земної кори стосовно інженерного будівництва та господарської діяльності людини.

Вивчає прикладні питання геології, пов’язані з проектуванням, бу-дівництвом і експлуатацією різних споруд.

Осн. завдан-ня І.г.: дослідження сучасної морфології і закономірностей формування інж.-геол. умов, прогнозування їх змін у процесі інж.-госп. діяльності; інж.-геол. обґрунтування захисних заходів, що забезпечують раціональне осво-єння територій, надр і охорону довкілля.

Для вирішення завдань І.г. використовують натурні спостереження, польові і лабораторні експерименти, моделювання, аналітичні розрахунки, режимні стаціонарні спостереження тощо.

І.г. включає ґрунтознавство, інж. геодинаміку і регіональну І.г.

Ґрунтознавство вивчає склад, будову і властивості ґрунтів, закономірності їх формування і просторово-часові зміни в процесі інж.-госп. діяльності людини. Інж. геодинаміка вивчає механізм, геол. причини і закономірності розвитку в геол. середовищі природних і інж. геол. процесів у зв'язку з інж.-госп. діяльністю. Регіональна І.г. досліджує будову і властивості геол. середовища різних структурних зон земної кори, закономірності формування їх інж.-геол. умов і просторово-часових змін у зв'язку з інж. діяльністю.

Література