Азово-Чорноморське регіональне управління ДПС (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Азово-Чорноморське регіональне управління
Нашивка Азово-Чорноморського регіонального управління ДПСУ.svg
Емблема Азово-Чорноморського регіонального управління
Засновано квітень, 2014 р.
Країна  Україна
Належність Emblem of the State Border Guard Service of Ukraine.svg Прикордонна служба
Гарнізон/Штаб 73000, м. Херсон, вул. Віктора Гошкевича, 11а

Азово-Чорноморське регіональне управління (в/ч 1486) — територіальний орган охорони державного кордону України та адміністративної межі з тимчасово окупованою територією України АР Крим, що включає адміністратівні території у межах Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей. Безпосередньо охорону та пропуск через державний кордон та адміністративну межу здійснюють 16 відділів прикордонної служби, які структурно входять до складу двох прикордонних загонів, 2 окремі бойові прикордонні комендатури, 1 окремий відділ та 1 мобільна прикордонна застава. Прикордонний контроль здійснюється у: 15 — пунктах пропуску, 5 — пунктах контролю, 3 — контрольних пунктах.

До окупації АР Крим в 2014

Безпосередньо охорону та пропуск через державний кордон здійснювали 14 відділів прикордонної служби, які структурно входили до складу двох прикордонних загонів. Для реагування на зміни обстановки та виконання раптово виникаючих завдань — використовувалися 2 відділи (тип «С», забезпечення дій на воді) та три мобільні прикордонні застави.  Висвітлення надводної обстановки в територіальному морі здійснювали 35 постів технічного спостереження, розташованих вздовж узбережжя. Прикордонний контроль здійснювався у 29 пунктах пропуску (пунктах контролю), з яких за видами сполучення: морських — 19, повітряних — 9, поромних — 1; за категоріями перевезень: вантажопасажирських — 13, вантажних — 16.

Історія

Створено в 1992 році, після розпаду колишнього Союзу на базі Сімферопольського прикордонного загону та морських частин Прикордонних військ України.

У Херсоні у четвер, 3 квітня, 2014 року відбулося урочисте введення в дію Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України на новому місці дислокації — в Херсонській області.[1]

Структура

До складу входять:

До окупації АР Крим в 2014

Азово-Чорноморське регіональне управління охороняло ділянку державного кордон України, що включало адміністративні території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Запорізької і Херсонської областей. Протяжність державного кордону по морю — 400 миль, по береговій смузі — 1693, 5 км; площа територіального моря — 3796кв. миль, економ зони — 39 232 кв. милі. Протяжність Керченської протоки — 23,3 милі.

Охорону кордону здійснювали:

Командири

Див. також

Примітки

Посилання