Агрегатор новин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

right[недоступне посилання з серпень 2019] Агрегатор новин (іноді RSS-агрегатор)  — клієнтська програма або веб-застосунок для автоматичного збору повідомлень із джерел, що експортують у формати RSS або Atom, наприклад заголовків новин, блогів, подкастів та відеоблогів.

Типи агрегаторів

Агрегатори бувають двох типів — веб-агрегатори і програмні, але завдання у них однакові — робота з RSS та отримання поновлень.

Програмний агрегатор

Програмний агрегатор — це програма, що встановлюється на комп'ютер для роботи з RSS. Така програма може бути вбудована в браузер або поштовий клієнт, в операційну систему, або може бути окремою програмою. Більшість сучасних браузерів (включно з Opera, Maxthon та Internet Explorer) мають вбудовані інструменти збору RSS. Серед інших популярних програм з підтримкою стрічок новин можна виділити програвачі мультимедіа iTunes(агрегація подкастів) та Miro (можливість отримання оновлень відеоблогів).

Прикладом окремо існуючого агрегатора може слугувати RSS Bandit.

Веб-агрегатор

Веб-агрегатор — це агрегатор, що міститься в Інтернеті. До такого агрегатора можна отримати доступ з будь-якого комп'ютера, що під'єднаний до мережі Інтернет. Прикладами таких агрегаторів є Google Reader (закритий) та Bloglines

Приклади найпопулярніших новинних агрегаторів

  1. Zmiya.com.ua — обробляє інформацію з соціальних мереж і блогів.
  2. Flipboard.com — корисний для тих, хто приділяє увагу певній новинній категорій, що висвітлюється на різних джерелах.
  3. Ratatu.com — агретор, що специфікується на відео-новинах.
  4. Pro-tv.net — головна особливість — масштаб — представлені усі телеканали, що зареєстровані в мережі.
  5. Feedly.com. — сервіс, за допомогою, якого можна створити власний агрегатор новин.

Посилання