Відмінності між версіями «Абу Хамід аль-Гарнаті»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
Рядок 10: Рядок 10:
 
== Твори ==
 
== Твори ==
   
Твори Абу Гамідf — «Антологія деяких чудес Заходу» і «Космографія», що містять дані про ріки [[Волга|Волгу]], [[Дон]], про Булгарію, [[Русь]], Київ, про форми торгівлі, побут [[слов'яни|слов'ян]] тощо, широко використовувались арабськими вченими. Ці праці підтверджують «Начальний літопис» і є важливим джерелом з історії [[Київська Русь|Київської Русі]].
+
Твори Абу Гаміда — «Антологія деяких чудес Заходу» і «Космографія», що містять дані про ріки [[Волга|Волгу]], [[Дон]], про Булгарію, [[Русь]], Київ, про форми торгівлі, побут [[слов'яни|слов'ян]] тощо, широко використовувались арабськими вченими. Ці праці підтверджують «Начальний літопис» і є важливим джерелом з історії [[Київська Русь|Київської Русі]].
   
 
== Джерела ==
 
== Джерела ==

Версія за 07:34, 19 липня 2007

Абу́ Га́мід (повністю — Абу Гамід Муххамед Ібн-Абд ар-Рахім аль-Гарнаті аль-Андалусі; 1080, Гранада1170) — арабський мандрівник і купець.

Біографічні дані

Вчився у Багдаді.

Відвідав Близький і Середній Схід, Хорезм; жив у Булгарі Великому та в Угорщині. [1150]—1153 тричі побував у Києві, де був прийнятий великим князем Із'яславом Мстиславовичем.

Твори

Твори Абу Гаміда — «Антологія деяких чудес Заходу» і «Космографія», що містять дані про ріки Волгу, Дон, про Булгарію, Русь, Київ, про форми торгівлі, побут слов'ян тощо, широко використовувались арабськими вченими. Ці праці підтверджують «Начальний літопис» і є важливим джерелом з історії Київської Русі.

Джерела