Відмінності між версіями «Азеотропна сушка»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 5: Рядок 5:
 
Різновидом можна вважати класичний спосіб осушення [[хлороформ]]у або [[Чотирихлористий вуглець|чотирихлористого вуглецю]] : їх переганяють відкидаючи перші 10-15% дистиляту збагачені водою ( перші порції мають більше води ніж може розчинитися , тому утворюється схожа на молоко [[емульсія]] ) .
 
Різновидом можна вважати класичний спосіб осушення [[хлороформ]]у або [[Чотирихлористий вуглець|чотирихлористого вуглецю]] : їх переганяють відкидаючи перші 10-15% дистиляту збагачені водою ( перші порції мають більше води ніж може розчинитися , тому утворюється схожа на молоко [[емульсія]] ) .
   
Основна технологічна складність вибір матеріалів для герметизації : стійкі до полярних розчинників ( вода )матеріали ( гума ) можуть набрякати в іншій компоненті і , якщо використовується скляний посуд ) розірвати горловину . При шліфованих з'єднаннях майже неможливо підібрати замазку стійку до обох компонент : перфлуоровані вуглеводні змішуються з більшістю неполярних розчинників при нагріванні , тому логічніше оцінити забруднення якої компоненти допустиме , вибрати замазку з високою в'язкістю із швидкістю вимивання достатньою для забезпечення потрібного часу роботи . Якщо реактиви дозволяють використовувати металеве обладнання можна використати [[тефлон]]ові ( фторопластові ) ущільнюючі прокладки ( не розчиняються і не набрякають в жодному розчиннику , але досить тверді і вимагають сильного притискання , тому не можуть бути використані зі скляним обладнанням ) .
+
Основна технологічна складність вибір матеріалів для герметизації : стійкі до полярних розчинників (вода)матеріали (гума) можуть набрякати в неполярній компоненті суміші та (якщо використовується скляний посуд) розірвати горловину. При шліфованих з'єднаннях майже неможливо підібрати замазку стійку до обох компонент : перфлуоровані вуглеводні не змішуються з багатьма неполярними розчинниками при звичайних умовах, але змішуються при нагріванні<ref>Aristid V.Grosse and George H.Cady, Ind. Eng. Chem.'''39'''.367(1947)</ref>, тому логічніше оцінити забруднення якої компоненти допустиме, вибрати замазку з високою в'язкістю із швидкістю вимивання достатньою для забезпечення потрібного часу роботи . Якщо реактиви дозволяють використовувати металеве обладнання можна використати [[тефлон]]ові (фторопластові) ущільнюючі прокладки (не розчиняються і не набрякають в жодному розчиннику , але досить тверді і вимагають сильного притискання , тому не можуть бути використані зі скляним обладнанням).
  +
  +
== Примітки ==
  +
{{reflist}}
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Версія за 08:10, 24 лютого 2016

Азеотропна сушка (рос. азеотропная сушка, англ. azeotropic drying) — метод видалення води з речовин (сушіння) при температурах нижче від 100 °С, здійснюється з додаванням другої рідини, яка утворює азеотроп з водою, що переганяється нижче температури кипіння води.

При використанні незмішуваних з водою розчинників утворюваний дистилят може бути розділений на виході і неводна частина повернена до осушуваної речовини .

Різновидом можна вважати класичний спосіб осушення хлороформу або чотирихлористого вуглецю : їх переганяють відкидаючи перші 10-15% дистиляту збагачені водою ( перші порції мають більше води ніж може розчинитися , тому утворюється схожа на молоко емульсія ) .

Основна технологічна складність вибір матеріалів для герметизації : стійкі до полярних розчинників (вода)матеріали (гума) можуть набрякати в неполярній компоненті суміші та (якщо використовується скляний посуд) розірвати горловину. При шліфованих з'єднаннях майже неможливо підібрати замазку стійку до обох компонент : перфлуоровані вуглеводні не змішуються з багатьма неполярними розчинниками при звичайних умовах, але змішуються при нагріванні[1], тому логічніше оцінити забруднення якої компоненти допустиме, вибрати замазку з високою в'язкістю із швидкістю вимивання достатньою для забезпечення потрібного часу роботи . Якщо реактиви дозволяють використовувати металеве обладнання можна використати тефлонові (фторопластові) ущільнюючі прокладки (не розчиняються і не набрякають в жодному розчиннику , але досить тверді і вимагають сильного притискання , тому не можуть бути використані зі скляним обладнанням).

Примітки

  1. Aristid V.Grosse and George H.Cady, Ind. Eng. Chem.39.367(1947)

Див. також

Література

  • Глосарій термінів з хімії // Й.Опейда, О.Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім.. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет — Донецьк: «Вебер», 2008. — 758 с. ISBN 978-966-335-206-0