Азово-Чорноморське регіональне управління ДПС (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Азово-Чорноморське регіональне управління
Нашивка Азово-Чорноморського регіонального управління ДПСУ.svg
Емблема Азово-Чорноморського регіонального управління
Засновано квітень, 2014 р.
Країна  Україна
Належність Emblem of the State Border Guard Service of Ukraine.svg Прикордонна служба
Гарнізон/Штаб 73000, м. Херсон, вул. Віктора Гошкевича, 11а

Азово-Чорноморське регіональне управління (в/ч 1486) — територіальний орган охорони державного кордону України та адміністративної межі з тимчасово окупованою територією України АР Крим, що включає адміністратівні території у межах Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей. Безпосередньо охорону та пропуск через державний кордон та адміністративну межу здійснюють 16 відділів прикордонної служби, які структурно входять до складу двох прикордонних загонів, 2 окремі бойові прикордонні комендатури, 1 окремий відділ та 1 мобільна прикордонна застава. Прикордонний контроль здійснюється у: 15 — пунктах пропуску, 5 — пунктах контролю, 3 — контрольних пунктах.

До окупації АР Крим в 2014[ред. | ред. код]

Безпосередньо охорону та пропуск через державний кордон здійснювали 14 відділів прикордонної служби, які структурно входили до складу двох прикордонних загонів. Для реагування на зміни обстановки та виконання раптово виникаючих завдань — використовувалися 2 відділи (тип «С», забезпечення дій на воді) та три мобільні прикордонні застави.  Висвітлення надводної обстановки в територіальному морі здійснювали 35 постів технічного спостереження, розташованих вздовж узбережжя. Прикордонний контроль здійснювався у 29 пунктах пропуску (пунктах контролю), з яких за видами сполучення: морських — 19, повітряних — 9, поромних — 1; за категоріями перевезень: вантажопасажирських — 13, вантажних — 16.

Історія[ред. | ред. код]

Створено в 1992 році, після розпаду колишнього Союзу на базі Сімферопольського прикордонного загону та морських частин Прикордонних військ України.

У Херсоні у четвер, 3 квітня, 2014 року відбулося урочисте введення в дію Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України на новому місці дислокації — в Херсонській області.[1]

Структура[ред. | ред. код]

До складу входять:

До окупації АР Крим в 2014[ред. | ред. код]

Азово-Чорноморське регіональне управління охороняло ділянку державного кордон України, що включало адміністративні території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Запорізької і Херсонської областей. Протяжність державного кордону по морю — 400 миль, по береговій смузі — 1693, 5 км; площа територіального моря — 3796кв. миль, економ зони — 39 232 кв. милі. Протяжність Керченської протоки — 23,3 милі.

Охорону кордону здійснювали:

Командири[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]