Авраам Малах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Авраам Малах
Народився 1741
Помер 1777
Поховання Фастів
Конфесія юдаїзм

Авраам Малах (1741 — 1777) — відомий цадик, син і учень ребе Дов Бера Межиріцького. Народився приблизно 1741 року. У ранньому віці вів подвижницьке життя, жив повним відлюдником і присвятив себе вивченню каббали. Батько направив йому в товариші ребе Шнеура Залмана (אלטער רבי), який навчив його талмуду, навчаючись у нього, в свою чергу, каббалі. Через короткий час після смерті свого батька Малах став проповідником у Фастові, де він жив також у строгій самотності, нікого не допускаючи до себе. Помер 1777 року. На його могилу робили паломництво євреї-хасиди.

Залишив після себе твір (חסד לאברהם), виданий 1851 року, вдруге 1883-го у Варшаві. У ньому автор нарікає на занепад каббали і грубу матеріалізацію піднесеного вчення хасидизму. В основі якого він бачив принцип любові до Бога, подвижницьке, аскетичне життя. Він ніде не згадує ні Бешта, ні свого батька, що є само по собі рідкісним явищем для творів хасидської писемності. Будучи за натурою виключно релігійним мислителем і споглядачем-містиком, Малах не міг стати наступником свого батька і не зіграв фактично ніякої ролі у розвитку хасидизму, якщо не зважати на вплив на вчення «Хабад», засновником якого є його учень, Рабі Шнеур-Залман бар-Барух з Ляд.

Син:

  • рабин Шалом Шахно з Погребища, користувався великою популярністю серед хасидів; його правила подвижницького життя (הנהגות) надруковані у творі Малаха (חסד לאבדהם).

Онук:

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  1. (рос.) Авраам Малах // Еврейская энциклопедия Брокгауза и Ефрона. Россия, Санкт-Петербург, 1911. С. — 564.
  2. (рос.) Дубнов С. М., История хасидского раскола, глава IX. Восход. 1890.
  3. (івр.) S. A. Hordetzky, המלאך ד׳אבדהם‎, в Ha-Goren. V, 146–153.
  4. (нім.) A. Marcus, Der Chasidismas.