Відмінності між версіями «Абрагамович Орест Остапович»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
(Не показано 9 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
{{Otheruses|Абрагамович}}
+
{{Otheruses|Абрагамович Орест Остапович}}
 
{{Вікіфікувати|дата=травень 2009}}
 
{{Вікіфікувати|дата=травень 2009}}
 
{{Без джерел|дата=вересень 2010}}
 
{{Без джерел|дата=вересень 2010}}
 
{{без картки}}
 
{{без картки}}
'''Оре́ст Оста́пович Абрагамо́вич''' (* [[2 січня]] [[1948]], [[Львів]]) — український лікар, доктор медичних наук, завідувач кафедри і куратор ґастроентеролоґічного відділення, академік Академії ВО України, професор.
+
'''Оре́ст Оста́пович Абрагамо́вич''' (нар. 13 листопада 1947, згідно із записом у паспорті - 2 січня 1948, [[Львів]])&nbsp;— український лікар-терапевт, доктор медичних наук (1995), завідувач кафедри внутрішньої медицини 1 (1995)<ref>{{Cite web|title=Кафедра внутрішньої медицини №1 – Львівський національний медичний університет|url=http://new.meduniv.lviv.ua/kafedry/kafedra-vnutrishnoyi-medytsyny-1/|accessdate=2019-07-12|language=uk}}</ref>, професор (2003), академік Академії ВО України (2007), головний редактор фахового науково-практичного журналу "Львівський клінічний вісник" (2013)<ref>{{Cite web|title=Домашня сторінка|url=http://lkv.biz/uk/|website=Львівський клінічний вісник|accessdate=2019-07-12|language=uk}}</ref>, Заслужений лікар України (2017).
   
== Життєпис ==
+
== Життєпис і наукова діяльність ==
  +
У 1965 році закінчив навчання в середній школі №&nbsp;28 і цього ж року став студентом лікувального факультету Львівського державного медичного інституту&nbsp;— ЛДМІ [нині [[Львівський національний медичний університет]] (ЛНМУ) імені Данила Галицького], який закінчив у [[1971]] році.
Абрагамович Орест Остапович, народився 2 січня 1948 року у м. [[Львів|Львові]]. У 1965 році закінчив навчання в середній школі №&nbsp;28 і цього ж року став студентом лікувального факультету Львівського державного медичного інституту&nbsp;— ЛДМІ [нині [[Львівський національний медичний університет]] (ЛНМУ) імені Данила Галицького], який закінчив у [[1971]] році. Після проходження однорічної інтернатури працював лікарем-терапевтом в [[Трускавець|Трускавці]], [[Моршин|Моршині]], де орґанізував і очолив відділення функціональної діаґностики захворювань [[Травна система|травної системи]]. У [[1982]] році захистив кандидатську дисертацію і цього ж року був обраний на посаду асистента кафедри шпитальної терапії ЛДМІ. У 1989 році присвоєно вчене звання доцента. В [[1995]] році захистив докторську дисертацію за темою "Характеристика соматичних, нейрогуморальних та метаболічних порушень у віддалені терміни після резекції шлунка з приводу виразкової хвороби (терапевтичні аспекти)" і відтоді завідує кафедрою шпитальної терапії (сьогодні - [http://new.meduniv.lviv.ua/kafedry/kafedra-vnutrishnoyi-medytsyny-1/ кафедра внутрішньої медицини №1]). У [[2003]] році йому присвоєно вчене звання професора. З [[2007]] року&nbsp;— академік Академії Вищої Освіти України. Лікар-терапевт вищої кваліфікаційної катеґорії, ендоскопіст, ґастроентеролоґ, профпатолоґ, курортолог. У колі наукових інтересів є вирішення проблем ґастроентеролоґії, ревматолоґії, кардіолоґії, професійних хвороб, курортолоґії.
 
  +
  +
Після проходження однорічної інтернатури працював лікарем-терапевтом в [[Трускавець|Трускавці]], [[Моршин|Моршині]], де орґанізував і очолив відділення функціональної діаґностики захворювань [[Травна система|травної системи]].
  +
  +
У 1982 році захистив кандидатську дисертацію і цього ж року був обраний на посаду асистента кафедри шпитальної терапії ЛДМІ.
  +
  +
У 1989 році присвоєно вчене звання доцента.
  +
  +
В 1995 році захистив докторську дисертацію за темою "Характеристика соматичних, нейрогуморальних та метаболічних порушень у віддалені терміни після резекції шлунка з приводу виразкової хвороби (терапевтичні аспекти)" і відтоді завідує кафедрою шпитальної терапії (сьогодні - [http://new.meduniv.lviv.ua/kafedry/kafedra-vnutrishnoyi-medytsyny-1/ кафедра внутрішньої медицини №1]).
  +
  +
У 2003 році йому присвоєно вчене звання професора.
  +
  +
З [[2007]] року&nbsp;— академік Академії Вищої Освіти України.
  +
  +
Лікар-терапевт вищої кваліфікаційної катеґорії, ендоскопіст, ґастроентеролоґ, профпатолоґ, курортолог. У колі наукових інтересів є вирішення проблем ґастроентеролоґії, ревматолоґії, кардіолоґії, професійних хвороб, курортолоґії.
   
 
== Вибрані праці ==
 
== Вибрані праці ==
Автор 410 наукових публікацій та ряду навчальних видань. Серед них: посібники «Внутрішні та інфекційні хвороби» та «Сучасні класифікації та принципи формулювання діаґнозів у клініці внутрішніх хвороб», «Внутрішні хвороби», «Невідкладні стани в клініці внутрішніх хвороб», «Диференційна діаґностика клінічних синдромів професійних хвороб», «Анемічний синдром: сучасні засади діаґностики та лікування», довідники «Епоніми симптомів, синдромів і хвороб внутрішніх орґанів» та «Клініко-лабораторні та інструментальні константи в клініці внутрішніх хвороб», монографія «Постґастрорезекційна хвороба», «Клітинна трансплантація в клініці внутрішніх хвороб», науково-популярні статі у газетах та журналах.
+
Автор 609 наукових публікацій та низки навчальних видань, серед них: посібники «Посібник з внутрішніх та інфекційних хвороб», «Посібник з внутрішніх хвороб (в 10-ти частинах)», «Сучасні класифікації та принципи формулювання діаґнозів у клініці внутрішніх хвороб», «Невідкладні стани в клініці внутрішніх хвороб», «Анемічний синдром: сучасні засади діаґностики та лікування», «Терапія військова та надзвичайних станів: посібник для студентів, інтернів та сімейних лікарів», «Посібник з професійних хвороб», «Внутрішня медицина: порадник лікарю загальної практики», довідники «Епоніми симптомів, синдромів, симптомокомплексів та хвороб внутрішніх орґанів», «Клініко-лабораторні та інструментальні константи в клініці внутрішніх хвороб», «Епонімні назви в гепатолоґії», «Варіабельність серцевого ритму: фізіолоґічні основи, клінічне значення, особливості у хворих на виразкову хворобу до та після резекції шлунка», моноґрафії «Постґастрорезекційна хвороба (терапевтичні аспекти)», «Клітинна трансплантація в клініці внутрішніх хвороб», «Хронічний ґастрит: діаґностика; лікування на курорті Моршин», науково-популярні статті у газетах та журналах.
   
 
== Джерела ==
 
== Джерела ==
* [http://www.meduniv.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=305&lang=uk&Itemid=320 Абрагамович Орест]
+
*[http://new.meduniv.lviv.ua/kafedry/kafedra-vnutrishnoyi-medytsyny-1/ Абрагамович Орест]
  +
*Державні нагороди України. Кавалери та лауреати: Довідково-енциклопедичне та біографічне видання / Уклад.: Болгов В. В. Київ: Українська конфедерація журналістів, 2019. Т.7. С. 506.
  +
*Медичний Олімп України. Кращі медичні працівники України: Довідково-біографічне видання. Київ: Український інформаційно-видавничий центр «Галактика», 2019. С. 41.
  +
*Гордість України. Імена та здобутки: довідково-Біографічне видання. Київ: Український інформаційно-видавничий центр «Галактика», 2018. С. 6-7.
  +
*Науковці та освітяни України. Перше видання. Київ: Український інформаційно-видавничий центр «Галактика», 2015. С. 10.
  +
*Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького – 230. Львів: ТОВ «Видавничий центр «Логос Україна», 2014. С. 100-102.  
  +
*Флагмани освіти і науки України: Довідково-біографічне видання. Київ: Український видавничий центр «Галактика-С», 2013. П’яте видання. С. 36.
  +
*Академія наук вищої освіти України: Науково-історичне видання. Київ: ТОВ «Брама-V», 2012. С. 101.
  +
*
   
  +
== Примітки ==
   
 
[[Категорія:Персоналії за алфавітом]]
 
[[Категорія:Персоналії за алфавітом]]
Рядок 21: Рядок 44:
 
[[Категорія:Народились 1948]]
 
[[Категорія:Народились 1948]]
 
[[Категорія:Уродженці Львова]]
 
[[Категорія:Уродженці Львова]]
  +
<references />

Версія за 11:12, 12 липня 2019

Оре́ст Оста́пович Абрагамо́вич (нар. 13 листопада 1947, згідно із записом у паспорті - 2 січня 1948, Львів) — український лікар-терапевт, доктор медичних наук (1995), завідувач кафедри внутрішньої медицини № 1 (1995)[1], професор (2003), академік Академії ВО України (2007), головний редактор фахового науково-практичного журналу "Львівський клінічний вісник" (2013)[2], Заслужений лікар України (2017).

Життєпис і наукова діяльність

У 1965 році закінчив навчання в середній школі № 28 і цього ж року став студентом лікувального факультету Львівського державного медичного інституту — ЛДМІ [нині Львівський національний медичний університет (ЛНМУ) імені Данила Галицького], який закінчив у 1971 році.

Після проходження однорічної інтернатури працював лікарем-терапевтом в Трускавці, Моршині, де орґанізував і очолив відділення функціональної діаґностики захворювань травної системи.

У 1982 році захистив кандидатську дисертацію і цього ж року був обраний на посаду асистента кафедри шпитальної терапії ЛДМІ.

У 1989 році присвоєно вчене звання доцента.

В 1995 році захистив докторську дисертацію за темою "Характеристика соматичних, нейрогуморальних та метаболічних порушень у віддалені терміни після резекції шлунка з приводу виразкової хвороби (терапевтичні аспекти)" і відтоді завідує кафедрою шпитальної терапії (сьогодні - кафедра внутрішньої медицини №1).

У 2003 році йому присвоєно вчене звання професора.

З 2007 року — академік Академії Вищої Освіти України.

Лікар-терапевт вищої кваліфікаційної катеґорії, ендоскопіст, ґастроентеролоґ, профпатолоґ, курортолог. У колі наукових інтересів є вирішення проблем ґастроентеролоґії, ревматолоґії, кардіолоґії, професійних хвороб, курортолоґії.

Вибрані праці

Автор 609 наукових публікацій та низки навчальних видань, серед них: посібники «Посібник з внутрішніх та інфекційних хвороб», «Посібник з внутрішніх хвороб (в 10-ти частинах)», «Сучасні класифікації та принципи формулювання діаґнозів у клініці внутрішніх хвороб», «Невідкладні стани в клініці внутрішніх хвороб», «Анемічний синдром: сучасні засади діаґностики та лікування», «Терапія військова та надзвичайних станів: посібник для студентів, інтернів та сімейних лікарів», «Посібник з професійних хвороб», «Внутрішня медицина: порадник лікарю загальної практики», довідники «Епоніми симптомів, синдромів, симптомокомплексів та хвороб внутрішніх орґанів», «Клініко-лабораторні та інструментальні константи в клініці внутрішніх хвороб», «Епонімні назви в гепатолоґії», «Варіабельність серцевого ритму: фізіолоґічні основи, клінічне значення, особливості у хворих на виразкову хворобу до та після резекції шлунка», моноґрафії «Постґастрорезекційна хвороба (терапевтичні аспекти)», «Клітинна трансплантація в клініці внутрішніх хвороб», «Хронічний ґастрит: діаґностика; лікування на курорті Моршин», науково-популярні статті у газетах та журналах.

Джерела

  • Абрагамович Орест
  • Державні нагороди України. Кавалери та лауреати: Довідково-енциклопедичне та біографічне видання / Уклад.: Болгов В. В. Київ: Українська конфедерація журналістів, 2019. Т.7. С. 506.
  • Медичний Олімп України. Кращі медичні працівники України: Довідково-біографічне видання. Київ: Український інформаційно-видавничий центр «Галактика», 2019. С. 41.
  • Гордість України. Імена та здобутки: довідково-Біографічне видання. Київ: Український інформаційно-видавничий центр «Галактика», 2018. С. 6-7.
  • Науковці та освітяни України. Перше видання. Київ: Український інформаційно-видавничий центр «Галактика», 2015. С. 10.
  • Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького – 230. Львів: ТОВ «Видавничий центр «Логос Україна», 2014. С. 100-102.  
  • Флагмани освіти і науки України: Довідково-біографічне видання. Київ: Український видавничий центр «Галактика-С», 2013. П’яте видання. С. 36.
  • Академія наук вищої освіти України: Науково-історичне видання. Київ: ТОВ «Брама-V», 2012. С. 101.

Примітки

  1. Кафедра внутрішньої медицини №1 – Львівський національний медичний університет (uk). Процитовано 2019-07-12. 
  2. Домашня сторінка. Львівський клінічний вісник (uk). Процитовано 2019-07-12.