Іскробезпечне електричне коло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 03:12, 24 грудня 2016, створена Sanya3 (обговорення | внесок) (додана Категорія:Вибухозахист з допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іскробезпе́чне електри́чне ко́ло (рос. искробезопасная электрическая цепь, англ. intinsically safe circuit, нім. eigensicherer Stromkreis m, funkensicheren Stromkreis m)електричне коло, виконане так, що електричний розряд або нагрівання елементів кола не здатне запалити вибухонебезпечне середовище при певних умовах випробовування.

Основні характеристики та поняття І.е.л.:

Іскробезпечний струм (напруга, потужність або енергія) — найбільший струм (напруга, потужність або енергія) в електричному ланцюгу, який утворює розряди, що не викликають займання вибухонебезпечного середовища у певних умовах (іскробезпечна напруга досягає 1000 В, струм — 10 А, індуктивність — 3 Г, ємність — 10 мкф).

Коефіцієнт іскробезпеки — відношення мінімальних запалюючих параметрів до відповідних іскробезпечних (іскробезпечні ланцюги та мережі повинні мати коеф. іскробезпеки не нижче 1,5).

Мінімальний запалюючий струм (напруга, потужність або енергія) — струм (напруга, потужність або енергія) в електричному ланцюгу, який викликає займання у вибухонебезпечному середовищі з імовірністю 10-3.

Іскроутворюючий механізм — контактні пристрої, які призначені для одержання розрядів в електричному ланцюгу, який випробовується.

Характеристика іскробезпеки — залежність мінімального запалюючого або іксробезпечного струму (напруги, потужності або енергії) від інших параметрів електричного ланцюга.

Забезпечення іскробезпеки кола — створення іскробезпечного струму (напруги, потужності або енергії) в електричному ланцюгу.

Іскрозахисні елементи (пристрої) — спеціальні елементи, які забезпечують іскробезпеку електричного кола.

Іскробезпечне електрообладнанняелектрообладнання, в якого зовнішні та внутрішні електричні кола іскробезпечні.

Зв'язані електричні кола — електрообладнання або його кола, які при нормальному або аварійному режимах роботи не відокремлені гальванічно від іскробезпечних кіл.

Іскробезпечні електричні кола поділяють на три рівня:

  • особливовибухобезпечні,
  • вибухобезпечні,
  • підвищеної надійності проти вибуху.

Вид вибухозахисту «іскробезпечне електричне коло» реалізується в ліхтарях, світлосигнальних пристроях, апаратурі управління, сигналізації та зв'язку.

Література[ред. | ред. код]