Адвокатське об'єднання «Barristers»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Адвокатське об'єднання «Barristers»
Тип Юридична фірма
Форма власності Адвокатське об'єднання
Галузь юридичні послуги
Спеціалізація повний спектр юридичних послуг
Засновано 2017
Штаб-квартира Одеса
Філії Київ, Харків, Львів, Рига
Ключові особи Олексій Шевчук, Денис Пономаренко, Ілля Новіков, Костянтин Глоба, Олександр Шадрін, Андрій Левковець, Олександр Тананакін
Співробітники понад 55 юристів
barristers.org.ua

Адвокатське об'єднання «Barristers» — українська юридична фірма, утворена 15 грудня 2017 року в результаті злиття адвокатських об'єднань «Пономаренко і партнери», «Shevchuk & Partners» і юридичної компанії «Баристер»[1]. Компанія отримала премію «Відкриття року 2018» серед найкращих юридичних фірм у сфері кримінального права[2]. Адвокатські об'єднання, які увійшли в компанію, відомі значним досвідом із захисту публічних діячів серед яких політики та високопосадовці Петро Порошенко[3], мер Києва Віталій Кличко[4] та його перший заступник Микола Поворозник[5], Ярослав Дубневич[6], Геннадій Корбан[7][8], Ярослав Кашуба[9], Ілля Кива[10], Олександр Онищенко[11][12][13], Борислав Розенблат[14][15], Олег Бахматюк[16], Юлія Світлична[17], Тетяна Чорновол[18][19], Дніпровська міська рада та мер міста Дніпро Борис Філатов[20][21],український військовий Роман Мокряк[22], підприємці Андрій Оністрат[23], Ukrainian Cyber Alliance[24][25], фігуранти гучних кримінальних справ Надія Савченко[26], Володимир Рубан[27], Владислав Мангер[28], колабораціоністи Ігнат Кромський[29], Неля Штепа[30], антимайданівець Вадим Тітушко[31] та багато інших.

Діяльність[ред. | ред. код]

Юридичне агентство «Шевчук та партнери» було засновано 2009 року адвокатом Олексієм Шевчуком з колегами. У результаті його злиття з адвокатським об'єднанням «Пономаренко і партнери» (засновник Денис Пономаренко, голова Одеського відділення Асоціації адвокатів України[32]) і юридичною компанією «Баристер». 10 жовтня 2017 року було утворено нове адвокатське об'єднання «Barristers»[33]. До складу АО «Barristers» також увійшов відомий російський і український адвокат Ілля Новіков, захисник в російському суді української льотчиці Надії Савченко[34] та харківський адвокат Олександр Шадрін, захисник Неллі Штепи[35].

Основним напрямком діяльності АО «Barristers» є надання повного спектру правової допомоги в рамках кримінального права та процесу, включаючи захист в Міжнародному кримінальному суді, Європейському суді з прав людини, а також у деяких судах закордонних країн. Крім фахівців з кримінального права в АО «Barristers» працюють фахівці у галузях цивільного, трудового та господарського права і процесу. Серед клієнтів АО «Barristers» Укрзалізниця, Приватбанк, ПУМБ, Банк «Хрещатик» та ін. Адвокати компанії ведуть справи Олександра Онищенка, Борислава Розенблата, Нелі Штепи, Ігната Кромського, Надії Савченко та багатьох інших.

Партнер об'єднання Ілля Новіков виступив безпосереднім захисником від Адвокатського об'єднання «Barristers» командира судна «Бердянськ» Романа Мокряка[22][36], який був взятий в полон Російською Федерацією після Інциденту у Керченській протоці, внаслідок якого в Україні 26 листопада був запроваджений воєнний стан терміном на 30 днів[37].

Адвокати АО «Barristers» беруть участь у семінарах, конференціях, тренінгах, є авторами наукових та практичних статей у різноманітних виданнях. Старший партнер АО «Barristers» Олексій Шевчук автор і ведучий телевізійного проекту ДокаZ та співведучий проекту «Між своїми»[38][39] на телеканалі ZIK[40][41][42][43]. Старший партнер АО «Barristers» Денис Пономаренко автор і ведучий телепроекту «Законні підстави»[44] на каналі «Первый городской» міста Одеси.

17 травня 2018 АО «Barristers» стало генеральним партнером Національною асоціацією адвокатів України[45].

Адвокатське об'єднання «Barristers» є співзасновником та є експертним партнером Школи кримінальної практики Legal High School[46].

6 липня 2018 року АО «Barristers» та Національний університет «Одеська юридична академія» підписали меморандум про співпрацю[47].

4 грудня 2018 року Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» та Адвокатське об'єднання «Barristers» підписали Меморандум про співробітництво у галузі освітньої діяльності[48].

Адвокатське об'єднання «Barristers» є співзасновником ініціативи з вшанування пам'яті репресованих юристів «Остання адреса»[49].

21 січня 2019 року створено Адвокатське об'єднання «Barristers commercial» (http://barristers.today/), що є окремим підрозділом Адвокатського об'єднання «Barristers» та спеціалізується на правовому захисті бізнесу у сфері приватно-правових відносин, що включає в себе, зокрема, поточне правове супроводження бізнесу та представництво клієнтів у господарських, цивільних і адміністративних судових спорах, а також у Європейському суді з прав людини[50].

Адвокатським об'єднанням «Barristers» створено перший адвокатський третейський суд для швидкого та законного вирішення досвідченими третейськими суддями (практикуючими адвокатами), для яких максимальний захист інтересів клієнта, якість та чистота професії є життєвими принципами, «непорозумінь», що виникають між адвокатом та клієнтом[51].

АО Баррістерс стало одним з перших ініціаторів введення електронного документообігу з державними органами та запуску он-лайн судових засідань на період карантину[52][53], а також зібрали судову практику з процесуальних питань правосуддя в умовах карантину, яка постійно оновлюється[54].

23 березня 2020 року офіційно заявили про відкриття практики надання правової допомоги у сфері кіберзлочинності[55].

Адвокати об'єднання входять до складу Комісії з питань захисту бізнесу Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати — ICC Ukraine[56], головою якої затверджено Олексія Шевчука.

Скандали[ред. | ред. код]

Партнери АО «Barristers» вже декілька років поспіль безуспішно балотуються до складу Ради Громадського контролю НАБУ, називаючи основною причиною їхнього непроходження до складу ради фальсифікації при проведенні електронного голосування, яке за словами Олексія Шевчука відбувалось з російських серверів і з окупованих територій[57]. Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення — визнати протиправними дії НАБУ щодо встановлення результатів голосування за склад Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, проведеного 2 червня 2016 року, в частині обрання переможцем Інтернет-голосування Романа Маселка. Також суд визнав протиправним та скасував відповідне рішення Національного антикорупційного бюро України про оголошення результатів конкурсу[58].

Аналогічна ситуація виникла і з виборами до Ради громадського контролю при ДБР — до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов від партнерів АО «Barristers» до Державного бюро розслідувань[59]. У позові просять суд визнати протиправними дії ДБР щодо затвердження персонального складу Ради громадського контролю за результатами установчих зборів 30 березня 2018 року. А також скасувати Наказ ДБР № 54 від 26.04.2018 року, яким затверджено персональний склад РГК.

Під час участі Адвокатського об'єднання «Barristers» в процедурі публічних закупівель виник гучний скандал[60][61], в який було втягнуто Реанімаційний пакет реформ, ДП «Енергоринок». Зокрема, ГО «Реанімаційний пакет реформ» на бланку з логотипом коаліції Реанімаційний Пакет Реформ видала документ, який використали юристи адвокатської компанії «Баррістерс» для подачі пропозиції на тендер ДП «Енергоринок». В установчих документах ГО «Реанімаційного пакету реформ» керівником значиться Козій Дар'я Олександрівна. Ця особа також значиться серед засновників ТОВ Юридичне агентство «Шевчук та партнери». Олексій Шевчук — адвокат судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова, якого звинувачували у керованому розподілі справ між суддями, а також Борислава Розенблата, якого звинувачують у корупції.

Не менш гучним був скандал навколо статті[62] журналу «Новое время», де була описана схема закупівлі Житомирським бронетанковим заводом у Польщі у компанії Wtórplast списаних з озброєння розібраних радянських БМП-1 1980-х років випуску. Адвокат польської компанії Wtórplast та за сумісництвом керуючий партнер АО «Barristers» Олексій Шевчук на засіданні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони заявив[63], що журналу «Новое время» загрожує позов на 1-1,5 млн євро за статтю про корупцію під час закупівлі БМП.

До складу АО «Barristers» входить також відомий російський адвокат Ілля Новіков, відомий також як захисник Надії Савченко, після звільнення якої інші її адвокати Микола Полозов та Марк Фейгін, звинуватили його у веденні власної гри під час процесу та втручанні у внутрішні справи України. Зокрема, просуванні деяких законів[64].

Адвокати АО «Barristers» виступили на захист адвоката Олександра Погорілого і заявили[65], що СБУ і ГПУ незаконно намагалися провести обшук в цього адвоката, який є представником інтересів естонського інвестора Марселя Віхманна, який наприкінці 2013 року почав інвестиційний проєкт у Затоці вартістю приблизно €50 млн. Пізніше Віхманн звернувся за захистом до президента України Зеленського[66].

Нагороди[ред. | ред. код]

 • «Відкриття року 2018» серед кращих юридичних фірм у сфері кримінального права[2]
 • У 2018, 2019 роках включено до переліку «Ukrainian Law Firms: A Handbook For Foreign Clients» в категорії Criminal Law / White collar crime[67]
 • Адвокати АО «Barristers» отримали перемогу в декількох номінаціях всеукраїнського конкурсу «Адвокат року 2018»[68], «Адвокат року 2019»[69]
 • АО «Barristers» увійшло в топ 10 юридичних компаній України по згадуванням у ЗМІ за 2020 та 2021 роки[70]
 • Включено до рейтингу «Топ-50 провідних юридичних фірм України 2018»[71], «Топ-50 провідних юридичних фірм України 2019»[72]
 • Включено до рейтингу «Топ-10 провідних юридичних фірм України 2018» в сфері кримінального права[73]
 • Визнано «Найбільш активним молодим брендом 2018 року» в рамках церемонії нагородження провідних спеціалістів в сфері юридичного маркетинга і BD — PLS Top Teams Awards-2018[74]
 • Увійшло до рейтингу «Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній — 2018» посівши в загальному заліку 53 місце, а також в «Топ-10 лідерів ринку в сфері кримінального права та процесу» за версією Юридичної газети[75]
 • Переможець Премії «Кращий GR — спеціаліст року» в номінації «Найкращий юридичний кейс»[76][77]
 • Отримало звання «Бренд року 2019» серед найкращих торгових марок на українському ринку товарів та послуг в номінації «Прорив року»[78]
 • Включено до міжнародного рейтингу «The Legal 500»[79][80]
 • Володар премії «Юридична фірма — прорив року 2019» серед кращих юридичних фірм України[81]
 • Партнер АО «Barristers» Олексій Шевчук та адвокат Ірина Кузіна визнані одними з найкращих адвокатів кримінального захисту в Україні за версією Міжнародного рейтингового агентства Best Lawyers[82][83]
 • Володар премії «Юридична фірма року 2020 в сфері захисту бізнесу»[84]
 • Партнер АО «Barristers» Костянтин Глоба визнаний «Адвокатом року 2020 по кримінальним справам»[84]
 • АО «Barristers» визнано лідером галузі 2019 року згідно Національного бізнес-рейтингу[85]
 • Партнерів АО «Barristers» Дениса Пономаренка та Андрія Левковця визнано лідерами практики кримінального права та процесу за резульлатами щорічного дослідження «ВИБІР КЛІЄНТА — 2020»[86]
 • В списку рейтингу «Top Ranked Law Firms» (розділ «white-collar crime»)[87]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Создано Адвокатское объединение «Barristers»
 2. а б Відбулося нагородження команди ЮК «Barristers» в номінації «Відкриття року»!
 3. відомий російський адвокат Ілля Новіков долучається до захисту Петра Порошенка в низці сфабрикованих кримінальних справ проти п'ятого президента України
 4. Кличко позивається до Гончарука і Богдана через рішення звільнити його з посади голови КМДА
 5. АО “BARRISTERS” ЗАХИЩАЄ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ КМДА МИКОЛУ ПОВОРОЗНИКА У ЗВИНУВАЧЕННІ ПРО КОРУПЦІЮ
 6. За Дубневича внесли заставу — адвокат
 7. Саченко, Сергей. Алексей Шевчук: «Я привык называть вещи своими именами». Юрліга. Процитовано 27.11.2015. 
 8. Торба, Валентин. Адвокат Корбана. День (газета). 
 9. Кашуба став жертвою провокації при реформуванні Служби зайнятості, — адвокат
 10. Ківа вирішив покарати Саакашвілі за «кримінального авторитета»
 11. «газовій справі Онищенка» для затягування часу застосували схему «зникнення» адвокатів[недоступне посилання з травня 2019]
 12. По справам Онищенка і Насірова підозрюваних захищають одні й ті ж адвокати
 13. УКРАЇНА ВІДПОВІСТЬ В ЄСПЛ ЗА СУДОВЕ СВАВІЛЛЯ СТОСОВНО АДВОКАТА У «СПРАВІ ОНИЩЕНКА». Архів оригіналу за 14 серпень 2017. Процитовано 16 червень 2018. 
 14. Розенблата затримали в Жулянах під час спроби вилетіти у ФРН. ДОКУМЕНТ (оновлено)
 15. Співробітники НАБУ увірвалися в літак, відібрали в Розенблата паспорти й утримують його вже чотири години — адвокат
 16. АДВОКАТИ БАХМАТЮКА НАДІСЛАЛИ У ІНТЕРПОЛ ЙОГО ЗАЯВИ ЩОДО КЕРІВНИКА ОПУ БОГДАНА
 17. Адвокат Шевчук рассказал о слежке за кандидатом на довыборах в Харьковской области Юлией Светличной: фото
 18. Чорновол повідомили про підозру у підпалі офісу «Партії регіонів» в 2014 році і смерті людини
 19. Захист Тетяни Чорновол здійснює адвокатське об'єднання «Barristers»
 20. Мерія міста Дніпро та мер Дніпра Борис Філатов подають позов до пресслужби СБУ щодо захисту ділової репутації через системне розповсюдження неправдивої інформації
 21. АДВОКАТ ШЕВЧУК ЗВЕРНУВСЯ ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЙОГО ДЕРЖАВНОЮ ОХОРОНОЮ
 22. а б Інцидент у Керченській протоці: українських моряків захищатиме відомий адвокат
 23. Кримінальна справа банкіра Андрія Оністрата передана до суду
 24. Поліція не мала права вилучати в українського кібер альянсу техніку та речі під час обшуку, — адвокат Колокольніков
 25. Подяка АО Баррістерс за надання правової допомоги
 26. Адвокат просить у суду повторного поліграфа для Савченко
 27. Адвокат Рубана: У Великий піст робляться великі події
 28. З'ясувалося, чиї адвокати захищають Мангера
 29. Защищать Савченко в суде будет адвокат «Топаза» и Штепы
 30. Адвокат Штепи розповів про можливість для прослуховування за допомогою електронного браслету
 31. АО «BARRISTERS» ЗАХИЩАЄ ЛЕГЕНДАРНОГО ВАДИМА ТІТУШКО
 32. Денис Пономаренко – голова Одеського відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація адвокатів України». Рада адвокатів Одеської області. 
 33. Адвокаты объявили о создании нового АО «Barristers»
 34. Ілля Новіков виступить експертом І Судового форуму ААУ Асоціація адвокатів України
 35. Новим адвокатом Савченко став колишній захисник Штепи та «Топаза». Громадське. 
 36. БЫВШИЙ АДВОКАТ САВЧЕНКО БУДЕТ ЗАЩИЩАТЬ В РОССИЙСКОМ СУДЕ КОМАНДИРА «БЕРДЯНСКА»
 37. Воєнний стан в Україні: що він означає
 38. Між своїми (17.05.2018)
 39. Між своїми (24.05.18)
 40. На ZIKу вийшов ювілейний 25-й випуск «ДокаZу з Олексієм Шевчуком»
 41. ДокаZ з Олексієм Шевчуком: Гість — Сергій Власенко, народний депутат України
 42. ДокаZ з Олексієм Шевчуком: Міхеїл Саакашвілі, третій президент Грузії
 43. Володимир Омелян, міністр інфраструктури України у програмі «ДокаZ з Олексієм Шевчуком»
 44. Адвокат Денис Пономаренко розповідає, як захистити ваші права на підставі закону
 45. АО «BARRISTERS» — ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР НААУ
 46. Олексій Шевчук разом з колегами створив Школу кримінальної практики Legal High School
 47. АО «BARRISTERS» ТА НУ «ОЮА» ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ
 48. АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «BARRISTERS» ТА ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА» ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО У ГАЛУЗІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
 49. З НАГОДИ ДНЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ АО «BARRISTERS» ЗАПРОШУЄ УСІХ БАЖАЮЧИХ НА ВІДКРИТТЯ ЗНАКА ПАМ'ЯТІ ІВАНУ ПАВЛОВИЧУ БЕССАРАБОВУ — ЮРИСКОНСУЛЬТУ, ВБИТОМУ ВНАСЛІДОК РЕПРЕСІЙ 4 ЛЮТОГО 1938 РОКУ
 50. BARRISTERS COMMERCIAL
 51. Адвокатське об'єднання «Barristers» та ВМГО «Право для всіх» пропонує колегам новий механізм захисту своїх прав у відносинах з клієнтами — перший адвокатський третейський суд.
 52. BARRISTERS ЗАПУСТИЛИ ФЛЕШМОБ З ВИМОГОЮ ПРОВОДИТИ ВСІ СУДОВІ ЗАСІДАННЯ ОН-ЛАЙН
 53. EASYCON АБО 25 СПРОБА ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ З СУДОМ: НА ЩО ЧЕКАТИ АДВОКАТАМ?
 54. Правосуддя в умовах карантину: юристи зібрали судову практику з процесуальних питань
 55. АДВОКАТСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «BARRISTERS» ВІДКРИВАЄ ПРАКТИКУ НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ У СФЕРІ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ
 56. Установче засідання Комісії з питань захисту бізнесу у складі УНК МТП
 57. Суд Києва розглядає позов про фальсифікації на виборах до Ради громадського контролю при НАБУ
 58. Суд визнав протиправним обрання Маселка Р. членом Ради громадського контролю при НАБУ
 59. НОВОУТВОРЕНЕ ДБР ОТРИМАЛО ЩЕ ОДИН СУДОВИЙ ПОЗОВ
 60. Коаліція Реанімаційний пакет реформ жодним чином не пов'язана з новоствореною ГО «Реанімаційний пакет реформ»
 61. У РПР з'явилася громадська організація-клон
 62. Кто и как внедряет коррупционные схемы в украинскую оборону
 63. Польська компанія готує позов проти журналу «Новое время» за публікацію про БМП
 64. Захисники Савченко відхрестилися від Новікова: «нав'язував» закони / УП, 8 червня 2016
 65. Адвокатське об'єднання заявило про незаконні обшуки в юриста, який захищає в Одесі права естонського інвестора
 66. Бизнесмен Марсель Вихман омрачил визит президента Зеленского в Эстонию
 67. АО «Barristers» включено до переліку «Ukrainian Law Firms: A Handbook For Foreign Clients» в категорії Criminal Law / White-Collar Crime. Архів оригіналу за 27 серпня 2018. Процитовано 13 вересня 2018. 
 68. Награждены победители V конкурса «Адвокат года-2018». Архів оригіналу за 8 жовтень 2018. Процитовано 9 жовтень 2018. 
 69. Асоціація адвокатів України назвала імена переможців конкурсу
 70. Что изменилось на юридическом рынке в І квартале 2021 года?
 71. 50 ведущих юридических фирм Украины 2018 года
 72. 50 ведущих юридических фирм Украины 2019 года
 73. рейтинг признания юридических фирм по отраслям практики
 74. Названы имена победителей исследования PLS Top Teams. Архів оригіналу за 15 грудня 2018. Процитовано 14 грудня 2018. 
 75. Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній — 2018
 76. Адвокатське об'єднання «Barristers» визнано переможцем премії «Кращий gr — спеціаліст року» в номінації «Найкращий юридичний кейс»
 77. Всеукраїнська Премія «Кращий GR-спеціаліст року»
 78. «Бренд Року» назвав імена переможців 2019. Архів оригіналу за 12 квітня 2019. Процитовано 12 квітня 2019. 
 79. «The Legal 500» Ukraine > White-Collar Crime > Law firm and leading lawyer rankings
 80. Адвокатське об'єднання «Barristers» входить у рейтинг The Legal 500
 81. Legal Awards 2019
 82. Best Lawyers — Law firm of the year — Ukraine 2021
 83. Best Lawyers for Criminal Defense in Ukraine
 84. а б Legal Awards 2020: названы лучшие юристы и юридические фирмы Украины
 85. AO «Barristers» визнано лідером галузі за 2019 рік згідно національного бізнес-рейтингу
 86. ВИБІР КЛІЄНТА — 2020. Юристи-лідери практик
 87. Top Ranked Law Firms: Ukraine

Посилання[ред. | ред. код]