Автомобільна промисловість у Нігерії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:38, 10 січня 2019, створена Nickispeaki (обговорення | внесок) (→‎Історія)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Автомобільна промисловість Нігерія — галузь економіки Нігерії.

Історія[ред. | ред. код]

Peugeot 404
Bedford TJ-55

Автомобільна промисловість в Нігерії сягає 1950-х і складається з виробництва легкових та комерційних вантажних автомобілів. На початку було очолено компанією United Federated Motors Industries, яка займалась складанням лінійки вантажних автомобілів Bedford TJ, і виробництва SCOA з пікапами Peugeot 404.

Значний розвиток почався в 1970-х роках, в період нафтового буму, коли Федеральний уряд Нігерії підписав угоди про спільні підприємства з іноземними виробниками автомобілів для складання автомобілів та надання технічної допомоги для вертикальної інтеграції в місцеву промисловість. Ці зарубіжні бренди переважали в галузі із середини 1970-х до кінця 1980-х років, а брендами легкових автомобілів були Peugeot Nigeria Ltd і Volkswagen.[1] [2] Виробники комерційних автомобілів, Leyland, Anambra Motor Manufacturing і Steyr змагалися з вантажівкою Bedford за домінування на ринку. Компанії просто складали автомобілі з машинокомплектів та деталей імпортованих з-за кордону. На ринку попит багато в чому був обумовлений урядовими проблемами з бюджетом.

Наприкінці 1980-х років економічний спад, змішаний з невідповідністю уряду та більш високою вартістю автомобілів місцевого виробництва порівняно з імпортними моделями, негативно позначився на промисловості. До 2000 року домінування старих уживаних автомобілів в країні, а також зростання імпорту недорогих уживаних автомобілів негативно вплинув на розвиток вертикально інтегрованої промисловості. Нещодавно місцевий бренд Innoson відкрив складальний завод в країні.

Деякі заводи були приватизовані, Volkswagen of Nigeria (VON) був проданий Stallion Group, а Leyland був проданий Busan. Виробництво було зменшено починаючи з 1980-х років.

Сучасний стан[ред. | ред. код]

З початку демократичного врядування у 1999 році уряд продавав свою частку акцій на складальних заводах. Volkswagen of Nigeria (VON) був проданий Stallion Group, частка PAN була куплена ASD Motors. Peugeot Automobile of Nigeria (PAN), Stallion та місцевий бренд Innoson є основними місцевими складальними заводами в країні, але Stallion в основному складає автомобілі з машинокомплектів. Innoson було введено в експлуатацію у 2010 році з встановленою потужністю у 10,000 автомобілів на рік, у 2015 році запланована виробнича потужність становила 6,000 автомобілів. У 2009 році Peugeot Automobile of Nigeria запустив нову виробничу лінію нову лінію з переходу від моделі Peugeot 406 на Peugeot 307.

Виробники[ред. | ред. код]

  • Innoson Vehicle Manufacturing
  • Lafbart

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. DIAKU, Ikwuakam (1982). VEHICLE ASSEMBLY PLANTS IN NIGERIA AS A MEANS OF TECHNOLOGY TRANSFER/ACQUISITION: A PRELIMINARY ASSESSMENT. Africa Development / Afrique et Développement 7 (3): 22–36. JSTOR 43657733. 
  2. Nigeria: Peugeot Automobile of Country. Daily Trust (Abuja). 16 April 2009.