Інститут лідерства та управління УКУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інститут лідерства та управління УКУ
Інститут Лідерства та Управління
Logo-ILM-shot.jpg
Абревіатура eng. ILM, укр. ІЛУ
Засновано 17 листопада 2010 року
Галузь Надання освітніх послуг
Розташування Львів, Львівська область, вул. Іларіона Свєнціцького, 17.
Офіційні мови Українська, English.
Керівник Ірина Бек
Вебсайт ilm.in.ua

Інститут лідерства та управління (ІЛУ) (англ. Institute of leadership and management) — структурний підрозділ Українського католицького університету. ІЛУ — єдиний в Україні навчальний заклад, що провадить магістерську програму державного зразка (Менеджмент 073), за спеціальністю "Управління неприбутковими організаціями". Експерти Інституту розробляють і проводять індивідуальні навчальні програми для посилення спроможності спільнот та організацій.

Керівником інституту з 2020 по сьогодні є Ірина Бек[1]

Історія Інституту

Інститут лідерства та управління (ІЛУ) УКУ утворився внаслідок злиття двох структур Центру Мирянського Лідерства (ЦМЛ) та Інституту Управління Неприбутковими Організаціями (ІУНО)[2].

Передумовами організаційної консолідації стали природний організаційний ріст ЦМЛ та ІУНО, подібність цілей, до яких прямували дві організації, та виокремлення програм з управління неприбутковими організаціями в УКУ. Як структура ІЛУ був затверджений Вченою радою УКУ у червні 2010 року та наказом ректора УКУ від 17 листопада 2010 року[3]. Засновницею Інституту лідерства та управління УКУ є Наталя Бордун.

Таким чином починаючи з 2010 року ІЛУ від Факультету Суспільних наук УКУ зміцнює громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд.

З 2010 року Наталя Бордун була керівницею Інституту, та склала свої повноваження у 2020 році.

З 2010 по 2015 рік Інститут в основному займається проведенням навчальних заходів (включно програму "Управління неприбутковими організаціями[4]), перекладом книг, підтримкою громадської та державної сфери управління та інституційним розвитком[5].

У 2015 році ІЛУ отримала ліцензію МОН, стартувала перша в Україні Магістерська програма "Управління неприбутковими організаціями" державного зразка 073 Менеджмент, запроваджена Інститутом Лідерства та Управління[6].

У 2017 році ІЛУ визнаний найкращим освітнім провайдером для громадського сектору на Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства[7].

У 2018 та 2019 роках двоє студентів Інституту стали стипендіатами Премії "Світло Справедливості"[8] одна з яких у 2018 році також отримала премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України[9].

З 2020 року - до сьогодні директоркою Інституту лідерства і управління є Ірина Бек.[5]

Серед найвідоміших викладачів та спікерів є[10]:

Діяльність Інституту

 1. Втілює магістерську програму з управління неприбутковими організаціями для лідерів та лідерок громадських організацій.
 2. Проводить дослідження у сфері громадянського суспільства;
 3. Організовує щорічно близько 20 подій: конференції, майстер-класи, круглі столи, обговорення і навчальні програми, участь у яких взяли понад 1000 учасників.
 4. Дизайнує, організовує та проводить індивідуальні навчальні програми для команд громадських організацій по організаційному розвитку та втіленню успішних ідей, ефективному розвитку громадського сектору в Україні.

Магістерська програма з управління неприбутковими організаціями (УНО)

Єдина в Україні магістерська навчальна програма, що вперше здійснила набір студентів у 2015 році[6]. Програма створена для тих, хто працює в громадському або благодійному секторі та прагне поєднати здобуття якісної професійної освіти з роботою.

Програма розрахована на професійне зростання лідерів, які працюють у громадському секторі, мають управлінський досвід та прагнуть цілісного й системного розвитку власної організації.

Навчальна програма "Управління неприбутковим організаціями" акредитована Міністерством освіти і науки України зі спеціальності 073 «Менеджмент», галузь знань «Управління та менеджмент».

Ціннісні орієнтири інституту

Місія Інституту: Зміцнювати громадянське суспільство шляхом навчання та розвитку лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд.

Візія Інституту: Як підприємливий освітньо-аналітичний інститут бути пріоритетним вибором для лідерів і лідерок громадського сектору та їхніх команд.

Цінності інституту
Цінність Пояснення
Служіння Ми служимо людям через навчання та підтримку їхньої активності, щоб вони ефективно здійснювали свою діяльність,

а також усвідомлювали її значення і вплив.

Повага до гідності кожної особи Ми можемо не поділяти погляди людей та не схвалювати їхніх дій, проте віримо, що кожна людина створена на образ

і подобу Божу з надзвичайним потенціалом для розвитку. Ми прагнемо допомогти кожному розкривати в собі цінності

любові, справедливості, свободи та правди.

Щирість та прозорість Ми плекаємо щирість у стосунках із кожним членом спільноти Інституту та команди між собою. Бути прозорими

означає для нас виконувати задеклароване та максимально комунікувати про це.

Вболівання за якість результату Ми досягаємо та допомагаємо іншим досягати якісних результатів, що спричиняють зміни.
Співдія Ми будуємо середовище довіри для взаємодії, мережування та інтеграції кращих практик.

Посилання

 1. ILM – ILM (uk). Процитовано 2021-01-22. 
 2. Інститут лідерства та управління Українського католицького університету. Платформа. Процитовано 2021-02-23. 
 3. Інститут лідерства та управління УКУ (Львів). Інтерактивна карта Української Греко-Католицької Церкви (uk). Процитовано 2021-02-23. 
 4. Інститут лідерства та управління Українського католицького університету відкрив програму Управління неприбутковими організаціями » Релігія в Україні. Вера и религия. Философия и религия в Украине. www.religion.in.ua. Процитовано 2021-02-23. 
 5. а б ILM. ILM (uk). Процитовано 2021-02-23. 
 6. а б В УКУ стартувала перша в Україні Магістерська програма Управління неприбутковими організаціями. УКУ (uk). Процитовано 2021-02-23. 
 7. Інститут лідерства та управління УКУ обрали одним із найкращих освітніх провайдерів у громадському секторі України. УКУ (uk). Процитовано 2021-01-20. 
 8. Премія "Світло справедливості" (uk). Процитовано 2021-02-23. 
 9. Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України — Військово-цивільна адміністрація м.Авдіївка Донецької області. avdvca.gov.ua. Процитовано 2021-02-23. 
 10. Магістерська програма Управління неприбутковими організаціями. ILM (uk). Процитовано 2021-02-23. 
 11. Бакланова Олександра. Вікі Енциклопедія громадянського суспільства в Україні (uk). Процитовано 2021-02-23. 
 12. Вікторія Бриндза: Логічні, раціональні рішення однієї людини оздоровлюють все суспільство. УКУ (uk). Процитовано 2021-02-23.