Відмінності між версіями «Аквапарк»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(оформлення, стиль)
 
Рядок 3: Рядок 3:
 
[[Файл:LvivAkvapark01.JPG|міні|праворуч|250пкс|Сплетіння гірок]]
 
[[Файл:LvivAkvapark01.JPG|міні|праворуч|250пкс|Сплетіння гірок]]
   
'''Аквапа́рк, вотерпа́рк''' — розважальний комплекс, в якому є [[інфраструктура]] для заняття іграми на воді і водні [[атракціон]]и, такі як водяні гірки, поливалки, [[басейн]]и з вежею, [[фонтан]]и, «ледача річка» і інші водні розваги. Сучасніші аквапарки можуть бути оснащені пристосуваннями для штучного нагнітання хвиль в басейні і заняття особливим видом серфінгу. Більшість аквапарків знаходяться на відкритому повітрі, зазвичай в курортній місцевості, проте існують і в закритих приміщеннях, як, наприклад, Трансвааль-парк (Москва), відомий через катастрофу, спричинену помилками в проєктуванні.
+
'''Аквапа́рк, вотерпа́рк''' — розважальний комплекс, в якому є [[інфраструктура]] для заняття іграми на воді і втадні [[атракціон]]и, такі як водяні гірки, поливалки, [[басейн]]и з вежею, [[фонтан]]и, «ледача річка» і інші водні розваги. Сучасніші аквапарки можуть бути оснащені пристосуваннями для штучного нагнітання хвиль в басейні і заняття особливим видом серфінгу. Більшість аквапарків знаходяться на відкритому повітрі, зазвичай в курортній місцевості, проте існують і в закритих приміщеннях, як, наприклад, Трансвааль-парк (Москва), відомий через катастрофу, спричинену помилками в проєктуванні.
   
Перші аквапарки з'явилися в [[1950-ті|1950-х]] роках. Сьогодні аквапарки [[Сполучені Штати Америки|США]] займають провідне становище у світі за їхньою кількістю (більше 1000), розвиненістю інфраструктури й прибутковістю. Основні організації, що займаються аквапарками, — IAAPA (Міжнародна асоціація парків розваг і атракціонів, офіційний сайт) і WWA (Всесвітня асоціація аквапарків).
+
Перші аквапарки з'явилися в [[1950-ті|1950-х]] роках. Сьогодні аквапарки [[Сполучені Штати Америки|США]] займають провідне становище у світі за їхньою кількістю (понад 1000), розвиненістю інфраструктури й прибутковістю. Основні організації, що займаються аквапарками, — IAAPA (Міжнародна асоціація парків розваг і атракціонів, офіційний сайт) і WWA (Всесвітня асоціація аквапарків).
   
 
Аквапарки часто є місцем для сімейного відпочинку.
 
Аквапарки часто є місцем для сімейного відпочинку.

Поточна версія на 13:40, 9 вересня 2021

Критий аквапарк
Гірки ззовні аквапарку
Сплетіння гірок

Аквапа́рк, вотерпа́рк — розважальний комплекс, в якому є інфраструктура для заняття іграми на воді і втадні атракціони, такі як водяні гірки, поливалки, басейни з вежею, фонтани, «ледача річка» і інші водні розваги. Сучасніші аквапарки можуть бути оснащені пристосуваннями для штучного нагнітання хвиль в басейні і заняття особливим видом серфінгу. Більшість аквапарків знаходяться на відкритому повітрі, зазвичай в курортній місцевості, проте існують і в закритих приміщеннях, як, наприклад, Трансвааль-парк (Москва), відомий через катастрофу, спричинену помилками в проєктуванні.

Перші аквапарки з'явилися в 1950-х роках. Сьогодні аквапарки США займають провідне становище у світі за їхньою кількістю (понад 1000), розвиненістю інфраструктури й прибутковістю. Основні організації, що займаються аквапарками, — IAAPA (Міжнародна асоціація парків розваг і атракціонів, офіційний сайт) і WWA (Всесвітня асоціація аквапарків).

Аквапарки часто є місцем для сімейного відпочинку.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]