Відмінності між версіями «Азобарвники»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
м (категоризація)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Азобарвники''' — [[азосполуки]], в ароматичних ядрах яких є [[ауксохроми]]. Азобарвники одержують за допомогою реакції між діазосполуками та ароматичними аміно- і оксипохідними ([[реакція азосполучення]]). Азобарвники можуть мати одну або кілька азогруп.
+
'''А́зобарвники́''' — [[азосполуки]], в ароматичних ядрах яких є [[ауксохроми]]. Азобарвники одержують за допомогою реакції між діазосполуками та ароматичними аміно- і оксипохідними ([[реакція азосполучення]]). Азобарвники можуть мати одну або кілька азогруп.
   
Відомі азобарвники всіх кольорів і відтінків; вживаються для фарбування волокон, [[шкіра|шкіри]], [[пластмаса|пластмас]] та інших матеріалів. Понад 50% марок синтетичних барвників є азобарвники.
+
Відомі азобарвники всіх кольорів і відтінків; вживаються для фарбування волокон, [[шкіра|шкіри]], [[пластмаса|пластмас]] та інших матеріалів. Понад 50% марок синтетичних барвників є азобарвниками.
 
==Джерела інформації==
 
   
 
== Джерела ==
 
*{{УРЕ}}
 
*{{УРЕ}}
   
 
{{no iwiki}}
 
{{no iwiki}}
   
[[Категорія:Органічні сполуки]]
+
[[Категорія:Барвники]]
[[Категорія:Сполуки азоту]]
+
[[Категорія:Азосполуки]]

Поточна версія на 12:13, 30 вересня 2015

А́зобарвники́азосполуки, в ароматичних ядрах яких є ауксохроми. Азобарвники одержують за допомогою реакції між діазосполуками та ароматичними аміно- і оксипохідними (реакція азосполучення). Азобарвники можуть мати одну або кілька азогруп.

Відомі азобарвники всіх кольорів і відтінків; вживаються для фарбування волокон, шкіри, пластмас та інших матеріалів. Понад 50% марок синтетичних барвників є азобарвниками.

Джерела[ред. | ред. код]