Відмінності між версіями «Інопланетна мова»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Створена сторінка: '''Інопланетна мова''' (''мова інопланетян'') - загальний термін, який використовується для о...)
 
м (правопис)
 
(Не показані 13 проміжних версій 12 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Інопланетна мова''' (''мова інопланетян'') - загальний термін, який використовується для опису можливих мов, що походять від гіпотетичних інтелектуальних [[позаземні цивілізації|чужорідних видів]]. Вивчення таких гіпотетичних мов отримало назву «ксенолінгвістика», хоча існуюють і альтернативні терміни - наприклад, визначення «екзолінгвістика» знайшло свій шлях через експлуатацію в середовищі наукової фантастики.
+
'''Інопланетна мова''' або '''Чужинська мова''' (''мова [[Іншопланетянин|іншопланетян]]'') — загальний термін, який використовується для опису можливих мов, що походять від гіпотетичних інтелектуальних [[позаземні цивілізації|чужорідних видів]]. Вивчення таких гіпотетичних мов отримало назву «ксенолінгвістика», хоча існуюють і альтернативні терміни — наприклад, визначення «екзолінгвістика» знайшло свій шлях через експлуатацію в середовищі наукової фантастики.
   
 
Перше використання терміну «ксенолінгвістика» у науковій фантастиці відбулося в [[1986]] році, в романі Шейли Фінч «Тріада».
 
Перше використання терміну «ксенолінгвістика» у науковій фантастиці відбулося в [[1986]] році, в романі Шейли Фінч «Тріада».
   
Характер і форма таких мов залишаються чисто спекулятивними, оскільки проект в галузі дослідження позаземного розуму ([[SETI]]) за офіційними даними ще не виявив ознаки розумного життя в Галактиці або за її межами. Зусилля SETI координуються Міжнародною академією астронавтики ([[МАА]]), зокрема, постійним вивчення академічною групою SETI ([[PSGS]]). Проте, передбачувана можливість майбутнього контакту з інтелектуальним позаземним життям робить питання про структуру (S) і вид (и) чужорідних мов серйозною темою для наукових і філософських дискусій.
+
Характер і форма таких мов залишаються чисто спекулятивними, оскільки проєкт в галузі дослідження позаземного розуму ([[SETI]]) за офіційними даними ще не виявив ознаки розумного життя в Галактиці або за її межами. Зусилля SETI координуються Міжнародною академією астронавтики ([[МАА]]), зокрема, постійним вивчення академічною групою SETI ([[PSGS]]). Проте, передбачувана можливість майбутнього контакту з інтелектуальним позаземним життям робить питання про структуру (S) і вид (и) чужорідних мов серйозною темою для наукових і філософських дискусій.
  +
  +
== Див. також ==
  +
  +
* [[Іншопланетянин]]
  +
  +
== Примітки ==
  +
{{reflist}}
  +
  +
== Джерела ==
  +
  +
* [http://www.xibalba.demon.co.uk/jbr/lingo.html A Primer In SF XENOLINGUISTICS]
  +
  +
== Посилання ==
  +
  +
* [http://chumova.com/xenolinguistics-and-alien-languages.html Ксенолінгвістика і мови іншопланетян, або як порозумітись з прибульцями]
  +
  +
{{Позаземне життя}}
  +
  +
  +
{{Доробити}}
   
 
[[Категорія:Позаземні цивілізації]]
 
[[Категорія:Позаземні цивілізації]]
 
[[Категорія:Пошук позаземного життя]]
 
[[Категорія:Пошук позаземного життя]]
 
[[Категорія:Штучні мови]]
 
[[Категорія:Штучні мови]]
 
[[bn:এলিয়েন ভাষা]]
 
[[es:Lenguaje extraterrestre]]
 
[[it:Linguaggio alieno]]
 
[[ja:異星言語学]]
 

Поточна версія на 06:15, 6 лютого 2021

Інопланетна мова або Чужинська мова (мова іншопланетян) — загальний термін, який використовується для опису можливих мов, що походять від гіпотетичних інтелектуальних чужорідних видів. Вивчення таких гіпотетичних мов отримало назву «ксенолінгвістика», хоча існуюють і альтернативні терміни — наприклад, визначення «екзолінгвістика» знайшло свій шлях через експлуатацію в середовищі наукової фантастики.

Перше використання терміну «ксенолінгвістика» у науковій фантастиці відбулося в 1986 році, в романі Шейли Фінч «Тріада».

Характер і форма таких мов залишаються чисто спекулятивними, оскільки проєкт в галузі дослідження позаземного розуму (SETI) за офіційними даними ще не виявив ознаки розумного життя в Галактиці або за її межами. Зусилля SETI координуються Міжнародною академією астронавтики (МАА), зокрема, постійним вивчення академічною групою SETI (PSGS). Проте, передбачувана можливість майбутнього контакту з інтелектуальним позаземним життям робить питання про структуру (S) і вид (и) чужорідних мов серйозною темою для наукових і філософських дискусій.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]