Ірландська королівська академія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ірландська королівська академія
Тип Академія наук
національна академія наукd
Засновник James Caulfeild, 1st Earl of Charlemontd
Засновано 1785
Країна Flag of Ireland.svg Ірландія
Вебсайт ria.ie

CMNS: Ірландська королівська академія у Вікісховищі

Ірландська королівська академія (англ. Royal Irish Academy, загальноприйняте скорочення — RIA, ірл. Acadamh Ríoga na hÉireann) — загальноірландська незалежна академічна організація, метою якої є заохочення досліджень і прогресу в точних, гуманітарних і суспільних науках. Ірландська королівська академія є одним з найбільших наукових товариств і культурних установ Ірландії. На цей час у ній — 404 обраних члена. Академія була заснована в 1785 році, в 1786 отримала королівську хартію.

Членство[ред. | ред. код]

Обрання в члени Ірландської королівської академії є вищим ступенем визнання наукової значущості в Ірландії. Члени академії використовують після свого імені скорочення MRIA (Член Ірландської королівської академії). Критерієм обрання є значний внесок в наукові дослідження, підтверджений опублікованими роботами кандидата. Нині щорічно в академію обирається двадцять осіб, порівну представників гуманітарних і точних наук. Членом академії можуть стати тільки вчені, які постійно проживають в Ірландії.

Почесними членами академії можуть стати вчені, які зробили значний внесок у свою наукову дисципліну, але не проживають в Ірландії. Кандидат в почесні члени повинен бути запропонований принаймні двома дійсними членами Академії. Почесні члени академії використовують скорочення Hon. MRIA (Почесний член Ірландської королівської академії).

Посилання[ред. | ред. код]