Інопланетна мова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 02:18, 25 квітня 2011, створена Ragnarok (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Інопланетна мова''' (''мова інопланетян'') - загальний термін, який використовується для о...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Інопланетна мова (мова інопланетян) - загальний термін, який використовується для опису можливих мов, що походять від гіпотетичних інтелектуальних чужорідних видів. Вивчення таких гіпотетичних мов отримало назву «ксенолінгвістика», хоча існуюють і альтернативні терміни - наприклад, визначення «екзолінгвістика» знайшло свій шлях через експлуатацію в середовищі наукової фантастики.

Перше використання терміну «ксенолінгвістика» у науковій фантастиці відбулося в 1986 році, в романі Шейли Фінч «Тріада».

Характер і форма таких мов залишаються чисто спекулятивними, оскільки проект в галузі дослідження позаземного розуму (SETI) за офіційними даними ще не виявив ознаки розумного життя в Галактиці або за її межами. Зусилля SETI координуються Міжнародною академією астронавтики (МАА), зокрема, постійним вивчення академічною групою SETI (PSGS). Проте, передбачувана можливість майбутнього контакту з інтелектуальним позаземним життям робить питання про структуру (S) і вид (и) чужорідних мов серйозною темою для наукових і філософських дискусій.