Відмінності між версіями «Абонемент»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (підписуватись не треба)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Абонемент''' (від [[фр.]] abonnement, abonner - передплачувати) – 1) право та відповідний документ на користування чим-небудь упродовж певного терміну зазвичай з попередньою оплатою; 2) фінансовий документ, що дає право користуватися протягом певного терміну речами або послугами за плату, як правило, нижчу від тієї, яку довелося б платити в кожному окремому випадку користування (Сучасний словник іншомовних слів: Близько 20 тисяч слів і словосполучень / Укладачі: О.І. Скопенко, Т.В. Цимбалюк. – К.: Довіра, 2006. – 789 с. (Словники України); 3) форма обслуговування абонента (споживача).
+
'''Абонемент''' (від {{lang-fr|abonnement, abonner}} передплачувати) – 1) право та відповідний документ на користування чим-небудь упродовж певного терміну зазвичай з попередньою оплатою; 2) фінансовий документ, що дає право користуватися протягом певного терміну речами або послугами за плату, як правило, нижчу від тієї, яку довелося б платити в кожному окремому випадку користування (Сучасний словник іншомовних слів: Близько 20 тисяч слів і словосполучень / Укладачі: О.І. Скопенко, Т.В. Цимбалюк. – К.: Довіра, 2006. – 789 с. (Словники України); 3) форма обслуговування абонента (споживача).
   
У праві в ХІХ столітті терміном «абонемент» визначали операцію, через яку забезпечується конкретний обсяг послуг за допомогою попереднього замовлення із сплатою наперед меншої суми, ніж та, яку б довелося сплатити за звичайними цінами, вносячи платню за кожну послугу окремо. Абонемент набув широкого розповсюдження в діяльності театрів при систематичній організації концертів, видовищ, у бібліотечній справі тощо (переклад з [http://www.pravoteka.ru/]).
+
У праві в [[ХІХ]] столітті терміном «абонемент» визначали операцію, через яку забезпечується конкретний обсяг послуг за допомогою попереднього замовлення із сплатою наперед меншої суми, ніж та, яку б довелося сплатити за звичайними цінами, вносячи платню за кожну послугу окремо. Абонемент набув широкого розповсюдження в діяльності театрів при систематичній організації концертів, видовищ, у бібліотечній справі тощо.
--[[Користувач:Drozd|Drozd]] 11:12, 10 травня 2007 (UTC)
 

Версія за 11:13, 10 травня 2007

Абонемент — (від фр. abonnement, abonner — передплачувати) – 1) право та відповідний документ на користування чим-небудь упродовж певного терміну зазвичай з попередньою оплатою; 2) фінансовий документ, що дає право користуватися протягом певного терміну речами або послугами за плату, як правило, нижчу від тієї, яку довелося б платити в кожному окремому випадку користування (Сучасний словник іншомовних слів: Близько 20 тисяч слів і словосполучень / Укладачі: О.І. Скопенко, Т.В. Цимбалюк. – К.: Довіра, 2006. – 789 с. (Словники України); 3) форма обслуговування абонента (споживача).

У праві в ХІХ столітті терміном «абонемент» визначали операцію, через яку забезпечується конкретний обсяг послуг за допомогою попереднього замовлення із сплатою наперед меншої суми, ніж та, яку б довелося сплатити за звичайними цінами, вносячи платню за кожну послугу окремо. Абонемент набув широкого розповсюдження в діяльності театрів при систематичній організації концертів, видовищ, у бібліотечній справі тощо.