Інкубатор (птахівництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:12, 25 листопада 2020, створена Mykola7 (обговорення | внесок) (Відкинуто редагування 81.17.131.215 (обговорення) до зробленого MaryankoBot)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Домашній інкубатор

Інкубатор (від лат. incubo — «інкубація», «висиджування яєць») — апарат для штучного виведення молодняку сільськогосподарських птахів з яєць. Інкубатори можуть працювати незалежно від пори року, при цьому пташенята ніяк не відрізняється від тих, які були виведені природним чином.

Перші прості інкубатори, що зазвичай були спеціальними приміщеннями, утепленими бочками, печами та іншими засобами, — ще з давніх часів були поширені в південних країнах. У країнах Європи та США інкубатори різних типів і конструкцій з'явилися в 19 столітті. В Україну вони почали проникати вже тоді, але промислове виготовлення інкубаторів почалося вже в СРСР в 1928 році. Поширені в СРСР моделі «Український гігант», «Комунар», «Спартак» мали місткість від 16 до 24 тисяч яєць. Інкубатори, що використалися в СРСР в 1970-ті роки, стали поділяти на «кабінетні» і «шафові», останні були відоміші. Ці інкубатори — складні пристрої, де відбувається підтримка необхідної температури та вологості повітря, повітрообмін і повертання яєць, тобто весь процес інкубації, відбувається автоматично.

Сучасний промисловий інкубатор є повністю автоматизованим — він стежить за температурним режимом, рівнем вологості; інкубатор, якщо у цьому є потреба, сам перевертає яйця. Сучасні технології роблять процес виведення пташенят простим; при цьому ефективність цього процесу наближається до 90%. Місткість інкубаторів може бути різною.

Найбільш часто застосовуються в промислові інкубатори марок «Універсал-55», ИУП-Ф-45 (інкубатор універсальний попередній) та ИУВ-Ф-15 (інкубатор універсальний вивідний), ИКП-90 «Кавказ», ИСУ-12 (інкубатор сполучний універсальний) тощо.

Окрім промислових інкубаторів існують також і побутові інкубатори, які використовуються або в селах або в зоопарках.

Побутові або як їх ще називають – домашні інкубатори – це малогабаритні інкубатори для яєць, які вміщують від 1 до 500 яєць.

На жаль, в нашій країні шахрайство не карається, тому порушується закон і виробляються «кустарні» інкубатори, які виробляються без жодних змін до конструкції, як у правовласника. Єдині в Україні побутові інкубатори, які захищені патентом – це інкубатори ТМ Лелека від ПП НВК Мінілайн.

Посилання[ред. | ред. код]

Стаття написана на основі БСЭ

Патент на побутові інкубатори в Україні