Адміністративний центр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:39, 22 травня 2019, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на кирилічні літери)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Адміністрат́ивний цéнтр — поселення, яке має законодавчо встановленні функції центру адміністративного управління щодо інших поселень, розміщених на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (країни, області, району). Функції поселення як адміністративного центру значною мірою визначають соціальну структуру та характер зайнятості його населення.

Адміністративний центрнаселений пункт, в якому перебувають відповідні органи державної влади та управління певної адміністративно-територіальної одиниці: області, району тощо. В Україні з 1932 року запроваджено триступеневу адміністративно-територіальну систему: центр – область – район. Зазвичай адміністративний центр є найбільшим за кількістю населення, промислово та соціально розвиненим, він відіграє ключову роль в економічному та соціальному житті відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Визнання населеного пункту (міста, селища) адміністративним центром закріплюється законодавчо. Деякі міста можуть бути адміністративними центрами декількох адміністративно-територіальних одиниць, як наприклад – Київ, який є столицею України, а також адміністративним центром Київської області.[1]

Примітки

  1. Центр // Юридична енциклопедія. В 6 т. Т. 6. Т - Я / НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К.: "Українська енциклопедія імені М.П. Бажана", 2003. – с. 348-349.

Посилання