Відмінності між версіями «Інтернет-магазин»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
(Виправлено джерел: 0; позначено як недійсні: 1.) #IABot (v2.0)
Рядок 15: Рядок 15:
 
Серед найпопулярніших [[Система керування вмістом|CMS]] електронної комерції — [[Magento]], [[OpenCart]], [[osCommerce]], [[VirtueMart]], [[UMI.CMS]], [[PHPShopCMS]], eCommerce та Ubercart для [[Drupal]], а також [[VirtueMart]] для [[Joomla]].
 
Серед найпопулярніших [[Система керування вмістом|CMS]] електронної комерції — [[Magento]], [[OpenCart]], [[osCommerce]], [[VirtueMart]], [[UMI.CMS]], [[PHPShopCMS]], eCommerce та Ubercart для [[Drupal]], а також [[VirtueMart]] для [[Joomla]].
   
Для інтеграції описів товарів у базу даних інтернет-магазину використовуються безкоштовні ресурси&nbsp;— [[Google Base]]<ref>[http://base.google.com/base/?gsessionid=xmH_EPLWqLH3zeecxVa2cg Стартова сторінка] base.google.com</ref> та [[Open ICEcat]]<ref>[http://www.openicecat.com/ Стартова] Open ICEcat</ref>. Серед комерційних каталогів популярні Etilize<ref>[http://www.etilize.com/index.htm Стартова] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20120101040504/http://www.etilize.com/index.htm |date=1 січень 2012 }} каталогу Etilize</ref> та [[Cnet]]<ref>[http://www.cnet.com/ Стартова] cnet.com</ref>.
+
Для інтеграції описів товарів у базу даних інтернет-магазину використовуються безкоштовні ресурси&nbsp;— [[Google Base]]<ref>[http://base.google.com/base/?gsessionid=xmH_EPLWqLH3zeecxVa2cg Стартова сторінка]{{Недоступне посилання|date=вересня 2019 |bot=InternetArchiveBot }} base.google.com</ref> та [[Open ICEcat]]<ref>[http://www.openicecat.com/ Стартова] Open ICEcat</ref>. Серед комерційних каталогів популярні Etilize<ref>[http://www.etilize.com/index.htm Стартова] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20120101040504/http://www.etilize.com/index.htm |date=1 січень 2012 }} каталогу Etilize</ref> та [[Cnet]]<ref>[http://www.cnet.com/ Стартова] cnet.com</ref>.
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Версія за 10:40, 18 вересня 2019

Інтернет-магазин (англ. Internet shop, англ. Online shop) — місце в інтернеті, де відбувається прямий продаж товарів споживачеві (юридичній або фізичній особі), враховуючи доставку. При цьому розміщення споживацької інформації, замовлення товару і угода відбуваються там само, всередині мережі (на сайті інтернет-магазину).

Електрóнний магази́н (е-магазин, e-shop) — сайт, з якого можна вибрати та замовити потрібний товар чи послугу. Інтернет-магазин перш за все передбачає грошові розрахунки на відміну від сайтів, які надають послуги безкоштовно. Для безпечного використання сайту передбачені надійні протоколи — https, та інші системи безпеки.

Історія

У 1990 році Тім Бернерс-Лі створив перший веб-сервер і браузер. Він був відкритий для комерційного використання в 1991 році. У 1994 році відбулися інші досягнення, наприклад, онлайн-банкінг та відкриття інтернет-магазину піци «Pizza Hut». У тому ж році Netscape представила SSL-шифрування даних, переданих в мережі, яке стало необхідним для безпеки інтернет-магазинів. Крім того, в 1994 році німецька компанія Intershop представила свою першу систему інтернет-магазинів. У 1995 році Amazon запустила свій інтернет-магазин, а в 1996 році з'явився eBay.

Елементи інтернет-магазину

Важливі елементи інтернет-магазину — оновлення наявного асортименту (продукти/товари та їх кількість), можливість додавати товари до «кошику», вхід для зареєстрованих користувачів. У деяких випадках можна використовувати систему оплати через інтернет (електронні гроші), у простішому випадку оплата відбувається звичайними грішми через банк на рахунок, роздрукований з сайту. Оплата через інтернет передбачає необхідність створення кількох облікових записів (принаймні двох), але у деяких випадках системи оплати можуть бути пов'язаними з магазином.

Для того, щоб інтернет-магазин видавав інформацію залежно від запитів, надавав можливості пошуку тощо — на сервер встановлюється підтримка скриптів (наприклад PHP, Perl). У більш комплексному варіанті, програма інтернет-магазину — це система управління вмістом сайту, яка вже має підтримку скриптів, надає можливість в он-лайновому режимі (головним чином через інтернет) і в межах наявного асортименту виконувати купівлю потрібних товарів.

Ресурси створення інтернет-магазину

Серед найпопулярніших CMS електронної комерції — Magento, OpenCart, osCommerce, VirtueMart, UMI.CMS, PHPShopCMS, eCommerce та Ubercart для Drupal, а також VirtueMart для Joomla.

Для інтеграції описів товарів у базу даних інтернет-магазину використовуються безкоштовні ресурси — Google Base[1] та Open ICEcat[2]. Серед комерційних каталогів популярні Etilize[3] та Cnet[4].

Див. також

Примітки

  1. Стартова сторінка[недоступне посилання з вересня 2019] base.google.com
  2. Стартова Open ICEcat
  3. Стартова Архівовано 1 січень 2012 у Wayback Machine. каталогу Etilize
  4. Стартова cnet.com