Активний рахунок: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
Немає опису редагування
м (Рассилон перейменував сторінку з Активні рахунки на Активний рахунок: згідно з ВП:ОДНИНА)
 
(Не показані 5 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
{{без джерел|дата=лютий 2020}}
{{без джерел|дата=лютий 2020}}
'''Активні рахунки''' — [[Бухгалтерський облік|бухгалтерські]] рахунки для обліку стану та руху господарських засобів і контролю за їх залишками. До активних рахунків належать усі інвентарні рахунки:
'''Активні рахунки''' — [[Бухгалтерський облік|бухгалтерські]] рахунки для обліку стану та руху господарських засобів і контролю за їх збереженням. До активних рахунків належать усі інвентарні рахунки — основних засобів, сировини й матеріалів, готової продукції, а також каса й ті з розрахункових рахунків, що слугують для обліку коштів і відносин з дебіторами, наприклад рахунки відвантажених товарів, виконаних робіт і послуг, розрахунки з підзвітними особами, розрахунковий рахунок у банку тощо. Операції, які збільшують даний вид засобів, записуються у дебеті активних рахунків, а операції, що зменшують їх, — у кредиті. Перевищення суми дебету над сумою кредиту на певну дату записується в [[актив]]і балансу. Залишок в активних рахунків може бути лише дебетовим. Активні рахунки банківського обліку показує розміщення коштів, причому ті кошти, що розміщені в об'єктах господарювання, зазначаються на активних рахунках, а у банках — на пасивних, і навпаки.


* основних засобів (код рахунків 01);
* сировини й матеріалів, готової продукції (код рахунків 02);
* а також каса й ті з розрахункових рахунків, що слугують для обліку коштів і відносин з дебіторами, наприклад рахунки відвантажених товарів, виконаних робіт і послуг, розрахунки з підзвітними особами, розрахунковий рахунок у банку тощо (код рахунків 03).

Операції, які збільшують даний вид засобів, записуються у дебеті активних рахунків, а операції, що зменшують їх, — у кредиті. Перевищення суми дебету над сумою кредиту на певну дату записується в [[актив]]і балансу.

На активних бухгалтерських рахунках:

* початкове сальдо записується за дебетом рахунку;
* записи, що характеризують збільшення господарських засобів, записуються за дебетом рахунку;
* записи, що характеризують зменшення господарських засобів, записуються за кредитом рахунку;
* кінцеве сальдо записується за дебетом рахунку.

Активні рахунки банківського обліку показують розміщення засобів, коштів. Причому засоби (наприклад, грошові кошти) суб'єктів господарювання, відображуються на активних рахунках, а засоби банків — на пасивних рахунках.

== Див. також ==

* [[Активно-пасивні рахунки]]
* [[Пасивні рахунки]]
{{account-stub}}
{{account-stub}}


[[Категорія:Бухгалтерський облік і аудит]]
[[Категорія:Бухгалтерський облік і аудит]]
{{Ізольована стаття}}
{{Ізольована стаття}}
[[Категорія:Бухгалтерський запис]]
[[Категорія:Бухгалтерські документи]]

Поточна версія на 06:56, 23 квітня 2021

Активні рахункибухгалтерські рахунки для обліку стану та руху господарських засобів і контролю за їх залишками. До активних рахунків належать усі інвентарні рахунки:

  • основних засобів (код рахунків 01);
  • сировини й матеріалів, готової продукції (код рахунків 02);
  • а також каса й ті з розрахункових рахунків, що слугують для обліку коштів і відносин з дебіторами, наприклад рахунки відвантажених товарів, виконаних робіт і послуг, розрахунки з підзвітними особами, розрахунковий рахунок у банку тощо (код рахунків 03).

Операції, які збільшують даний вид засобів, записуються у дебеті активних рахунків, а операції, що зменшують їх, — у кредиті. Перевищення суми дебету над сумою кредиту на певну дату записується в активі балансу.

На активних бухгалтерських рахунках:

  • початкове сальдо записується за дебетом рахунку;
  • записи, що характеризують збільшення господарських засобів, записуються за дебетом рахунку;
  • записи, що характеризують зменшення господарських засобів, записуються за кредитом рахунку;
  • кінцеве сальдо записується за дебетом рахунку.

Активні рахунки банківського обліку показують розміщення засобів, коштів. Причому засоби (наприклад, грошові кошти) суб'єктів господарювання, відображуються на активних рахунках, а засоби банків — на пасивних рахунках.

Див. також[ред. | ред. код]