Августа Ройсс цу Еберсдорф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Авґуста-Кароліна Ройсс фон Еберсдорф
нім. Auguste Caroline Sophie Reuß zu Ebersdorf
Artemisia.jpg
Графиня Августа в образі Артемісії на портреті пензля Йоганна Генріха Тішбейна-старшого, 1775
3-а герцогиня Саксен-Кобург-Заальфельду
Початок правління: 8 вересня 1800
Кінець правління: 9 грудня 1806
Попередник: Софія Антонія Брауншвейг-Вольфенбюттельська
Наступник:Луїза Саксен-Гота-Альтенбурзька
Дата народження: 19 січня 1757(1757-01-19)[1]
Місце народження:Заальбург-Еберсдорф, Німеччина
Дата смерті:16 листопада 1831(1831-11-16)[1][2] (74 роки) або 16 листопада 1837(1837-11-16)[3] (80 років)
Місце смерті:Кобург
Діти:Софія, Антуанетта, Юліана, Ернст, Фердинанд, Вікторія, Маріанна, Леопольд, Франц
Династія:Ройсс, Веттіни
Батько:Генріх XXIV
Мати:Кароліна Ернестіна Ербах

Авґуста-Кароліна Софія Ройсс-Еберсдорфська (нім. Auguste Caroline Sophie Reuß zu Ebersdorf; нар. 19 січня 1757 — пом. 16 листопада 1831) — графиня (пізніше принцеса) з Ройсс (молодшої лінії), у шлюбі — герцогиня Саксен-Кобург-Заальфельдська.

Життєпис

Народилась 19 січня 1757 року у Еберсдорфському палаці. Була другою дитиною з семи дітей Генріха XXIV, графа Ройсс-Еберсдорфського та його дружини Кароліни Ернестіни Ербах-Шенберзької. Дорослого віку досяг її брат Генріх LI та сестри Луїза і Генрієтта.

Авґуста Кароліна вважалася однією з найкрасивіших жінок свого часу. Її батько замовив художнику Йогану Генріху Тішбейну портрет дочки, на якому вона була зображена в образі Артемісії. Картину повісили в будівлі рейхстагу в Регенсбурзі, де її змогли б побачити потенційні кандидати на руку Авґусти-Кароліни.

У Еберсдофе 13 червня 1777 Августа Кароліна вийшла заміж за Франца Фрідріха Антона, герцога Саксен-Кобург-Заальфельдского, який купив перед цим картину за великі гроші.

З трьома старшими доньками герцогиня здійснила поїздку в Санкт-Петербург, коли Катерина II вибирала наречену для свого другого внука, Костянтина Павловича. Вибір припав на Юліану Генриетту Ульрику, молодшу з трьох Саксен-Кобургських принцес.

Мавзолей в королівському саду Кобурга де похована Августа-Кароліна

Авґуста померла в Кобурзі 16 листопада 1831 у віці сімдесяти чотирьох років, через п'ять місяців після обрання її сина Леопольда королем бельгійців. Похована поруч із чоловіком у мавзолеї Кобургів в придворному саду.[4]

Нащадки

Авґуста-Кароліна Софія Ройсс-Еберсдорфська є бабусею багатьох відомих монархів Європи, в тому числі й королеви Великої Британії Вікторії та її чоловіка, принца Альберта, короля Португалії Фердинанду II, імператриці Мексики Шарлотти та її брата Леопольд II короля Бельгії.

Примітки

Посилання