Відмінності між версіями «Інсургенти»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
 
(Не показана 1 проміжна версія ще одного користувача)
Рядок 9: Рядок 9:
   
 
== Інсургенти в різних країнах ==
 
== Інсургенти в різних країнах ==
В [[Угорщина|Угорщині]] до [[1848]] а «інсургентів» називалися члени народного ополчення, скликали для захисту країни за королівським указом.
+
В [[Угорщина|Угорщині]] до [[1848]] року «інсургентами» називали членів народного ополчення, яких скликали для захисту країни за королівським указом.
 
В [[Греко-турецька війна (1897)|Греко-турецькій війні 1897]] року проти грецьких інсургентів, що напали на турків, були кинуті європейські броненосці.
 
   
 
== Викривлення поняття ==
 
== Викривлення поняття ==

Поточна версія на 08:37, 26 вересня 2020

Інсургенти (лат. insurgentes, від Insurgens — «повстанці») — збройні загони цивільного населення, що протистоять владі.

Зазвичай інсургенти формують воєнізовані групи, мета яких полягає у поваленні уряду або існуючого режиму, придбанні національної незалежності або іншій зміні встановленого порядку.

У праві XIX століття інсуррекція розумілася як повстання, що носить виражений політичний характер, і в цьому сенсі протиставлялася повстанню (у більш ранній термінології — обуренню) у вузько-юридичному сенсі, що розуміється як опір владі, але не переслідує мети її повалення, і почасти зближалася з поняттям бунт. Інсургенти вважалися політичними (не кримінальними) злочинцями, більше того, вже тоді визнавалося, що вони можуть бути визнані воюючою стороною і користуватися заступництвом законів війни.

Оскільки інсургенти практично завжди мають меншу підготовку та військову силу ніж влада, вони часто вдаються до партизанської війни, терористичних актів.

Інсургенти в різних країнах[ред. | ред. код]

В Угорщині до 1848 року «інсургентами» називали членів народного ополчення, яких скликали для захисту країни за королівським указом.

Викривлення поняття[ред. | ред. код]

Під час Війни на сході України Російська пропаганда застосовувала термін «інсургенти» стосовно проросійських бойовиків, сепаратистів та терористів[1][2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]